Lékořicová pizza je nadčasový příběh Alany Kaneové a Garyho Valentina, kteří vyrůstají, dospívají a zamilovávají se v údolí San Fernando v roce 1973. (Magic Box)

Nebešťan

Úkrok mimo dosavadní zkušenosti, možná je to prekvel k boogie nights. Ber nebo nech bejt. Body nedávej, neotálej. Holku si najdi, kluka si najdi, ještě neumírej. ()

Muel

| Metro-Goldwyn-Mayer | Neskutočne magický úvod, kde PTA nádherne zahltí diváka prostredím, 70kovou atmosférou a predstaví dvoch hlavných hrdinov, ktorí hrali vyslovene výborne (Hoffman Jr. úplne po otcovi). Užíval som si to plnými dúškami a obdivoval som Andersonov scenáristický um pre film. Škoda tej linky s Bradleym, ktorej síce nechýba ten feeling, ale bolo cítiť, že filmu trocha spadla reťaz a tak trocha nevie, kam mieriť. Pravdepodobne môj jediný problém tohto skoro-majstrštyku, ktorý tam proste byť nemal a trocha ma to mrzí. Stále však ide o kúzelný projekt s množstvom humorných chvíľ a momentov, kedy si hovorím, že Andersonovu filmografiu si musím dobehnúť čím skôr. Ten chlap to proste vie. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Jaroslaf

Dá se říci, že PTA je můj oblíbený režisér, ale jeho problém spočívá v tom, že od některých scén se mu snímky začnou rozpadat pod rukama. Tady je to scéna v restauraci se Seanem Pennem a Tomem Waitsem, ačkoliv oba silné osobnosti, film s nimi naprosto ztratí linii vyprávění a jakoukoliv soudržnost. Mimochodem taky se mi hrubě nelíbil zcela wtf moment se "zatčením" hlavního hrdiny. Divná a nehodící se scéna nedávající v příběhu žádný smysl. No ale abych jen nehejtoval, je zajímavé jak vám dvě ústřední, od pohledu ne dvakrát sympatické postavy nakonec přirostou k srdci, a taky je fantastické využívání hudby ve scénách jaké umí jen PTA. V dokonalém sladění hudby a obrazu, a navozování zvláštní atmosféry nemá mnoho vážné konkurence. Scény s Bradley Cooperem jsou gold, ale smyslu taky příliš nepobraly. Ke konci filmu mi už přišlo vážně otravné jak hlavni postavy neustále někam běhaly. Závěr: zajímavý, ale mírně otravný a často smysl nedávající film. ()

ink flo

Coming-of-age romcom po Andersonovsku, není tedy překvapením, že řemeslně je to dokonalý (s různýma kouzelnýma detailama alá otáčivý halogen za výlohou svítící na ústřední pár v ten pravý okamžik apod.). A že v tom očekávatelném průběhu probleskuje švihlost a iracionalita děje i charakterů alá Inherent Vice, která asi tradičněji založeným divákům trochu zamotá hlavu :-). Lehce vypočítavá hlavní hrdinka (btw. její rodinu tam hraje její skutečná - všichni jsou Haimovi) je příjemně ambivalentní charakter, hlavně díky její postavě je to chvílemi i celkem krutý a černě komediální. Mužský hrdina mi celou dobu připomínal Phillip Seymour Hoffmana (s kterým režisér natočil "The Master"), což se pak vysvětlilo zjištěním, že je to jeho syn :-). Plus za hodně solidní cameo all-star team (Benny Safdie, Tom Waits, Bradley Cooper, Sean Penn). I když dějově je to jinde, tak lokací a dobou to může připomenout posledního Tarantina. Nečekal jsem od toho nic hlubokýho, respektive mi bylo jasný, že v rámci jeho tvorby to bude jeden z těch lehčích (někdo to může vnímat jako plytších), takže jsem plně spokojen. Uvěřil jsem mu to/skočil jsem na to a nechal se očarovat. ()

barteca

Lidi v sedmdesátkách víc běhali. Příběh slabý, špatně podaný, hudební výběr o ničem. Plus za hodnověrné šílené reálie sedmdesátých let. ()

fleurette

Pro mě nekoukatelný film. Zcela neopodstatněná délka (přes dvě hodiny!), úplně o ničem, s neskutečně nehezkými herci v hlavní roli, přičemž ta holka je ještě protivná. Je to hloupé, pomalé a úplně zbytečné. ()

tomashrabek

PTA je bezpochyby skvelý režisér, ktorý formálnym jazykom filmu vládne ako málokto. Z obsahu však mávam u jeho kúskov rozpačité pocity – ide o autora, ktorý vie ako veci predať, ale možno toho nemá moc čo povedať. Prial by som si, aby svoj talent neplytval na vlastné scenáre, ale siahol po hotovej látke, ktorú by dokázal pozdvihnúť na taký level, ako máloktorý žijúci režisér. Z Pizze vo mne ostáva príjemný, ale veľmi plytký pocit, už len preto, že nostalgia, s ktorou pracuje, sa so mnou generačne i geopoliticky míňa veľkým oblúkom. Podobne ako u American Graffiti tu dokážem oceniť filmárčinu a zachytenie prchavých pocitov mladosti, ale tie sa do mňa nijako hlboko nezapisujú. ()

kowalski

Mě ta Alana Haim ani nevadila jak tady všem ale prostě tomu chyběl scénář. Já mám PTA rád a tady se v tom vyřádil a ukázal parádní atmošku LA 70. let ale nemůžete to složit bez hlavy a paty a spojit nic neříkající scény kdy hlavní protagonisté půlku filmu běhají sem a tam a mezi tím se v roli excentrických jelit objeví Sean Penn a Bradley Cooper. ()

Rathalos

Niekedy clovek neocakava vobec nic od filmu a po skonceni si uvedomi,ze ma usmev na tvari a taky prijemny pocit vo vnutri,ktory si vychutnava,kym trva,uplne obycajna,nenapadna zalezitost odohravajuca sa v sedemdesiatych rokoch minuleho storocia a vysledok je viac ako potesujuci,urcite budu divaci,ktorych to bude nudit,ale ja som si to uzival a aj hlavne vdaka pre mna neznamej herecke Alane Haim,ktoru moje oci videli po prvykrat,no okuzlila ma,urobila dojem nielen svojim vykonom,ale i sympatiami,takze buuum pat hviezd...:-) ()

BOURQUE

Úvod ako aj prvé stretnutie Alany a Garryho sú zachytené dobre a vďaka skvelému napodobneniu sedemdesiatych rokov (atmosféra, šaty a predovšetkým hudba) to celé diváka zaujme. Zhruba v polovine však nastane zlom, kde už „vzťah ani bez teba, ani s tebou“ hlavných postáv nie je tak dobre vedený. Z hereckej dvojici Alana Haim/ Cooper Hoffman jednoznačne vedie pre mňa neznáma Alana. Bradley Cooper v roli egocentrického parchanta je krátkym avšak najväčším highlightom filmu. Záver pomerne zjednodušený (čo by vôbec nevadilo), ale bez skutočne silného momentu. Slušný doplnok do repertoáru režiséra PTA, ale určite nie najsilnejšia vec, čo natočil. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

HenryIvan

Dobre, úprimne neviem čoho som tu bol svedkom, ale buď ide o príbeh dvoch mladých, no riadne pojašených ľudí na pozadí 1970s alebo ide o jeden neskutočný guláš, plný čudných, dvojrozmerných (s občasným presahom do tretej dimenzie) osôb, na ktorých je patrične vykreslená šialená doba, ktorou „sedemdesiatky” rozhodne boli. Hlavným ťahákom tu je PTA, on je tým, kto ešte pred zhliadnutím púta pozornosť a je treba dodať, že jeho rukopis z filmu srší po celý čas. Je však vidno, že aj on sa vyvíja a nedá sa povedať, žeby išlo o nejakú jeho rutinu. Je to plné často absurdných, no nie málo komických situácii, kedy nie len hlavní aktéri konajú ako dementi či niečo podobné ľudoopom. PTA je ťahákom síce nie len na oko, no casting sa vydaril. Áno, tak oplzle detinskú a neskonale mačovskú postavu, akú nám ponúkol Bradley Cooper, už druhý krát len tak neuvidíme a ani Sean Penn, Skyler Gisondo či Benny Safdie sa nestratia, no opona a javisko za či pred ňou patrí Alane Haim a Cooperovi Hoffmanovi. Áno, Hoffman hraje na prvý pohľad zlatého a strašne sebavedomého teenedžera, ktorý už vo svojich mladých rokoch žije naplno, no v zlomových momentoch sa správa ako úplný hajzlík. To či sa jedná iba o manifestáciu jeho nezrelosti alebo to je vo svojej podstate iba bastard, je na interpretácii diváka. Dostali sme sa tak k pravej a nefalšovanej hviezde okamihu. Alana Haim síce nie je typická slečinka, ako vystrihnutá z plagátu, no doslova z nej sála charizma a je do toho všetkého celkom pôvabná. Jej postava je podľa mňa v priamom kontraste k postave Garyho (Hoffman). Alana (takisto aj vo filme) je na vonok nespútaný živel, ktorý je plný hnevu a nie sú mu cudzie emočné výbuchy. Pod týmto povrchom sa však skrýva nežná deva, túžiaca po láske, úspechu, obdive či životnej istote. Kulmináciou filmu prichádza na to, že chce od života čím ďalej tým viac. To, že nakoniec nedokáže uniknúť pocitu, že Gary je pre ňu ten pravý, je už len sentimentom, ktorý si film však nedokáže odpustiť. PTA naozaj prišiel s zaujímavým scenárom. Nachádzajú sa v ňom brilantné záležitosti a hoci film nemá spád, práve vďaka scenáru nás dokáže neuspať, ale ako celok to nie je jeho najlepšie dielo. To však neznamená, že sa nejedná o kvalitu, ktorá je pri Andersonovi taká známa. ()

geek.ondra

Pohodová ale taky dost obyčejná oddechová romance. Anderson si tentokrát nenastavil látku příliš vysoko a natočil si sám pro sebe tuhle příjemnou jednohubku. Mladej Hoffman se mimochodem potatil a je naprosto skvělej! 7/10 ()

Maximilianus

Celkom dlhú dobu, asi trištvrte filmu, som si stále vravel, že čo do čerta je toto za film. Stále sa niečo menil a ja som sa cítil ako v hurikáne,  pretože som nevedel, kam sa film vyberie ďalšiu minútu a čím ma opäť zasiahne. Málinko by som čakal takýto to film od Wesa Andersona. Nakoniec som však zistil, že to bol iba príbeh o láske. Búrlivej, nevyspytateľnej, divnej a podobne, ale o láske. Každopádne zaujímavý film, ktorý mne osobne veľmi zaujal a bavili. 7,8/10. ()

Rohrbacher

Tohle mě trochu bolí. Jeden z nejlepších režisérů současnosti se rozhodl opět převést danou látku do vizuálně podmanivé formy. Problémem je, že tentokrát je tou látkou zcela průměrná romantická komedie se slaboučkým scénářem, která krom skvělých herců a hezké kamery nedokáže ničím strhnout. PTA tak nedokázal navázat na své dřívější kousky a už teď je jeho nový film odsouzen k zapomnění. Velká škoda. ()

rivah

Film je udělaný po formální stránce dokonale, ale uvnitř je to pozlátko sedmdesátých let prázdné. A tak nakonec nudí. ()

bearmeedek

?????????????   !!!!!!!!!!!!!   ???   !!   ? A k tomu ještě je to film o ničem a nezachraňuje to žádná dobová atmosféra. Hlavní hrdinka není ani trošku hezká a navíc mentálně opožděná o 10 let. Těm, co se to tak líbilo, by neměli psát žádné hodnocení a nechat si hezký pocit pro sebe, aby neblbli hlavu ostatním, kterým se to líbit nebude. ()

Davidos305

Přiznávám že film má dobrou atmosféru, skvělé obsazení a jak u PTA zvykem úžasnou kameru. S čím mám, ale problém je že PTA má teké ve zvyku natahovat filmy nad 2 hodiny a u tohoto filmu mě to vadilo. Hlavě když k tomu přidáte dost průměrný scénář. ()

Likan7

Celou dobu si říkám, že to je "fakt divný film", který vůbec nedrží pohromadě. Jenže jsem se na konci přistihl, že to jak Alaně, tak Garymu vlastně přeju. Je to dost neortodoxní mladistvá romantika, která ale, pokud si to při titulcích v hlavě promýšlím, dost pěkně funguje. ()

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty