Sebastianek1

Vědci-fakta-vidět na vlastní oči, zažít na vlastní kůži..., a když ani toto nestačí, nezbyde než zavřít krám se slovy: "Měli jsme opravdu všechno." V kontextu se současným děním se o komedii nejedná. Je to probíhající hororová reality show. Baví mě, kolik lidí tahle taškařice dokázala vytočit. A to je venku pouhé tři dny.  "Tři dny? Není to příliš přepálené? Nemělo by se to povědět jinak? Čas je přece taky relativní. Kupříkladu v Austrálii... To přece nejde říct, že tři dny. Buďme, prosím, přístupnější i jinému názoru..." ()

celticek

Ani záplava kvalitních herců tomu nepomohla. Banální námět a strašně dlouhá utahaná stopáž. Nebavilo mě to. Dobrý je Chalamet, začíná se mi líbit chlapec. ()

oldy

Přišlo mi to zbytečně dlouhé. Některé části filmu jsou zábavné jine bohužel trapné. DiCaprio to zahrál dobře. Chtělo by to ubrat aspon půl hodiny a bylo by to určitě lepší :) ()

Mkartaylas56

Adam McKay si pro nás na závěr tohoto roku přichystal snímek se skvělým námětem a našlapaným hereckým ansáblem, od kterého jsem si sliboval opravdu dost. No a po dokoukání jsem z výsledného produktu na jednu stranu velmi spokojen, protože dokázal krásně a místy až děsivě precizně zpracovat téma současného chování společnosti a rovněž úspěšně využívá hvězdného obsazení, kde prakticky nelze narazit na špatný výkon. Každopádně na stranu druhou mi to tvůrci dokázali naplno prodat až v závěrečné třetině filmu. Do té doby mi přišlo, že se autoři snažili o otevření příliš velkého množství témat, kvůli čemuž měl z mého pohledu film lehký problém s udržením toho správného tempa. Ostatně skoro 2,5 hodinová přemršťená stopáž tomu dvakrát nepomáhá. Navíc jsem měl osobně místy trochu problém se satirickým a dosti absurdním humorem, jenž mi ne vždy sedl. Ovšem jak píši v první části komentáře, tak jsem i přes tyto výtky jednoznačně na straně spokojených diváků a ačkoliv má očekávání byla ještě o něco vyšší, tak si K zemi hleď! stále naplno zaslouží 75%. ()

mystrdat

Komediální nádech může diváka zmást v dojmu, že se jedná o satiru. Pokud má ovšem satira nadsazovat a karikaturizovat, Don't Look Up vychází spíše jako film dokumentární. ()

monique89

Krásně vystihli lidskou povahu...dokud to neuvidím nebo si na to nemohu sáhnout tak neuvěřím. Čtyři hvězdy za konec, jaký si i zasloužil být. ()

Popelka93

Drahá polovička film ohodnotila: "chujovina na entou" A já jsem trpělivě čekala na konec, který byl fakt nejlepší, počkejte si na něj! ()

RAFT

Dost dobře povedená satira naší společnosti.Pravdivé a trefné,zábavné. Přesně vystihly ve filmu chování všech lidí v týhlenstý době.Do nihž se naše civilizace ponořila až po vrch.Řeší zde kometu.Spíš se o žádnou komedii zde nejde.Ve filmu máme skvělé herecké obsazení Leonardo DiCaprio zase ve filmu mile překvapil jak je u něj zvykem že, by se na něj čekal další oscar na vytrínku .Lawrence taktéž překvapila ve filmu.Za mě 80% ()

JohnZ87

Skvělá (i když místy i mírně nudná) satira na to, jak neobratně a arogantně se zdegenerované lidstvo staví ke globálním katastrofám. Pýcha předchází pád, peníze jsou až na prvním místě a po nás potopa... V době covidové aktuálnější a trefnější než kdykoli předtím. 70% ()

Marfab

Komedie?.....dnešní komedie jsou k pozvracení. Jsou mířené na dnešní mládež a tak to taky vypadá.   Drama?..... Drama je pouze v tom jak je vidět síla sociálních sítí.   Závěr?......nudný, bezvýznamný film plný smešných existencí. Je to zrcadlo dnešní doby. ()

departed

Možná, že jde o parádní politicko-sociální satiru na dnešní společnost, kdy víc než zničení naší planety je důležitější rozchod moderních popových hvězdiček, ale i přes nařachaný cast plný známých oscarových ksichtů mi přišlo, že zpracování jako takové (myšleno technická kvalita filmu) mi přišlo obyčejné až to nudilo. S tématem konce světa se dá pracovat jakkoliv, jenže v McKayovo sterilním podání mi přišlo, že víc než narvat do děje správný katastrofický drive je lepší tam narvat populární držky, který se o kvalitu filmu postarají svým herectvím, zatímco se budou muset opírat o fádní scénář s nulovým spádem. ()

winstonik

Ak vám to vyhovuje, tak film je fantastickou satirou na čokoľvek si spomeniete podľa vášho ľubovoľného politického presvedčenia. S komentovaním tohto filmu môžete ohurovať večierky a sociálne siete. No môže to byť aj celkom inak: autor pripravil scenár, ktorý má toľko medzier, že mu neostalo nič iné, iba prefláknuť ho trochou nadsádzky. Divák sa síce zväčša nudí, lebo dej sa ťahá ako sopeľ, ale keďže si v tej zlátanine motívov a odbiehania od témy nevyhnutne nájde niečo sympatické, tak tomu napokon pridelí dobré hodnotenie. Z hľadiska tvorcu je to stávka na istotu: na výhrady kritikov stačí odpovedať, že tomu nerozumejú, lebo ide o rafinovanú satiru na všetko. A prečo je film slabý? Nuž preto, lebo fabuluje o tom, že mainstreamové médiá nezaujímajú fakty, alebo že za vládu rozhodujú majitelia kapitálu. Presne tieto nezmysly šíria na Slovensku konšpirátori. Ale samozrejme: ak vám to vyhovuje, tak povedzte, že kritik tomu nerozumie. ()

Maniik88

Skvelá sonda do svedomia dnešnej západnej spoločnosti. Oni to tuším smerovali na voličov Trumpa (vďaka tomu kto to hral a ako to hral) a prípadne na Covid epidémiu atď. No ono to pasuje celkovo na všetkých. Proste politici majú svoje záujmy a keď idú voľby, musia sa zapáčiť (viď aj Babiš a spol nedávno). A tak sa zlé správy hodia len vtedy, keď prekričia ešte tie horšie novinky. Do toho máme Marka Rylance ako nejakého hybrida Zuckenberga a Muska a jeho ešte väčšie záujmy. Máme tu aj priblblé TV show o tom ktorá hviezdička s kým a prečo a partu vedcov, čo sa snažia niečo vedecké prekričať do toho všetkého info šumu. Fakt super irónia a možnosť sa zamyslieť. Ale nie štýlom, že ideme cenzurovať internet. Herci si to užili, a že ich tu bolo požehnane z ligy majstrov, žiadna tretia liga. Netflix fakt valcuje. ()

Ex_Machina

"Mali sme tú kométu odkloniť kým to ešte šlo, ale to sme neurobili". Leo vystihol nielen to, kam nás ako ľudstvo privedie náraz kométy veľkej ako Manhatan, ale kam sa ako ľudstvo s istotou už dlhé roky nezadržateľne rútime. Uznávaní profesori ,vedecké kapacity a dobrí ľudia ťahajú zase raz za kratší koniec. Svetu vládnu nastrčené bábky ovládané skutočnými vládcami tohto sveta, ktorí pre "pár dolarú navyše" kľudne risknú celý osud zeme. Na čom dnes skutočne záleží sú peniaze, sledovanosť, foloweri a lajky na sociálnych sieťach. ()

papadoce

Adam McKay je režisér samých sračiek. Pre mňa. Občas veľmi dobre zahraných, ale stále sračiek. Nekukaj hore ma zaujalo samozrejme už svojim hodnotením na csfd, ktoré je na Netflákovskú produkciu nadpriemerné. Druhý šok som chytil, keď som videl tú hereckú smotánku a tretí, keď som si prečítal, že o čom. Potom prišli titulky a dokonalý Leo a vyzeralo to výborne. Trochu som zaváhal po úvodnej scéne s Meryl, ktorá hrala tak prijebanú americkú prezidentku, že to je už podľa mňa aj na amíkov veľa. I keď, mali Trumpa, tak neviem. Ok, uznávam, je to možné. Film je, a snáď aj mal byť, absolútnym výsmechom dnešnej doby. Asi najsmutnejšie na tom je, že väčšina ľudí smejúcich sa na ňom, má mobil plný appiek, profilov na všetkých sociálnych sieťach a imaginárnych followujúcich kamarátov a denne si ako prvé prelistujú najprv topky, zomri_sk a assbook a skontrolujú veľkosť pozadia niektorej z Kardašianiek svojim novým Xiaomyi 6.33737H. Nech teraz zdvihne ruku každý, kto nezvracal. Film je každopádne fresh a pritom znepokojujúci a reálny. To je tak smutné. A ráno vstaneme a skontrolujeme sociálne siete, čekneme celevriti a pôjdeme voliť. #Smevp!?!; #Leoisfat; #Kejtbjutifulgranma’; #Nekukajhore; #Kometanahrad; #BumnaPariz; #*****: #najlepsizaverever; #Ktoryeste?; #Neviem. ()

Shitonit

Jako Pešek jsem chodil okolo horké kaše, bojíc se hořkého zklamání. Toto se nedostavilo, film táhne od první minuty, za mě je to jeden z nejfajn snímků na téma padá na nás šutr - všechno je totálně  f prdely ! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD