Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

KukulienkaHO

Tieto žánrovky jednoducho milujem. A najmä Blumhouse v nich vyniká. Avšak Freaky až tak vydarený nie je. Komediálna stránka je fajn (aj keď trochu slabšia pri porovnávačke s Lovom alebo Happy Death Day). Zlyháva to ako horor/thriller. Ono je to v podstate aj logické, keď si zoberieme, čo je zápletkou. Po obmene tu tým pádom máme vraha, ktorý je skoro až neschopný dačo napáchať. Zabijak je v úlohe koristi a dravcom sa stáva protagonistka. Čiže akýsi hororovo-thrillerový potenciál to ani nemá, čo som si však uvedomil až v priebehu filmu. Preto si ani nemyslím, že je treba zato nejak výrazne viniť tvorcov. Každopádne takéto žánrovky potrebujú mať dobré postavy, aby sa divák nenudil. A musím povedať, že tie sú podarené (aj keď znovu o niečo slabšie než vo vyššie zmienených filmoch). Samozrejme s nejakými dejovými lapsmi som počítal, ale ten koniec bol až moc vyumelkovaný. ()

Sebule

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a jsem spokojen. Je to originální, zábavné a taky to rychle uběhne. Musím ocenit gore, které bylo velice slušné a užil jsem si ho. Opravdu dobré herecké výkony a to především Vince Vaughn. Film si nehraje na nic vážného a ještě k tomu dá zavzpomínat na skvělé hororové klasiky jako třeba Pátek třináctého. Hodnocení: 7,25/10 ()

Ja.Malachi

och ..to bolo úbohé...snaha napodobniť Sexi kosť - Rob Schneider -bola úplne zbytočná..herecky úplne podamatérske....jedna* za to že som sa tak 2x zasmial a celkom pekné smrte....trochu...a znova ukážka prečo sú američania tak r.etardovaný národ..-správanie na školách 1000x to isté klišé...úplná strata pol hodiny života...radšej si pozriem na náladu sexi kosť na tom sa dá zasmniať...viac do hororu ..a možno by to šlo... ()

I.ball

Zapletka je v teto dobe jiz dost ohrana, ale zasadit ji do vyvrazdovaciho masakru a jeste s obrem ala Mike Myers, ktery je navic nekompromisne vtipny, to stoji za to. Urcite musim vyzdvihnout i vrazdy samotne. Na komedii je 10 dobry pocet a zpusob jejich provedeni je take velmi rozmanity, nekdy az exoticky.. hlavne za ne a Vince, ktereho se opravdu budete bat (zejmena, pokud jste jiz videli Brawl in Cell Block 99) hodnotim 70%.. ()

vinducha

Ten námět záměny 2 těl naprosto odlišných person je , dalo by se říct ,  už trochu omšelý. Nicméně panu Landonovi se povedl kousek , který je zábavný , svižný , akční a hlavně fakt vtipný . ()

martpolak

Násilí pro násilí, nucený sexuální humor mladých a neherecké výkony odpovídající obsazení naštěstí původnímu Freaky Friday nijak neublíží, ale nemuselo to být. Chválím nápad, byť se nepovedl, a přítomnost Vince Vaughna, který z toho dělá sledovatelnou záležitost. ()

Polux

6/10 | Mám rád tyhle hororové variace z posledních let na klasické filmy z jiných žánrů (Groundhog Day u Happy Death Day, The Most Dangerous Game u Ready Or Not, nebo Freaky Friday právě u Freaky) a obecně pokusy o nějakou změnu tradičního slasher konceptu (jako u The Babysitter). Sice většinou tvůrčí invence končí právě jen u toho a nad rámec prvotního nápadu již film, kromě klasických hororových klišé, příliš nepřináší (což je případ i Freaky), ale na nenáročnou zábavu na jeden večer to bez problémů stačí. Navíc Newton, ale především Vaughn, si to celé viditelně užívají. Jak u The Babysitter, tak u Happy Death Day jsme se dočkali dvojky, tady bych si ji s klidem dal taky. | PeZet ()

Teri123

Pokud čekáte horor tak to můžete rovnou vypnout. Tohle je čistá komedie a řekla bych až parodie na horor. I tak to není špatné a musím říct, že jsem se za ty necelé dvě hodiny nenudila. Nečekejte od toho nic velkého, ale pár vtipných momentů to má a nápad taky není vůbec horší. ()

Destoroyah

Zbytočne dlhé, nudné a trápne. Tento film je ďalší z "hororov" pre deti ktoré nie sú skoro ničím zaujímavé, musia mať v sebe aspoň jedného homosexuála a hlavne trápne hlášky. Prvých 10 minút je paráda. Vraždy sú úžasné a atmosféra tiež. No potom to už ide niekam do hlbín a film začína strácať všetko čo si predstavíte pod slovom horor. Výnimkou sú vraždy ktoré zostávajú a sú dosť krvavé a podarené. Pozerať sa na Vincea Vaughna ako sa hrá na šesťnásť ročné dievča, správa sa ako gay a bozkáva sa s tínedžerom bolo definícia slova utrpenie. Ku koncu som si myslel že filmu dám aspoň tri hviezdičky ale keď spomínam na tento film tak myslím väčšinou na to negatívne. HODNOTENIE: 4/10 ()

Vena69

Člověk občas narazí na film, který ho opravdu příjemně překvapí svou dokonalostí. Takový film člověka baví od začátku až do konce, příběh dává smysl, nabízí skvělé herecké výkony a vždycky taky to ,,něco" víc. (Typicky mívá na čsfd tak kolem 50-60 %, protože to není dvouhodinové romantické drama o ničem.) A právě to je Freaky! Skvělé killy, dokonalý balanc hororu a komedie - vtipné momenty jsou vtipné (pár hlášek mě tady fakt rozsekalo), ale nekazí ty děsivé a napínavé, Vince Vaughn válí od začátku až do konce, velice dobře a smysluplně napsaný příběh, promyšlené a sympatické postavy, skvělá chemie všech herců..... přesně takhle by mělo vypadat spojení hororu a komedie - přesně takhle! Ze všeho nejvíc mě příjemně překvapil fakt, že film není woke hovadina. Hlavní hrdinka sice vyrůstá jen s mámou a sestrou a její kamarád je gay, tyto skutečnosti nám však nejsou podsouvány, naopak padne tady několik vtipů na identitu hlavních postav. Hvězdou celého filmu je jednoznačně Vince Vaughn v momentě, kdy hraje dospívající dívku. Netušil jsem, že je až tak dobrý herec. V tomto filmu předvádí hororové akční scény, komedii i vážné rozhovory a ve všem naprosto exceluje. Film mě nezklamal ani jedinkrát - 10/10. ()

CheeseFigure

Sériový vrah, ktorý by ako vypadol z osemdesiatkového slasheru, si vymení telo so šikanovanou školačkou. A mňa to bavilo. Odpočinková hororová komédia s fajn gore scénami. ()

Thalin

Taková průměrná rádoby hororová komedie o prohození těl. Moc teda nechápu, že hlavní hrdinka tu byla takový loser, na to vypadala až moc dobře, ale budiž. Kupodivu i Vaughn, který obvykle hraje spíš komediální blbečky, tu ušel. Má to pár vtipných momentů, ale jinak to není nic extra a záporákova nesmrtelnost je tu až otravná. ()

danbalada19

Jako oblíbenci Slasher hororů se mi tento film reálně dost líbil. Sice tam je dost klišé, ale ro mě vůbec nevadí, herecký výběr sympatický, nějaké efekty a natočené to je dobře a příběh, pohoda. Kdo má rád Slasher Horory, tak bych mu to doporučil, i když toto není úplný horor. ()

StandikK

Film má parádní rozjezd. Po přeměně vše utichne a už následuje pouze plácaní se v bazénu, kde není voda. Pak už film pouze kopíruje původní snímek Žába k zulibaní. Vaughn úplně vypadl - spíše představoval přihřatého borce, kterému něco chybí někde vzadu. Škoda. ()

iamleky

Bavendo, Vince žeru a prohazovačky osobností ještě víc.  Náhodou jsem na tenhle kousek narazil a bavil jsem se. Když jde o postavu 2 metrového sériového vraha, kterej se ze dne na den promění na teenku ve svém těle, kdo jinej by to měl hrát než vtipnej Vincent Vaughn. Myšlenka byla dost zajímavá a odkazy na klasický slahery super. Kdo čekal že to bude nějaká obří myšlenkovka tak nepochopil žánr Tohohle filmu. Myšlenka ***** / obsazení  *** / zápletka ** / humor *** / akce ** ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)