eagle-eye

Trošku nadhodnocený snímek, zpočátku zaujal, ale té satiry vypuštěné vniveč je tam přehršel až jsem to dokoukal spíš z povinnosti. ()

Miller

Hodně vtipnej a dobře natočenej film, bohužel šílená a neskrytá agitka. Nemám srdce tomu dát odpad, i když by si to zasloužilo ()

Mafiapau

Film co vykrádá asi 40+ filmů, klišé které jsem si myslel že nastanou, tak byli vyvráceny. Přehrávání Di Caprisoneho opět na místě. Více katastrofický film než-li vážné katastrofické filmy jako třeba od Emmericha a dalších. Dávám čtyři hvězdy, jelikož tento film našel balanc mezi chujovinou, a dramatickou stránkou. ()

Frantisek.Fu

Snímek je krásnou satirou na společenskou degeneraci a ignoranci případné celosvětové hrozby. Místy přehnaná z důvodů místa pro humor, bohužel ne nepravdivá. 7/10 ()

Blondsky

Úžasný film. A letos rozhodně ten nejdůležitější, co jsem viděl. A jak mi nedávala při oznámení premiéra na Vánoce, tak teď ji plně chápu. Dokonalá satira lidských touh a lidstva samotného. Zejména chamtivosti a pocitu nadřazenosti. A přeci jenom stačí tak málo… 90% ()

merit1

Svieža, vtipná a zároveň naliehavá glosa súčasnej spoločnosti. Hollywoodsky výkvet si s nevídanou chuťou zahral postavy, ktoré napriek nadsázke boli neuveriteľne blízko skutočnosti ( a postava prezidentky so synom určite nikoho nenechala na pochybách, o aký typ "šéfovania" sa jedná ). Parafráza kométy, ktorá nahradila klimatické zmeny ( ale kľudne to môže byť akákoľvek hrozba, ktorá sa na ľudstvo aktuálne valí ) dokonalo ukázala, že aj keď, citujem: "Mali sme všetko", nedokážeme s tým všetkým pracovať v náš prospech ako celku. Dalo by sa trochu polemizovať o stopáži filmu, ale mne ubehli tie dve a pol hodiny rýchlo, za čo asi patrí plus hlavne strihu a vyváženej proporcií postáv a vtipu ( či už satirického, alebo len úplne obyčajného, ako napr. potitulkového ). ()

Shimargh odpad!

To si děláte prdel? Asi si budu muset přebrat topku. Tohle je vrchol trapnosti a stupidity, není to ani vtipný..je to úplně, ale kompletně mimo. ()

Ještěřák

Dont look up is the new Absurdistan. DiCaprio v diametrálně odlišné roli, než jej známe, a zase skvělý. Zdatně mu ovšem sekunduje J Lawrence a M Rylance coby korporátní zlo (projevem něco mezi Andy Warholem a Timem Cookem) a nejlepší company man mickeymouse od té doby, co Paul Reiser v osmdesátkách plánoval na zemi zkomercionalizovat alieny. To vše zcela metahumorně zafinancováno Netflixem, jedním z typických trendových molochů 21. století, jehož symbolickou jednu akcii drží i uživatel Ještěřák. ()

Darth Maul

Komédia? Kdeže... Desivá a smutná tragédia. Ale viem si celkom predstaviť, že keď to niekedy začiatkom roku 2019 Adam McKay hádzal na papier, mädlil si ruky a tešil sa, ako sa na tom budú diváci rehotať. Sedemsto dní je však dosť dlho na to, aby ľudstvo ešte viac "dozrelo", a tak sme počas Vianoc 2021 sledovali na Netflixe satiru na bežnú realitu s parádnym a šťastným koncom. Čo s tým? Asi nič... Sadneme si a počkáme. Ono to už nejako dopadne. Hlavné je, aby sa v tom okamihu, keď to bude nejako dopadať, dokázal človek pozrieť do zrkadla... ()

luczi

"Říká se tomu vědecká metoda a díky ní vznikl počítač, na kterém píšeš své přihlouplé konspirační teorie".  ()

Tristaver

Po zoufale pomalém úvodu, kdy se prvních 30 minut nic neděje... se nic zajímavého neděje ani po zbytek filmu! Mít tolik hvězd, a takhle je zabít příšerným scénářem (a střihem!) je na facku - týká se hlavně úvodní dvojice a Streep. Přitom možná stačilo to tak hrozně nepřestřelit - proč hlavně všechno okolo prezidentky a televizní dvojice bylo tak bizarní? Proč (za mě zcela nelogicky) téměř nikdo v USA nevěřil oběma vědcům v TV? Proč až na závěrečnou půlhodinku nebyla vůbec řeč o ostatních státech na Zemi? Mohla z toho být příjemná oddechovka, ale bohužel jsem se nedokázal povznést nad všechny tyto nedostatky, protože až příliš bijí do očí. Ale ať jen nerýpu - Perry, Blanchett a Hill byli výborní, a "dějová linka" o svačinkách za $10 byla bezmála geniální. ()

prezdivaka

Příběh má moc hezké momenty a skvělého Lea. Ovšem mnoho času také zaplní vtipnost bez vtipu, pitvoření, přehrávání a navrh prezidentka, která patří do jiného žánru. ()

mclenin

Tak toto sa Netflixu podarilo. Takmer oxymoronické spojenie žánrov "katastrofický" - "komédia" som videl snáď prvýkrát, alebo prinajmenšom už dlho nie, a ono to skutočne funguje, tak v prvej vrstve žánrovej zmesi, ktorá dokáže vyvolať protichodné pocity od zhnusenia nad spoločnosťou až po feel good, čo podtrhuje predovšetkým skvelé herecké obsadenie, no a potom je tu ešte tá druhá vrstva v podobe sociálnej kritiky, ktorú sa podarilo trefne schovať pod plášť prichádzajúcej katastrofy. Všetko tu funguje tak ako má a záver bol pre mňa intenzívnejší než v prípade mnohých čistokrvných "katastrofiek". Výborné. ()

jedenzdvoch

Toto nie je recenzia na film, toto je recenzia na svet (tak ako aj tento film). Za mňa film minulého roka. Prečo? Lebo myšlienka. Predstavte si, že žijete vo svete, kde napriek matematickej presnosti výpočtov vedcov im ľudia neveria, že zomrú o šesť mesiacov pri zásahu kométou. Aj keď vďaka rovnakej matematickej presnosti nás takéto múdre hlavy dokázali dostať na mesiac a späť, dokázali pristáť na kométe alebo objaviť neviditeľnú čiernu dieru. Povedali by ste, že tí ľudia sú hlupáci nie? A teraz si vymeňte kométu za klimatické zmeny, šesť mesiacov za storočie, excentrického milionára (ktorý svoje prostriedky namiesto záchrany sveta pred kométou míňa na vlastný egoboost) vymeňte napríklad za Elona a Meryl Streep za Trumpa (čav pa parížska dohoda). V 2015 sme mali zem prvýkrát teplejšiu o 1 °C ako v predpriemyselnom období, Keelingova krivka stúpa, Grónsko omodrieva, Amoc kolabuje, svet horí alebo sa potápa. A ľudia stále neveria. PS: Vonku prší a na Silvestra sme mali 20 °C. ()

Drirr

Čichám tady Oskary za střih a nějaké ty herecké nominace. Film samotný je přístupnou svižnou (navzdory stopáži!) satirou, která ukazuje na celou řadu společenských problémů a nedává moc optimistický pohled na schopnosti lidstva si s nimi poradit. Pokud se aspoň trochu zajímáte, najdete tu všechno: populismus,  mesiášský komplex, influencery, odtržení racionalismu od praktického života i kritiku neschopnosti komunikovat. Jednou tohle dílko poslouží jako umělecký pohled do největších problémů začátku 21. století. Tedy pokud bude někdo, kdo se bude moct koukat. 77,7% ()

kwoky

Stručně řečeno - čekal jsem víc. První polovina filmu je super. Rozjíždí se zápletka, přichází první překážky a začíná se ukazovat zabedněnost některých postav. Jakmile jsem vstřebal sdělení "lidi už nejsou schopní ani ochotní poznat, co je důležité", začaly mi některé doslovnější pasáže připadat zbytečné. Pak jsem došel někam ke kulturní vložce (mimochodem písnička se mi dost zalíbila) a tam to úplně ztratilo švih. Zbylá třetina už byla hrozně pomalá a nudil jsem se. Nemám nic proti konci v rodinném kruhu (to byla velmi silná scéna), ale mohlo to být výrazněji prostříhané. Silné tři hvězdičky, ale na čtyři to není. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD