Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (CinemArt SK)

ostravak30

Ubal a zmiz je prvotina Adama Hobzika. Mě osobně komedie nezaujala z řady důvodů. Osobně jsem totiž moc humorného neshlédl. A. H. si sám psal i scénář a celý příběh se opírá o řadu mnohokráte použitých stereotypů. Mladí huliči pěstují trávu, kterou sami prodávají. Jejich konkurence jsou Vietnamci. Kšeft zařídí u dalšího drogového dealera - samozřejmě z Balkánu. A vyhození policisté - hodný a zlý, si chtějí získat svou kariéru zpět. A konečně namyšlená celebrita. Jsou to všechno recyklovaná témata zabalená do jednoho rádoby příběhu, který jednotlivé osoby propojuje. A když už se nějaká ta vtipná scéna najde, jednotliví herci ji nejsou schopni přetavit ve zlato. Třeba Martin Hofmann ano, ale v podstatě jde spíš o chybu režiséra, že z nich nedokázal vytáhnout víc. ()

Filmfactorem

Takových filmů jen víc. Šílená gangsterská komedie s obrovskou dávkou náhody a absurdity, evidentně inspirovaná Ritchieho filmy. Samozřejmě Podfu(c)ku nebo Gentlemanům se to nerovná, a vypadá to trochu levněji, ale na menší české poměry adekvátní a já se bavil od začátku až do konce. Mimo ústředního dua jsou tu vedlejší postavy, které nejsou jen do počtu a chvíli vám v hlavě zůstanou. Většinou karikatury, a to se mi přesně líbí. Nejradši jsem měl duo policistů, impulzivně agresivní Hofman a vyhořelý Noha. Ubal a zmiz je závan čerstvého vzduchu do české kinematografie, který rozhodně vítám a už se těším na Hobzikův další projekt. ()

PTomA

Hobzik má dobře nakoukanýho Tarantina a Ritchieho, ale vůbec nedokáže vytvořit zápletky hodné filmového scénáře. Propojování dějových linek cool, postavy přebytečný a hrozně nudný, Ruml není uplnej tahoun, ale loosera asi ani hrát nemusí. Byznys s trávou byl i v Gentlemenech, ale ti to dělali lépe, protože to nebylo vůbec vo trávě. Hobziku, fandím ti, ale máš ještě před sebou velkej kus práce. ()

srolyma

Konečně česká komedie, která není vyloženě trapná nebo ze které necáká militantní feminismus na všechny strany. Je to sice nenáročná blbůstka, ale neurazí a dokonce i pobaví, za což jí patří dík. Zábavnost totiž není u českých komedií posledních třiceti let úplně obvyklá. ()

blondboss

Konečne poctivá česká krimi komédia, ktorá ide v podstate od úplného začiatku na plné gule a v priebehu filmu vôbec nepoľavuje. A presne o tom by mal byť podobný typ snímku - o zábave a tej správnej akcii, ktoré sa musia skĺbiť dokopy, aby to nakoniec sadlo ako riť na šerbel. Tu sa to podarilo a trošku nerozumiem slabým hodnoteniam. Ja som sa bavil kráľovsky a na pomery českého filmu sa tento snímok ozaj podaril. 75 % ()

Prubner

Pokus o komedii ve stylu Guye Ritchieho dopadl tak, jak obvykle české pokusy dopadají. Režisér by na to po řemeslné stránce měl, herci vesměs taky, ale hodil jim do toho vidle nenápaditý a málo vtipný scénář. Některé postavy sice mají potenciál, který je ale žalostně nevyužit. Prostě další nevtipná komedie. A v tomto případě je mi to docela líto. ()

Slezan123

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal a myslel jsem si, že to bude trapná blbost. Vlastně jsem se bál zbytečně, není to až tak špatné jak jsme očekával. Je to natočené pěkně, s tím nemám žádné problémy, Matouš Ruml hrál dobře. Nevím, ale Marek Lambora mě poslední dobou hrozně rozčiluje. Příběh mi ale přišel utahaný, nevím proč. Některé dějové linky mi přišly zbytečné. O postavy mi začalo jít tak v půlce. Komedie, no nevím, zasmál jsem se dvakrát. Film, ale ve mě nic nezanechal, kdybych si zavřel okno se stránkou na ČSFD, tak si ani nevzpomenu, že jsem včera tenhle film viděl. Ale přes to jsem rád, že tenhle film vznikl. Žádná sláva, ale dívat se na to šlo. ***, 52% ()

Cibulka_C

Tohle je za mě úplně basic český film posledních let, který nestojí ani za 💩, ani za moc. Prostě takový ten běžný střed, na něhož jsem omylem narazila v televizi a kdyby tam nebyla každých deset minut reklama, asi bych měla chuť to i ke konci vnímat. Marek Lambora měl docela slay roli 💅🏻 a Matouš Ruml byl pro mě prostě běhající Lexa, co rozváží pizzu. 🍕 Příběh not good not terrible, ale v kině bych z toho asi měla lepší zážitek to je fakt. 🫠 ()

Dawe2

Tak tohle je hodně slabé. Ani vážné, ani moc vtipné, bezduché, tak nějak to v člověku vůbec nic nezanechá. Ani čeští herci to nezachránili, bída. Ještě Hofmann celkem ušel. ()

rigby

Asi jsem nepochopil, ale tyhle "komedie" mi vůbec nic neříkají. Připadalo mi to tak trapné, že jsem se cítil trapně sám před sebou, že na to vůbec koukám. ()

Grázl83

Pár dobrých nápadů, vtipných scén, ale i spousta klišé a blbosti. Skvělej Matouš Ruml ale hlavně i Hofmann ve vedlejší roli policajta. Naopak postava Lambory úplně zbytečna. Celkově ale příjemná svěží podívaná ()

Pan.Antonin

"Jménem zákona." "Jménem zákona co?" "Jménem zákona mě moc neser" I letos jsem si, abych mohl hlasovat v Ceně filmových fanoušků Českého lva, pustil hned několik českých filmových kousků a stejně jako loni i letos mám poněkud nečekaného favorita. Ubal a zmiz je svižná gangsterská komedie s velkou kadencí humoru a velmi dobrým hereckým obsazením. Něco, na co nejsme z našeho prostředí moc zvyklí. Vyzdvihl bych hlavně duo policistů Hofmanna s Nohou. K úplné dokonalosti chybí dotažení některých dějových zápletek do konce, ale pět hvězd tomu dám. Je to takový svěží vítr v současné české tvorbě, plné romantických komedií, vztahových dramat, historických filmů, případně krimi. Panu Hobzikovi fandím v další tvorbě a věřím, že i ostatní tvůrci budou přispívat k větší rozmanitosti našich filmů. ()

fafejt001

Nenáročné , průměrné , nic  nového  pod  sluncem . Ruml  v  nezvyklé  roli  , kterou  jsem  mu  nějak  nevěřil .  Bjelac   ,  chudák ,  bude  zřejmě  točit  stejné  typy .  A přitom  má  na  víc .  Takže  hooodně  Slabý  scénář  a  z  toho  se  nedá  natočt  veledílko  .  Jo a  jen  ti  dva  policajti  , co  byli   vyloučeni  ze  sboru   pro  netradiční  metody  , celkem  dobrý .    Potetovaná  slečna  mi  nějak  oku  nelahodila .  Jako  postava  perfekt  , jen  ty  malůvky na  celém  těle  moc  nechápu .  Asi  stárnu . No  pokud  jí  to  zvedne  sebevědomí ,  tak  to  je  fajn . Takže   nějak  tak . ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)