Komédia, ktorá si uťahuje z kriminálok, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie. Na scéne sa objavuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyňa Skálová (Hana Vagnerová) a detektívi Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákom (Lukáš Příkazký). Úloha, ktorú dostali od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský), je jasná – vyriešiť vraždu Starablažkovej. Kriminalisti o obeti postupne vypátrajú, že úspešne vydierala, a preto sa jej niekto zbavil. Veľa stôp však nemajú a majorovi Prubnerovi navyše šliape na päty jeho nadriadený plukovník Drátek, ktorý mu dá na vypátranie vraha len týždeň – teda sedem dní! (Continental film)

Arsenal83

Vôbec by som to nehádzal do žumpy, čo sa už stalo fenoménom dnešnej doby. Všetko, čo je naše, poriadne poopľúvame, lebo je to in. Ja to vidím inak. Miestami som sa naozaj dobre bavil a do odpadu patria napríklad Babovřesky, toto je úrovňou oveľa vyššie. V celku naozaj vydarená paródia, v podstate sa sype gag za gagom, mňa to bavilo. ()

bobstock

Další z případů jak je těžké udělat komedii, která by sedla většině nebyla trapná a na pozadí měla neotřelý nápad. Prostě to asi nejde. Pár fórů sedlo, protože sem je ještě neslyšel nebo neviděl, zbytku se člověk ušklíbne, protože nejsou váš vkus a nebo jsou provařený a film se hlavně nechce tvářit kameňákově po Šmídmajerově režii. Trailery těmto kouskům též ubližují vzhledem k vystříleným vtipům dopředu. Lehké zklamání po ukázce z kina, ale to se už občas stává stejně jako třeba unikající moč. 45% ()

Spiker01

Čeští filmaři často točí parodie, ale je fajn, když o tom taky pro jednou ví. A Případ mrtvého nebožtíka mě po zvyknutí si na totálně blbé fóry dalo rozpomenout na tvorbu bratrů Zuckerových a jejich Bláznivých střel..a velmi dobře jsem se bavil, pokráčko si rád dám. Pokud ovšem vznikne, jelikož Češi mají rádi evidentně jenom rom-comy. ()

3DD!3

Tradičně česky dementní scénář do kterého někdo podvratně vpasoval cynické sebeparodické vložky. Nebožtík tak osciluje někde mezi Kameňákem a Bláznivou střelou, ale svou debilností překvapivě často dokáže rozesmát. Výprava, dramaturgie, i to pitomé osvětlení většiny scén je jako obvykle mizerné. Herci jsou si naštěstí vedomi co že to točí a s chutí přehrávají. Vágnerová si svůj podivný part vyloženě vychutnává. Rozporuplná blbost, která svou absurdností docela baví. ()

lykan9

Na české poměry je Případ mrtvého nebožtíka velmi slušně odvedenou komedií. Místy se člověk od srdce zasměje a při odchodu z kina rozhodně nemá špatný pocit, že platil za lístek. Novotný, Vagnerová a Pechlát odvádějí skvělý výkon a bonusem je tzv. cameo Holubové, u které je jen škoda, že nedostala více prostoru.Sice neprší, ale hlavně, když kape :-) ()

• Film se natáčel také v prostorách Lékařské fakulty Univerzity Palackého. (dama2014)
  • Poslední klapka padla v Olomouci dne 28. 7. 2019. (rakovnik)