Film roka

• Česko Film roku (viac)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna, egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž navzájom nemôžu vystáť. Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali? Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka vám túto predstavu nevyvráti. Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez si v tejto hravej a jemne bizarnej komédii strieľajú sami zo seba, zo svojich kolegov aj z celého filmové sveta. (Bontonfilm SK)

Padme_Anakin

Naprostá paráda, filmový luxus, snímek přesně pro mě.. Penélope Cruzová, Oscar Martínez a Antonio Banderas to rozehráli fantasticky, hodně jsem se nasmála a přitom mě dost mrazilo v zádech, ovšem krásně vyváženě.. Příběh velice zajímavé režisérky se svéráznými metodami a dvou nadaných herců mě vcucnul a nepustil, pochválit zaslouží i atmosféra snímku, jedním slovem dokonalá.. Dlouze by se dalo diskutovat o tom, co vše nám tvůrci chtěli sdělit.. U mě se to povedlo na plnou palbu bez váhání.. ()

Lukrecie

Velmi dobrý film, doporučuji. Pobavila jsem se, ale celkově to bylo docela vážné a k zamyšlení. Potřebuji jej vidět určitě ještě jednou, nutí mě přemýšlet. Režisérka měla svérázné metody. 😆🙈😅Za mě top scéna - zkouška důvěry/test ega. "Mám dost toho dekadentního cirkusu povrchnost, děvky a korupce." ()

Pierre

Od svérázné komedie až po konečné znepokojivé psycho. Ale celou dobu skvělá jízda.  Ale byl to vlastně doopravdy konec? Kdy vlastně film skutečně konci? A kolikrát je potřeba zopakovat: ,,Dobrý den?´´:-)? V kině mě možná  pohltila hlavně  taková ta alternativní neotřelá atmosféra okolo, kterou tady vytvořily  i zajímavé záběry v  různých hodně zajímavých izolovaných prostředích,  excelující hlavní herecké trio, originální dialogy a celková nálada. Hrátek  se zvukem si asi všimne každý. Některé  nevyřečené motivy a myšlenky ve mě ale třeba doznívají ještě teď po zhlédnutí. Tohle je prostě velký souboj eg a ukázka toho, kam až může dojít dráždění a  snaha o co největší úměleckou exhibici. Ale  zároveň jsem se i zasmál a i ty přímo vyřčené myšlenky stojí za to. Projev Penelopy Cruiz na tiskové konferenci jsem si chtěl hned přetočit, dát znovu a ideálně zapamatovat.  Vyznění je jinak  nekompromisní, trpké a asi vážně svým způsobem i znepokojivé. Ale já teda můžu říct, že mi tahle podivnůstka sedla, protože to bylo vážně dobré, nikoliv samoúčelné.  Po balzámu na duši Amélii byla po týdnu moje návštěva kina úplně jiného a pro mě neprobádaného, ale i tak se z toho vyklubal druhý velký    kino zážitek po sobě. ()

italka63

Třetí hvězdičku jsem dala jen a pouze za herecké výkony. Komedie? Divná... satira? Slabá. Možná to zapříčinila rozvleklost děje, kdoví. Každopádně repete nebude. ()

TominoLa

U Filmu roku jsem se náramně bavil. I jsem si vzpomněl na Tenkrát v Hollywoodu. Proč?  DiCaprio a Pitt tam předváděli herecký koncert a ještě se u toho skvěle bavili. Byl to velký zážitek a dvojka Antonio Banderas a Oscar Martínez mi to svým výkonem připomněli. Byli fakt výborní a Antonio nám zraje. Přijde mi herecky pořád lepší. A samozřejmě rovnoceným partnerem jim tady byla Penélope Cruz. Užil jsem si to moc. 9/10 ()

kajas

Španělské komediální drama se satiricky vysmívá filmovému průmyslu a dovádí do extrému střet komerční herecké hvězdy (skvělý Banderas) s charakterním přemýšlivým umělcem (neméně skvělý Martínez). Oba herce ve svém právě natáčeném díle usměrňuje režisérka, která se svými specifickými metodami snaží "vymáčknout" ze svých herců jen to nejlepší. Tempo snímku je trochu pomalejší a film stojí a padá na skvělé chemii mezi ústřední hereckou trojicí, bez ní by tak zábavný určitě nebyl. Každopádně zajímavá podívaná, kterou můžu doporučit. ()

M.i.k.e

milionář a majitel farmaceutické firmy se rozhodne vytvořit něco co ho přežije a volba padne na natočení filmu. Zakoupí tedy práva na oceňovanou knihu a chce aby se na jejím zfilmování podíleli ti nejlepší. Přichází tedy ambiciozní režisérka Lola a cenění herci Ivan a Felix. Problémem je, že každý vnímá herectví, natáčení filmu a umění obecně úplně jinak. Lola je hodně uvědomělá a tak trochu pozérka, která u natáčení svých filmů trpí a vyžaduje to i po ostatních. Ivan je charakterní divadelní herec, který musí doslova splynout s postavou a vnímat její historii a motivace a Felix je mezinárodní hvězda, které stačí přečíst scénář a pak se nechat obletovat. Tyhle tři osobnosti zákonitě musí při svojí spolupráci narazit a je jen otázkou kdy a jak často. Ačkoliv sem místo avizované komedie dostal spíš rýpavou satirickou konverzačku, která se většinu času odehrává v interiérech a většinu času je na plátně pouze ústřední trojice, spokojenost převládá. Aby byl dojem ještě lepší pak by nebylo úplně od věci lehčí krácení, protože skoro dvě hodiny jsou na konverzačku tři herců, která se navíc nijak zásadně neposouvá poměrně dost. Někdy kolem poloviny tak díky tomu Filmu roku dojde šťáva a divák začne sledovat hodinky. Naštěstí přijde finální zvrat, který chřadnoucí dojem napraví a udrží tak tohle osobité dílko na těsných čtyřech...70% ()

William_

Jelikož se jmenuju Felix, film jsem si patřičně užil :) Průměrná komedie která Vás ničím nepřekvapí, ale naopak není tak trapná a nekoukatelná jak většina českých braků co jsou v kinech, takže ani neurazí. ()

Aljak

Celkom slušný bizár, ktorý som prvotne tipoval na Almodóvara, ale napokon je z to Cohn & Duprat. Film má silno satrický nádych, a orientovaný je skôr do kompozície konverzačky, čo by mi vôbec neprekážalo, keby to bolo o kus menej tlačenia na pílu. Herecké obsadenie bolo výborné, jednoducho španielska elita! Ale film ako celok u mňa úspech bohužiaľ neslávil. Malo to viacero dobrých fáz a dialógov, ale inak nič extra - myslím, že by sa s týmto námetom dalo pohrať aj viac. 2* ()

Nach

2700 ohodnocení 1800 komentář | Film, který se mi fakt líbil, ale kterému nemohu dát více než tři hvězdy. Proč? Inu nejprve začněme pozitivním: Film roku je snímkem, který si skvěle utahuje z umění jako takového. Dokonce bych řekl, že nejen z umění hereckého či filmového, ale prostě ze všeho, co je dnes za umění považováno. Krásným příkladem budiž scéna poslechu artové hudby. Zároveň má přímo excelentně vybranou ústřední trojici. Všichni hrají bravurně spolu i osamoceně. Co mi ale na filmu vadí, jsou dvě zásadní věci. Každá za jednu hvězdu. První věc je, že po skončení nemám potřebu se na film znovu podívat. Prostě jedno zhlédnutí stačilo a již ho nemusím znovu vyhledávat. Což u skutečně kvalitních filmových kousků nemám. A proto nemůže mít pět hvězd. A proč nemůžu nechat ani tu čtvrtou hvězdu? Druhým negativem pro mě jeho rozvleklost. Což i souvisí s tím, že jej nechci vidět znovu. Ač jsou charaktery skvěle napsané, navíc film i tne do živého v rámci bizarností, které se v kulturní sféře ději (věřte mi, že je to tak, sám v této sféře pracuji), je tu i dost scén, které jsou jakoby výplní mezi těmito scénami a tato výplň tu a tam je lepší, ale je i horší. A proto snižuji hodnocení o další jednu hvězdu. Kdyby se z filmu vystřihlo tak dvacet minut, klidně bych čtvrtou hvězdu přidal. Přesto celek opravdu doporučuji ke zhlédnutí a i mě se přes zmíněné skutečnosti, velice líbil. 70% ()

C0r0ner

Co se ze začátku zdálo jako bezvadný nápad s náběhem na špičkové fóry, se s přibývajícím časem ukazovalo jako čím dál větší nuda o ničem, která se nesmyslně točila v kruzích. Chápu, pokud se to někomu líbí, ale mě to ke konci už vyloženě sralo. 30% ()

Martrix

Zklamání. Ani ne proto, že to není komedie, jako spíš pro to laciné pseudointelektuálství, které ze scénáře trčí. Čekal jsem nějakou chytrou přesmyčku, kdy se role populárního herce prolne a možná prohodí s rolí jeho kolegy, který skrývá závist a pokrytectví za uměleckou pózu. Nebo něco sofistikovanějšího. Třeba že režisér dokáže nahlédnout za obě strany křehké hranice mezi herectvím a povahou herce, takže pozná rozdíl mezi hraním, lží a skutečností. Jenže celý tento film má jen pár absurdních momentů, jakože satira na herce a režiséry, několik mouder a výborné výkony všech tří herců. Pokud je tam něco víc, je to nesmyslně zakódované v prohlášeních Loly. Film nemá být past na diváka. A neměl by být pouhým manifestem jeho tvůrců. Resp. ne film, který je určen divákům, kteří se chtějí i bavit. První půle byla za 4*, ale zbytek ... . ()

jedna_vrana

Na tento film som sa tešila a neodradilo ma ani tunajšie hodnotenie. Film splnil všetky moje očakávania, bol aj satirický, aj dramatický, aby som sa nenudila a prijala myšlienky, ktoré nám chcel povedať. Všetky tri hlavné postavy sa mi páčili. Penélope je stále poriadna dračica. ()

Johnny.ARN

Zase som sa nechal zapáliť a namotať na totálnu píčovinu. Dve hodiny drístania, bez vtipu, nuda k posrání. Satira, robenie si srandy z hercov, toto? Ďakujem, ale už nikdy viac. Ale ako vždy vravím, Espaňa má len dve polohy, buď super, alebo katastrofa. Len za obsadenie a výkony 1 z 5 ()

Tosi

Ti dva týpci v hlavních rolích a překvapivě i Cruzka byli skvělí. Ten jejich vzájemnej bezprostřední odpor mě dostával chvílema do kolen a jako vtipnou satiru tohle beru. Prostě řemeslo nade vše. ()

bubun

Mě tedy toto hrozně bavilo. Čekala jsem průměr s občasnými vtipnými momenty, ale smála jsem se téměř celý film. A to i přesto, že jsem na to koukala s dabingem. Prostě to sedlo. Pokud bych měla najít něco ke kritice, bylo by to posledních cca 5 minut filmu - nijak zásadně neuškodily, ale podle mě byly zbytečné. ()

Jaro.Krafcik

Vraj film roku, aspoň podľa názvu. Známi herci zo Španielska to neuhrali. Ako komedia fajn ale prehnane vysoke percentá. Za mňa slušný priemer ktorý sem tam zabavil. Záver trochu vtipný ale aj tak. V kinosále by som bol po premietaní asi sklamaný. 3* ()

blackJag

"KDYŽ NÁM FILM PŘIJDE DOBRÝ, JE VÁŽNĚ DOBRÝ?" Čekal jsem asi trošku něco jiného, bylo to zbytečně suché a statické, kamera se skoro nepohne, naštěstí téma je vyloženě výživné a brát film jako zamyšlení na téma vkusu a jeho samozvaných garantů není úplně scestné. U některých situací jsem se skutečně pobavil, sázka o 100 EUR, domácí poslech záznamu avantgardního představení, přehlídka filmových cen... A teď, dokazuje to něco o mém vkusu? Nebo jeho nedostatku? :-) 65% ()

drackula

Kvalitná satira filmového priemyslu a všetkých jeho zložiek. Od hereckého egomaniactva a povrchnosti, cez excentrickú režisérku s nejasne jasnou víziou a producenta, ktorý si chce kúpiť svoje miesto v histórii. Hlavné herecké trio je fenomenálne. Situačný humor funguje a scéna s kameňom je úplne top. Na druhú stranu je scenár často príliš priamočiary a zvraty sú predvídateľné. 80% HBO MAX ()

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)