Courage the Cowardly Dog

Animovaný / Komédia / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1999–2002), 19 h 48 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

John Dilworth

Réžia:

John Dilworth

Marty Grabstein, Thea White, Peter Fernandez, Simon Prebble, Paul Schoeffler, Mary Testa, John Dilworth, Ron McLarty, Chuck Montgomery, Dennis Predovic (viac)

Courage byl ještě štěňátko, když na návštěvě u veterináře viděl naposledy své psí rodiče. Skončil na ulici, kde ho našla paní Muriel Bagge. Vzala si ho do svého domu uprostřed Ničeho v Kansasu, kde bydlí se svým hrubým a mrzutým manželem Eustacem, který Courage pokládá jen za hloupého psa, což rozhodně není pravda. Vždy když je Courage na hlídce, stávají se uprostřed Ničeho strašidelné a hrůzu nahánějící paranormální události. I když se asi jedná o nejzbabělejšího psa na světě, je Courage vždy připraven zachránit svou paničku Muriel a nakopat zadek nějakému neřádovi, monstru, příšeře, mimozemšťanovi nebo zombie. (oficiálny text distribútora)

H.Gordon

Úžasně vtipný seriál, který si musím jednou za čas pustit. Ale musím upozornit, že se nejedná o jen takový humor. Je to poměrně morbidní a někoho to spíše může pohoršit a dětem bych to rozhodně nedoporučovala. Né vše, co je kreslené je vhodné pro malé špunty. Jinak si myslím, že je to vhodné pro všechny, co si ze sebe umí dělat srandu. Je to hodně drsné, ale máte vždy jistotu, že to nakonec vždy dobře dopadne:-) ()

horacko

Keď som bol menší tak som CARTOON NETWORK pozeral neustále. A práve tento malý ružový pes, ktorý sa paradoxne volá Courage bola spolu s Tom a Jerry mojimi TOP na tejto stanici. Vynikajúce hlášky, vynikajúci humor, vynikajúci seriál. ()

tommmy89

Veľmi podarený kúsok a určite najlepším kusom na CN. Odkedy som zistil, čo je tento seriál vôbec zač, takmer každú časť som musel vidieť. "Couraaaaage" 5 z 5 ()

Koda

Ne nadarmo se říká, že pes je nejvěrnější přítel člověka a pomůže svému páníčkovi při každých problémech. A přesně tenhle pes, o kterém píšu, je páníčkem babči Muriel, která ho údajně našla někde ve škarpě. Muriel má nesmírně otravného manžela, který přímo toho psa doslova nesnáší. Tenhle seriál je dalším naštěstí velmi úspěšným, až přepáleným seriálem Jetixu (teď amerického Cartoon Network), u kterého moc logiky nehledejte. Nesnažte se přijít na to, kde najednou uvázaný strašpytel sehnal pilu, kladivo, jak se z něho stala příšera, když se něco snaží vysvětlit. Buďte v klidu, dejte si u toho plechovku piva, nebo rovnou 3 (to samozřejmě píšu jen dospělým! Děcka si dejte třeba Jupíka) a ponořte se k šíleným dílům tohoto seriálu, kdy se trvalý strašpytel snaží zachránit svoji paničku od nestvůr, zvířecích zlodějů, kteří kradou paničku, nebo drahé věci, či zachránit celý barák před vybuchnutím. Kolikrát se Courage svým běsněním a záchranou rozbije půlku domu, či se pokusí přes net zavolat pomoc, ale ten kompl mu stejně ustřelí palici random boxerkou, takže si moc nepomůže. Naštěstí u většině případů jeho strach a kuráž mu pomůže vyřešit problém i když to často skončí volným nedokončeným finishem. Tenhle seriál je ale skvělým příkladem pro výuku angličtiny, protože tato angličtina je doslova pochopitelná a i děti pochopí smysl toho, co se hlavní postavy snaží říci. Takže abych nebyl jenom upřímný a taky ze sebe udělal úplnýho vola, protože u tohoto seriálu to prostě není možné - TOHLE JE TEN NEJKRETÉNŠTĚJŠÍ A JEDEN Z NEJVTIPNĚJŠÍCH SERIÁLŮ, CO JSEM KDY VIDĚL. ()

divak84

na cartoon network jsem si to dával skoro pravidelně (denně 3 dííly). perfektní hlášky, málokdy až skoro nikdy nuda, supr grafika. pěkné postavy a dobře namluvené. ()

ADIO45

Byl to jeden z mých nejoblíbenějších a také nejhumornější seriálů. Pro zajímavosti: Vysílal se jen v roce 1995 a pak až od roku 1999 do roku 2003, kdy zemřel dabér psa Courageho. ()

Zalost

Vynikající seriál o zbabělém psovi, který je nakonec okolnostmi donucen dělat hrdinu. Velmi nápaditá snůška padouchů, ale občas se samozřejmě najdou i slabší díly. ()

solid

Jeden z nejorignálnějších animovaných dílek stanice Cartoon Network, kvůli kterému jsem pravidelně nechodil na přednášky a semináře. ()

BLADER

Boli časy, keď som tento seriál sledoval dennodenne. Preto nemôžem hodnotiť inak ako plným počtom, len škoda, že som to už dávno nevidel. ()

Zombiepod

Klasický a pravdepodobne aj najlepší seriál stanice Cartoon Network. Každá epizóda je nabitá neskutočným humorom, nápadmi a geniálnymi hláškami. Originálny dabing nemá chybu, pri tomto seriáli som si šťastne prežil moje cartoonovské mládí, preto je to viac-menej srdcová záležitosť :) ()

MrBrightside

Jednoznačne klenot starého Cartoon Networku. Nebyť nesmrteľných Tom a Jerry, bol by Courage to najlepšie, čo vysielali. Také kvantá čierneho humoru v programe pre deti sa len tak nevidia a aj keď v dobách minulých som nad tým presedela hodiny (jediné, čo som rozumela bolo "Stupid dog!" ), teraz si to užívam ešte viac ako vtedy a miestami sa aj čudujem, ako som to mohla ako sedemročná pozerať a potom v noci kľudne spať. "How to die in 1 easy step!" alebo "Eustace, will you stop that noise? You'll wake the neighbors." Najvtipnejší strašidelný a najstrašidelnejší vtipný kreslený seriál, aký poznám. Hej a ešte... "NAUGHTYYY!" ()

Kozy9

Geniálne od začiatku do konca. Úžasná animácia, neskutočne dokonalo vykreslené postavy, nezabudnuteľný vtipy a hlášky. Ani jedna časť nebola čo i len mierne nepodarená. Hneď po zhliadnutí pár epizód sa stanete aj Vy fanúšikom Couragea. 95% ()