Dej filmu sa odohráva v pohraničnom meste Cvikov. Dvaja bratranci, ktorých si zahrali Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala snívajú o tom, že sa pôjdu pozrieť na závody Formule 1. Keď jeden z nich vyhrá vstupenky na Grand Prix, odštartujú dobrodružnú cestu... (Magic Box)

Coliseum

Ale ty tři jsou děsně slabý v kolenou. Není to road movie, je to road shluk mikro příběhovejch fragmentů. Což je škoda. Moc bych si přál vidět Štěpána nešišlajícího, za chvíli se z tý škatule nevyhraje (a třeba na minimalnim prostoru v Případech 1. oddělení ukázal, že prostě umí). Bavil mě vztah Kryštof&Robin a neměl jsem problém věřit Tatianě (rozhodně lepší než ve Večírku nebo Teroristce). Jenže to je přesně ono: popisuju si fragmenty, který mě zaujaly. Film jako celek prostě nemá na to, aby si člověk za rok řekl: to dám znovu! Ale možná o to nikomu ani nešlo. ()

Tominni

Mám tady jídlo a tablet - já tu vydržím dlouho......Prušinovský se tentokrát pustil do road-movie cesty na formule do Barcelony a já jsem se poměrně dost pobavil - tohle prostě Prušinovský umí a je jedno, jestli to je důchodce Donutil, kousající Ferro, magor Kozub nebo Hádek. Klidně si tuhle jízdu v budoucnu zopakuju, ()

Nathaniell

Dost průměrný film. Na jednu stranu jsem rád, že jsem na něj nešel do kina. Příběh je všelijaký, jeho kostra stokrát ohraná...  ... No... Spíš podprůměrný, dobře. Navzdory tomu zvládá ústřední trojice - Hádek, Ferro a Kozub - své postavy naprosto parádně. Díky nim tenhle snímek dosahuje alespoň nějakých lepších kvalit. A kvůli nim zvedám z původně plánovaných 2 na 3*. Víc to bohužel nejde. Přesto mohu tuhle "jednorázovku", která by klidně snesla zkrácení o nějakých 20 minut, doporučit všem, kteří mají představitele ústředních rolí rádi. Pokud je ale rádi nemáte, vůbec se na to ani nedívejte. Ten film stojí z valné části na nich... ()

nula87

Chápu, že Prušinovský chtěl vytěžit brutální Kozubovu popularitu, která asi brzy vychladne, ale tady to byl trochu krok vedle. Kozub mi tam vadil vlastně nejvíc, naopak pozitivně překvapil Ferro, Kameníková a úžasné miniscénky Tatiany  Dykové. Jinak jsou tam vidět střípky výborných Prušinovského nápadů, ale celkově mi to přišlo takové potácení se odnikud nikam. 50% ()

subic

Hádek, Kozub, Donutil, to jsou bezesporu lákadla, ale co s tím ten Prušinovský, to moc nechápu. Celou dobu jsem ani nehnul koutkem, ani náznak úsměvu. V kině bych asi trpěl. ()

ostravak30

Témata filmů Jana Prušinovského jsou pořád tytéž stejně jako jeho hrdinové. Většinou jde o průse.áře, kteří mají problémy se zákony nebo se pohybují na hraně a rozhodně to nejsou žádní myslitelé. Důležitý výrazový prostředek jsou rádoby vtipné scény a samozřejmě nesmí chybět pořádná porce sprostoty a sexu. Grand Prix o něčem podobném je. O autobazarech a jejich legálních prodejích a nákupech si už jen tak někdo iluze nenechává. Tady je do machinací ale zapojená i policie, která minimálně o lecčems ví. Pravdou je, že největší porci zábavy tvoří právě Štěpán Kozub a jeho scény, jinak je to spíše přehlídka bizarnosti. Účast Miroslava Donutila je pak jednou z mála pozic seriózního herectví, ale scénář je zkrátka takový jaký je a s tím herci těžko něco udělají. ()

PAVLIS

Dát dohromady idiota, autistu a vyčůraného zlodějíčka má velký komediální potenciál. To by ale jejich „příběh“ musel být natočený s lehkostí a nadsázkou. Ne jako v tomto případě polodokumentární kamerou stylem, který působí spíš jako sociální sonda do severočeské vyloučené lokality. Zasmál jsem se tedy asi třikrát, jinak ve mně zdejší osazenstvo vyvolávalo spíš znechucení nebo naštvání, a to od komedie opravdu „chcete“. PS: Samozřejmě nečekejte, že jde o film pro fanoušky motorsportu. Toho se to dotklo jen z hodně velké dálky. ()

Fungore

Ve výsledku jsem spokojený. U nás nevznikají moc dobré počiny (je jich málo), proto se tady dají určité chybičky odpustit. Film je nutno brát jako odlehčenou road movie komedii, kdy jen vypnete mozek a pak budete spokojeni. Kozub se zde stará o jeho klasicky bláznivý humor, což oživuje typicky české “tragikomické” dialogy, kdy jsou postavy buď looseři, nebo zm*di, jak je u nás zvykem i v reálu. Párkrát jsem se dobře zasmál (hlavně díky Kozubovi), Ferro hraje typicky troubu, ale jde mu to a Hádek nesympatického čecháčka. Herecké výkony teda fajn a já se na české poměry bavil. PS: Tatiana Dyková tu roli fetky zvládla velmi přesvědčivě. :D ()

tkey

Vlastně nevím co si o tom myslet, humory tam byly, nebylo to až tak trapný jak bych čekal, ale tak nějak to celé nefungovalo na víc než 3* ()

hrumsrt

Po dvou celovečerních dramatech se Jan Prušinovský opět vrací k jemu mnohem jistějšího vyprávění a kromě toho se opět servíruje sportovní prostředí, ve kterém je mnohem jistější a především zábavnější.. Grand Prix provazuje část osazenstva z uskupení Tří Tygrů s Kryštofem Hádkem doufajíc, že si vzájemně sednou, což zkouší prostřednictvím příběhu ústředního dua Emila a Romana dvou bratranců, kteří nechávají svoje životy a problémy za sebou, když vyrážejí na cestu do Barcelona na Velkou cenu... Pohlceni představou o jedinečném zážitku a nabité představě, si ale neuvědomují, jaká úskalí může jejich pouť naskytnout.. Snímek drží pospolu právě oba bratranci, ať už jejich milá motivace, tak především třaskavá chemie pramenící z kontrastu povah, a dokáže ustát i tradičně retardovaného Kozuba.. Grand Prix ujde a na Tygry je skutečně šikovně podchyceno a filmové plátno si zaslouží, ale na Prušinovského bychom měli klást mnohem větší nároky... 60% ()

Alden_Larson

Moc povedená komedie s nepochybně bizarním, ale celkem působivým příběhem. Humor v tomto filmu možná není pro každého, Kozub a Ferro zde opět hrají postavy, které jsou mentálně trochu pozadu, ale narozdíl od Tří Tygrů jim to tady velmi šlo, jejich herecké výkony byly velmi věrohodné, ostatní herci byli taky velmi dobří. S prezentací filmu mám ale pár problémů, většina scén je natočených ruční kamerou, což samo o sobě problém není, ale v některých scénách se to prostě nehodilo. Jiné scény zase byly zvláštně setříhané. Ale jinak jsem si tento film náramně užil. 8/10 ()

wowylgu313

60% ale tak jako i joooo ... jakmile Kozub dostane možnost natáčet i normální komedie a né ty "Tři Tygry" patoky tak je občas i docela vtipný. Příběh je tady jednotvárný a místy docela i nečekaně nudný. Každopádně tahle trojka fungovala a i pobavila. Samozřejmě realita příběhu tady je úplně mimo ale to vzhledem k obsazení vlastně nevadí. Přišlo to vhod na večer kdy zrovna nemáte chuť na krvavý horror... :)) Není to hrůza ale ani něco o čem bych si za týden s někým povídal. Čisté 3 hvězdy... +-5% ()

schluke

4,5* Taťána absolutně perfektní výkon, lépe zahradou smazku v českém filmu nenajdete, věrohodné velmi. Blaník mě taky hodně bavil a Kozub opět perfektní. Smál jsem se celý film. ()

ZHODNOTITEL

Bohužel se stalo zvykem začít vyprávět film bez jakéhokoliv náznaku, o co hlavním postavám v příběhu půjde. Obávám se, že Kozub tam byl nastrčený jenom jako vějička pro náctileté a důvod proč film prezentovat také jako komedii. Mohlo to být dobré sci-fi. Vzduchoprázdna tam bylo dost. ()

blondboss

Svieža road movie komédia, ktorá ale nejako výrazne nevybočuje z priemeru a prakticky ponúka len dobrú náladu. Podobných snímkov už bolo minimálne v zahraničí natočených mnoho a v tomto smere ozaj nečakajte nič nové. Celkom sympatické herecké výkony, ale Robin Ferro mi už miestami neskutočne liezol na nervy, takže za toho určite mínus. Každopádne ale ako jednohubka to funguje. 60 % ()