ilegal1983

Naozaj paradicka a mozem len doporucit pretoze takto podany katastroficky film sme tu este nemali.Herci na vysokej urovni same topky ktore podali maximalny vykon.Vcelku slusne efekty a aplikacie na ktore sa tato doba spolieha idu ruka v ruke.Media si stale idu svoj standard a bagatelizuju vsetko to o co sa snazi ustredna dvojica.Par slabych miest ale inak trosku prevrat a posun jednoznacne vpred. ()

Marrakech86

Trefa do černého, moc se mi to líbilo, tak nějak to odpovídá současnému chování všech lidí. Vynikající herecké obsazení a Cate Blanchett...teda moc jí to tam seklo. Leonardo taky hrál perfetkně. ()

r6AndrEw

Nejsem zelenej mozek, ale je jasné, že je potřeba chovat se trochu víc zodpovědně. Sám to činím a sere mě, že jiní ne. Trochu se mi rozsvítilo v tom, že lidé jsou opravdu, ale opravdu hloupí. Rád bych řekl "dobře jim tak", ale bohužel to za ně odnese i má nevinná holčička. Takže, lidi, jděte doprdele! ()

pupidup

jednoduchý příběh o debilních konzumentech, kteří přes pozlátko nechápou, že svět, jaký znali, končí. Víc netřeba psát... to je zrcadlo dnešní doby. ()

Mistarin

Banda magorů vyloučí praktickou metodu, kdy se celý svět spojí na odpálení jednoho velkého světélkujícího balvanu. Tuto operaci, ale sabotují. Místo toho přijde nějaký bohatý korporátní zkurvený Peeter, který v tom vidí business a tak všichni chcípnout na popel. Film pěkně vystihuje demenci lidstva. Historie se opakuje, dokud si to člověk nezažije. Poprvé dinosauři, teď lidé :p ()

MRParis

Pořád ješte nechápu, jak tak skvělí herci co tady hrajou, mohli natočit takovou SRAČKU jakou je tenhle absolutně trapnej film.Dvě hvězdy pouze z milosti. ()

PetrDuda

První polovinu filmu jsem měl chuť to každou chvíli vypnout. Film plný zbytečných facepalm momentů, které přímo nenávidím. A je mi úplně u prdele, že to bylo schválně, prostě to nemám rád. Naštěstí v druhé polovině se konečně začalo něco dít a dopadlo to velmi krásně. ()

Neuker

We live in a society. // A toto je její dokonalá satira. Občas to je na můj vkus přehráváno až moc, ale super herci, obsazení vcelku sedí a jo, ne že bych se u toho válel na zemi smíchy, je to taková trochu smutná satira. Smutná ve smyslu toho, že je příliš trefná na to, abych se tomu, care free, od srdce, zasmál. ()

Jirkacek

Jednoho večera jsme si udělali čas a z nabídky společnosti NETFLIX jsme si konečně vybrali americký snímek K zemi hleď! z roku 2021, který jsme chtěli vidět už celkem dlouho. Bylo potřeba si na něj vyhradit v podstatě celý večer, jelikož jeho délka činila 145 minut a to už je panečku nějaká porce času. Rádi jsme si jej však udělali, protože téma globální katastrofy sice na vlastní kůži prožít nechceme, ale na filmovém plátně nás to baví. Skvělou podívanou slibovalo i skvělé herecké obsazení v čele s hvězdami jako je například Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett. A tak se jednoho podzimního večera objevily na naší televizní obrazovce úvodní scény této satirické komedie, která nás začala vtahovat hezky pomalu do zajímavého děje. Ten bylo všem úplně jiný, než bych čekal. Vše začalo tím, že studentka astronomie z Michiganské státní univerzity Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) objevila neznámou kometu. Její profesor Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) následně vypočítal, že se asi za šest měsíců srazí se Zemí a že je dostatečně velká, aby způsobila celoplanetární zánik. Rovněž NASA všechno potvrdila a tak poslala svého zástupce z Úřadu pro koordinaci planetární obrany Dr. Teddyho Oglethorpa (Rob Morgan) spolu s dvojicí astronomů do Bílému domu. Po několika hodinovém čekání se všichni setkala s prezidentkou Janie Orleanovou (Meryl Streep) a jejím synem Jasonem, náčelníkem štábu. Jenže představitelé státu hlášení přijali chladně, což překvapilo nejen nás u obrazovek, ale také všechny astronomy. Následně byli pozváni do ranní talk show, kterou vedla dvojice Jack Bremmer (Tyler Perry) a Brie Evantee (Cate Blanchettová), kde vše oznámili. Ale ani teď se katastrofické zprávě nedostalo potřebné pozornosti veřejnosti, kterou spíše zajímaly milostné problémy populární zpěvačky Riley Biny (Ariana Grande) a mezinárodní hudební hvězdy DJ Chella (Kid Cudi). Jenže když hrozil prezidentce USA sexuální skandál, vystoupila s touto zprávou sama na veřejnosti, aby od svých problémů odvrátila pozornost. Zároveň byl zahájen projekt na zasažení a odklonění komety pomocí jaderných zbraní, která úspěšně odstartovala, jenže v té chvíli se do věci náhle vložil miliardář Peter Isherwell, majitel firmy CEO BASH Cellular (Mark Rylance). Ten chtěl kometu plnou vzácných nerostů v hodnotě několika bilionů dolarů využít a tak byla mise odvolána a miliardář začal připravovat svůj projekt. Chtěl kometu roztříštit s pomocí svých robotů na menší kousky, které by nechal dopadnout do oceánu, kde by následně probíhala těžba nerostů. Bílý dům s tím souhlasil na rozdíl od Dibiasky a Oglethorpa, které odvolal od projektu, zatímco Mindy se stal poradcem pro národní vědu. Dibiasky odjela do jiného státu USA a začala pracovat jak prodavačka. Mindy se sblížil s moderátorkou Evantee a brzy se stali milenci. Mezitím se světové mínění rozdělilo na lidi, kteří věřili, že kometa je vážnou hrozbou, dále na ty, kteří v těžbě zničené komety viděli vytvoření nových pracovních míst, a na ty, kteří popírali, že kometa vůbec existuje. Když manželka Mindyho zjistila jeho nevěru, rozešla se s ním a astronom poté začal pochybovat o tom, že prezidentka se svým sponzorem Isherwellem mají vše pod kontrolou. Jednoho dne se kometa objevila na nebi a tím začala závěrečná fáze filmu, v níž se vše rozhodlo. Jestli se podařilo Zemi zachránit, zda někdo přežil nebo ne, to už si nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o závěrečné vyvrcholení celého filmu. Jen nutné se však dívat až do konce. Opravdu. My se dívali i poté, co se objevily závěrečné titulky a také ještě když skončily. A proto jsme viděli skutečně celý film ! Udělejte to také a dozvíte se víc. A jaký mám na film názor ? Něco tak neskutečně satirického jsem dlouho neviděl a nejsem si jistý, jestli jsem něco podobného viděl v souvislosti s ohrožením Země. Tento film navíc ukázal pochybné hodnoty naší společnosti, které jako mávnutím kouzelného proutku nemusí vůbec nic znamenat. V případě globální katastrofy totiž budou všechny sociální sítě k ničemu a skutečnou hodnotu bude mít člověk, který bude umět rozdělat oheň, chytit něco k jídlu nebo umět vypěstovat třeba brambory. Doufám, že jsem film pochopil správně, ale měl by se stát poselstvím, díky němuž by si lidé mohli uvědomit, na čem v životě skutečně záleží. A i když tento film nebyla žádná akční podívaná jako třeba Armageddon, mně se líbil a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, americký snímek K zemi hleď! ode mne získal čtyři hledící hvězdy ****. () (menej) (viac)

CaptainPixel

Cilene kontroverzni, enviromentalne-socialni "hau der-ju" sci-fi satiricky short, az po okraj plny znamych jmen a prehnane ocividnych narazek na tep soucasneho internetu (temer na urovni "kung-fu rainbow laser force"). Nedostatek citu pro vec je kompenzovan vice nez sebevedome prepalenou stopazi. ()

Arithebunny

“We really did have everything, didn’t we? I mean, when you think about it.” Dostal mě, naprosto mě dostal. Satira, která vlastně ani satirou není. Sci-fi film, který není Sci-fi. Pro mě to prostě komedie nebyla, nezasmála jsem se ani jednou. Byla to surová ukázka dnešní doby a myšlení lidstva, chamtivosti, povrchnosti a hlouposti lidí, kteří nejsou schopni přijmout pravdu, ani když ji vidí doslova na obloze. Drtí mě přihlížet zkáze planety a tento film ve mě jen umocnil pocit beznaděje, kterou má nejspíše každý mladý člověk. Poslední chvíle Země a záběry na krásu přírody jsem probrečela, neuvěřitelně emocionální scéna. Skvělý filmový zážitek a silný impulz na probuzení lidstva, bohužel natočený pro ty chytřejší. Ti méně zdatní v tom vidí jen špatnou komedii. Jediné negativum bych měla k závěrečné scéně, za mě zbytečné a moc uvolňující. Mělo to být ukončené ohněm, člověka by to nechalo více roztrhaného. ()

Flashback

Velmi elegantní a trefná kritika současné společnosti. Pro někoho možná moc intošské, ale to patří k věci. Rozhodně svěží dílko. ()

tatroun

Když pomyslíme na díla, která kritizují stávající poměry ve společnosti, často to dělají způsobem satiry. Právě jedním z aktuálních tragikomedií, které nahlíží na problémy 21. století je film K zemi hleď. Do úst si bere enviromentální problematiku, popířačství faktů, politickou kulturu založenou na těžení osobních zisků z veřejně prospěšných pozic a mnoho dalšího. Dělá to občas až parodickým způsobem, takže je myšlenka křičena do očí diváků. Z jisté míry jde o velice povedené dílo, které zajímavým střihem a zvukovou paletou neunaví, avšak může občas působit hloupě, neboť postavy se tak cíleně chovají. Špatné vlastnosti lidí jsou přitaženy do extrému, tudíž poselství, které je nutno sdělit, se u některých diváků ztratí ve filtraci dojmů. Uprostřed všeho je amerikocentrismus, který slouží ke komediálnímu uvolnění a povytažení jména USA výše, avšak na cestě ztrácí vliv celého světa, který na enviromentální problematiku má podobně velký vliv. To, co jsem však hodnotil pozitivně, je vyobrazení davu. Ten se chová stejně, jako by si to každý představoval při podobné situaci – tábory popíračů, politicky zmanipulovaná veřejnost, chaotické davy brakující obchody, když si uvědomí, že všichni zemřou – vše je uvěřitelné. Vedoucí dvojice Leonarda DiCapria a Jennifer Lawrence bravurně vyobrazují bezmoc, jež hlavní postavy cítí, vše doplněné o osobité výstupy Meryl Streep a Cate Blanchett, které přináší negativní protipól ústřední dvojice. Obecně jde o povedené dílo, které přes pár přešlapů hodnotím 7/10. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD