Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

Destoroyah

Ako poslednú dobu zisťujem tak slovenské a české filmy nie sú ani z ďaleka tak zlé. Musím uznať že tentokrát sa jedná o naozaj podarenú a zábavnú záležitosť na ktorej som sa smial od začiatku až do konca. Hlavný hrdina, Lavi, je neskutočne sympatický kretén ktorému sa nedá prestať fandiť aj cez to koľko hlúpych vecí urobil. Nečakaný zvrat v jeho živote príde nie len s pomerným koncom jeho futbalovej kariéry ale aj o zistení že má osem ročného syna o ktorom doteraz nevedel. Je priam sen keď sa vám pred dverami objavy dieťa a hovorí že je váš syn práve vtedy keď pri sebe máte rozhnevanú manželku. Herecké obsadenie je naozaj geniálne a tá hudba... jednoducho jedna z najlepších českých komédii zatiaľ. HODNOTENIE: 7/10 ()

Vlkopec

Člověk má při sledování pocit, že prakticky všechny situace a gagy už někde viděl (jsou od někud vykradené), ale Lavický/Štáfek má jako týpek svoje kouzlo a je to okořeněné spoustou drobných jazykových vtípků, takže jsem se docela slušně bavil. ()

jeany23

Z české produkce jeden z těch lepších zářezů, fakt jsem se i zasmála, ale...Asi jsem z jiné doby, ale nechápu tu přemíru zbytečných vulgarismů nejhrubšího zrna. Proč ?? To už v dnešní době nejde dělat slušný humor ? A pak se divíme, jakými výrazy se častují už i děti ve školce. Společnost už zdegenerovala, škoda. Bylo by to jinak za 4 hvězdy, ale za ty sposťárny jednu ubírám. ()

ondrejxsima

Vyšehrad je velice zajímavý film. Černá komedie pojednávající o dobrém fotbalistovi, který je však poněkud jednodušší a rozhodně není svatý. Kluby, alkohol, drogy - to je prostě jeho život. Film pojednává o tom, co se stane, když takovémuto nezodpovědnému hovadu dáte do rukou manželku a jeho nechtěné dítě, o němž osm let nevěděl, že vůbec existuje. A jak to dopadlo? Po technické stránce se to úplně hodnotit nedá. Snímek měl zajisté menší rozpočet a podle toho taky vypadá, ale o technický aspekt u tohoto filmu ani nešlo. Taktéž po příběhové stránce se nejedná o žádný "masterpiece", ale to mi taky nijak moc nevadilo. Film měl jeden základní úkol - pobavit. A to nějak tak zvládl i nezvládl. Filmu se rozhodně nedají upřít nějaké perličky, u kterých jsem si musel snímek i na minutu stopnout, abych se přestal smát a začal zase trochu vnímat, co se děje. Za zmínku rozhodně stojí Laviho seznámení se synem, nebo to, jak právě syna bere do striptýzového klubu. V čem je ale ten zásadní problém? Film je hrozně repetetivní. I přes jeho dobře napsané postavy a kvalitní výkony herců se ke konci filmu začnete trochu nudit. Ony se totiž ty vtipy od začátku pořád opakují. Laviho žena je furt nadržená, syn je pořád chytřejší a samostatnější, než ostatní dospělí, Lavi je hloupý nezodpovědný stereotypní fotbalista, který si rád domů vodí holky z klubů atd. Ono by to dobře fungovalo, jestli-že by se v průběhu filmu postavy vyvíjely, nebo by vtipy gradovaly. (Třeba nejprve by syn Laviho řešil pouze základní menší problémy a postupně by se dostal k těm absolutně neuvěřitelným a na první pohled neřešitelným) Ano, některé postavy se zde sice v průběhu příběhu nějak vyvíjí, ale vtipy spojené s nimi ne. Například téměř všechny vtipy okolo Jardy jsou úplně stejné v průběhu celého filmu. Tím, že se vtipy tolik opakují, se postupem času stávají okoukanějšími - nudnějšími. Co ale na druhou stranu rozhodně stojí za vyzdvižení, jak už jsem dříve naznačil, jsou herecké výkony. Vůbec jsem osobně nečekal, že téměř všichni herci budou své role hrát tak přesvědčivě. Minimálně Lavi, Jarda, Igor a Oto jsou opravdu legendy! Jinak, film jsem si film užil a určitě ho mohu doporučit. Vystupuje totiž ze stereotypních českých na mozek lezoucích stereotypních romantických komedií. Garantuji vám, že se rozhodně zasmějete, ale nějakou revoluční komedii, po níž byste se smáli ještě několik hodin, od toho úplně nečekejte. Za mě 6,5/10 ()

jkl456

Dávám plnej počet hvězd. Není to možná uplně nejobjektivnější, ale STRAŠNĚ cenim to, že je to film vostrej jak břitva v tom, co si dovolí - nejsou to univerzální (pseudo)vtipy bez hrany, jako u většiny české produkce. A přitom je to vlastně hrozně hodnej film, feelgood jak hovado. Hlavní hrdina je taktéž hovado, ale co... Je to neskutečně dobře zahraný a ustříhaný. Hodně rychlé, jakoby přestřelené, ale podle mě perfektně trefené. Komediální role ceny za herectví nezískávaj, ale Lavi, jeho choť i jeho agent jsou zahraný skvostně. ()

Tribbiani27

Dá se říct...KONEČNĚ! Konečně něco českého, co tady ještě nebylo. Konečně opravdová česká komedie, která jede od začátku do konce. Lavi je pořád svůj, chemie se synem funguje na jedničku, Šárka je pěkná baba a příběh dává smysl a není daleko od reality. Moc jsem si to užil a co říct nakonec...chceme dvojku ty kopyto! :) ()

jouluputilla odpad!

Dostal mě titulek recenze redaktorky TV Nova, že Vyšehrad poslílá korektnost do patřičných mezí. Použijeme-li jakýkoliv slovník cizích slov, vyplývá z toho, že například slušnost a zdvořilost ve filmu (pardon, fylmu) nemají co dělat. To se občas stává. Ovšem když slečna redaktorka tyto meze považuje za patřičné, ježí se mi chlupy na ponožkách. To je jeden pohled. Druhý je spojen s pochybností o trvanlivosti tak aktuálního děje. Jak dlouho bude trvat, než uvědomíme, že jsme se té či oné hlášce někdy smáli a už nevíme proč? ()

Dobry_clovek

Spatny film, plny prvoplanovitych vulgarit, ktery pusobi spis jako slepenec ruznych scenek, ktere nejsou ani dobre zrezirovane a herci hraji velmi spatne. Je to dalsi stripek do skladanky ceskeho buranskeho humoru, ze ktereho je mi spis smutno. ()

karyon

Ojojoj...To byla priserna nuda, kyc, slatanina, kravina ala Troska a jeho Kamenak. Zbytecne tlaceni na pilu, coz melo za nasledek totalni vylamani vsech zubu. Serial je skvelej, ale tenhle film se vubec nepovedl. Velky zklamani. Nejlepsi herec byl ten malej kluk. Ostatní hruza. ()

JOHNZI

Vyšehrad Fylm lehce poskakuje na hraně trapnosti a geniálního humoru. Štáfek na korektnost kašle a nabízí hláškami nabitou a dost pokleslou zábavu, které v půlce sice spadne řetěz, ale naštěstí se do finální části najede v plné rychlosti. Doufám, že Vyšehrad bude mít úspěch a dle narvaného kina je to více než jasné. Natočeno s láskou a demencí. ()

Minimusikus

Šel jsem na komedii, a proto budu film hodnotit jako komedii. Po mnohých nudných, utahaných, nekomediálních českých komedií posledních let jsem konečně dostal to, pro co jsem šel do kina. A smál jsem se od začátku do konce, stejně jako celé kino. Syn 15 let, já 45, babička 65 a všichni jsme se královsky bavili. V tomto filmu nejde o příběh - byť tam nějaký skutečně je, ale o vtipné karikatury postav. V době, jaká teď ve společnosti panuje, je tento film lék na dlouhověkost. A pokud smích prodlužuje život, pak byla mise splněna, protože po tomto filmu museli všichni, kdo se u něj bavili, dostat pár minut k dobru. Zatímco mnozí psali, že seriál byl lepší, já jako fanda seriálu musím říct, že mě bavil film ještě víc... Dávám filmu plný počet, protože je to komedie, jejíž účelem je rozesmát lidi. A já, stejně jako lidi v sále, se smál celou dobu... ()

BigAlex

Jakožto fotbalový fanoušek a současně aktivní sportovec, byl tento Fylm pro mě povinností. Trochu jsem se obával, že tento snímek zůstane ve stínu známého seriálu, ale byl jsem mile překvapen. Štáfek se mi svým humorem a zpracováním trefil do noty a vtipných scén tam bylo opravdu požehnaně. Bohužel někdy tyto scény působily až příliš křečovitě. Na druhou stranu, zlehčující momenty a narážky leckdy výstižně popisovaly české fotbalové prostředí. ()

kepejo

Po dlouhe dobe výborná česká komedie, ktera nema moc hluchych mist (mozna jediná). Cekal jsem ze to nejlepsi bude v traileru a film jen doplni omáčku okolo, ale ne, je to nabite, vtipnými scénami a legendárními hláškami. Je to film co si klidně pustím i vícekrát. Velkej respekt Štáfkovi. ()

NinetyOne

Nechápu místní recenze. Vtipnější film za poslední léta na české scéně nikdo nenatočil, již teď se dá možná hovořit o rekordní návštěvnosti. Nepamatuju si, kdy jsem byl naposledy ve vyprodaném sále na českém filmu. Kvůli Vyšehradu se ruší představení ostatních filmů. Celý sál se válel smíchy 100 minut v kuse. A místní specialisti dávají jednu dvě tři hvězdy, protože v životě nekopli do míče a sport jim je cizí. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin