iXtr3m3

Veľmi veľmi aktuálna satira dnešnej reality s ktorou sa potýkam dennodenne. Nejde pritom len o covid mániu ale všeobecne starosť resp. absenciu starostlivosti o životné prostredie. Ľudia v súčasnosti napriek super technológiám osprosteli a sú na ceste buď k scenáru, ktorý riešil tento filmík nabúchaný svetovými menami, alebo k scenáru, ktorý pred rokmi riešil prelomový detsko-dospelý animák Wall-e. Pracujem v školstve, konkrétne na strednej odbornej škole a nestačím sa diviť, aká je dnešná generácia mladých hlúpa a zavíslá na technológiách, dokážu veriť čomukoľvek, čo má dostatočný počet likov, komukoľvek, čo má dostatočný počet followerov a fakenews im nič nehovoria. Ľudia slepo pozerajú do svojich obrazoviek, či už malých alebo väčších, ale je to jednoducho smerom k zemi a nie pred seba alebo nebodaj ďalej dopredu či nad seba. Naozaj krásna alegória dnešnej doby. Jasné, napriek bombovému kastingu to nebol ašpirant na Oscary, napriek tomu odporúčam zhliadnuť každému. Taká znesiteľnejšia verzia rovnako slušného aj keď slabšieho a samozrejme totálne komorného Silent Night. ()

M.Niccals

všechno, z čeho se vám dělá ohledně našeho moderního degenerovaného světa špatně, řečeno v jediném filmu. až bolestně pravdivá výpověď o lidstvu na začátku 21. století. snad se jednoho dne dokážeme chytnout za nos. ()

honzii

Nevím, jestli je chytré nazývat tento film chytrým. Ironický humor brzy vystřídá manerismus a trapnost. Drama vůbec nefunguje, protože film se jednoduše nebere dostatečně vážně a naše velkolepé finále hlavní postavy prosedí u rodinné večeře. Už od začátku bylo znát, že je něco špatně. Film je plný 100% idiotů. Chce být chytrá satira a bláznivá komedie zároveň, zatímco absolutně postrádá tempo, které dohání snahou o originální střih. Sterilní komedie s několika zábavnými nápady, která nenaplnila potenciál. ()

bari68

Kritika dnešného sveta, populizmu a tvrdá satira, ktorá tne do živého. Sonda do dnešnej rozvrátenej  spoločnosti aká je tu vyobrazená z viacerých uhlov pohľadu názorových stretov. ... Dicaprio dokonalý, Lowrence , či Streep taktiež. Tu by som sa nominácie na sošky nečudoval. ()

matolas

Netflix zarába milióny na filme o amorálnych milionároch. Milé, ale mnoho postáv úplne zbytočných. Odporúčam pozrieť v kombinácii s filmom Deep Impact a hlavne si všímať rozdiel vo vykreslení prezidentov v oboch filmoch. ()

Lukoboss

Hmmmmm.... no, tohle bylo hodně silný kafe a zdejší hodnocení mě skoro mrzí! Nečekal bych, že amíci natočí až tak velkou sebekritiku (i když vztáhnout se to dá i globálně, ale primárně to v tomto případě střílí do vlastních řad a zcela po právu). Je tam všechno, úplně všechno, čím dnešní doba trpí a oslepuje běžnýho a obyčejnýho člověka, aby měl svůj názor nebo nedej bože nad něčím racionálně uvažoval, a je moc dobře, že se to takhle ukazuje. Je potřeba všechny tyhle věci zdůrazňovat a vykřičet do světa, protože není nic horšího než falešný úsměvy, pokrytectví, chamtivost, populismus a vychcanost. Chvílema z toho mrazí, chvílema si u toho člověk pokývá hlavou (jo, přesně takhle to totiž funguje), škatulka komedie se tam otevírá jen zřídka a většinou je to vlastně dost černej humor. Každá scéna tam má svůj účel a váhu, každá postava představuje archetyp toho, co máme denně na očích. Kolik filmových celebrit (když teda použiju tohle škaredý slovo) se podařilo do filmu nacpat, to je neskutečný, herecký výkony dokonalý, není tam nikdo, kdo by výkonostně nějak pokulhával... no a celkový zpracování (režie, střih, hudba), tak tam tleskám ve stoje. Ty kraťoučký prostřihy sem tam, který ukazujou důležitý detaily, jsou tak dokonale poskládaný a zpracovaný, že jsem nestačil hledět, tam si vyloženě A. McKay vyhrál. Soundtrack perfektní, mám rád tarantinovský kontrasty (např. akční scéna - exploze a do toho pomalej krásnej klavír), což se tady objevuje hned několikrát a sedí to do celé nálady filmu naprosto přesně! Uff, tohle byla velká nálož, fakt mazec. P.S.: Nenechte se opít rohlíkem, dívejte se kolem sebe a přemýšlejte u toho... Díky! ()

Rudinsky

Brilantný scenár, ktorý mohol byť udalosť roku (aj vďaka kastingu), nebyť absencie potrebnej šťavy v konkrétnych pasážach filmu, ktoré by garantovane smerovali do kultu. Takto to ostáva iba v rovine špičkovej satiry a bez debaty jedného z naj filmov 2021 (zrejme oscar za scenár), ale tá stopáž je hodne disproporčná - špeciálne v momentoch, kde sa zdanlivo nič nedeje a čakáte aspoň podobný prístup, aký vytasí režisér pri poslednej večeri. Herci samozrejme do radu dokonalí, ale Rylance a jeho Muskojobs ťažko vládne (tiež očakávam nomináciu) ()

666Carnage

Tak jsem se podíval na další Netflix přehlídku hvězd. Vtipná satira dnešní doby, kde jsem se občas fakt zasmál. Je to občas ale dost přiřazené za vlasy a taky docela přeháňka. Je klidně možný, že by se asi dost věcí takhle mohlo dít. Dicaprio hraje neurotického profesora skvěle. Ja si ten snímek ve finále docela užil. I když to nenese zrovna příjemné poselství musí se nechat, že to bylo celkem koukatelný. 70% ()

anura

Jednoznačně nejlepší film uplynulého roku, který jsem měla možnost vidět. I proto, že hladovíme po filmech a celá kinematografie se za covidu plácá jako ryba na suchu. Nebo spíš ryba udávená mikroplasty z oceánů. K zemi hleď! je hořká obžaloba současného světa, ve kterém žijeme často aniž bychom tak chtěli žít. Podprůměrné teenage hvězdičky určují směr celé společnosti, zatímco média a politici kážou prázdné žvásty. Fakta se rozpustily v odpadcích, technologie sledují náš spánek a vzaly nám bytí v přítomném čase. DiCaprio, závislý na antidepresivech, si vyklepaný opakuje že je teď a tady, že to celé není iluze. Vidím sebe i další, že si to občas přeříkáváme, když zapomeneme pro co jsme šli do lednice, protože na stole pořád pípá mobil. Oceňuji hlavního záporáka, už dlouho jsem ve filmu nezaznamenala postavu která by byla tak bytostně odporná. ()

borec999

"What the hell happened to us?" Dokonalosť. Neschopní politici populisti, obrovský vplyv megalomanských podnikateľov a "vizionárov", nedôvera vede a miesto toho dôvera sociálnym sieťam plným hoaxov, konšpirácií a poloprávd, neschopnosť bežných ľudí rozlišovať medzi faktami a neoverenými informáciami. Médiá ktoré musia miesto serióznych vecí informovať o tom kto s kým randí a o "celebritách" typu Riley Bina aby sa udržali na trhu, pretože ľudí aj tak to dôležité nezaujíma. Zjednodušovanie si života, tým že negatívne emócie a činnosti sa snažíme zo života vytesniť alebo sa tvárime a presviedčame že neexistujú alebo o nich nevieme . K zemi hleď perfektne vystihuje terajšiu dobu a všetky jej negatívne trendy, ktoré priniesla a to ako sme ako ľudstvo za posledných pár rokov zdegenerovali. Áno, film je čiastočne zveličený(podľa mňa len jemne a vôbec nie tak výrazne ako niektorí tvrdia) ale úprimne si myslím, že ak by sa na nás rútila podobná kométa tak minimálne v rovine bežných ľudí by tak ako aj teraz pri kovide vznikli dva približne rovnako veľké tábory( racionálne uvažujúci vs a neracionálne uvažujúci konšpirátori, ktorým na vyhľadanie "pravdy" stačí prečítať čokoľvek na Facebooku). Výstižné, pravdivé, trefné, vtipné ale predovšetkým pre mňa hlavne veľmi desivé, tak cca vnímam Don t look up. Jedna z najlepších satír aké som videl a tiež aj jeden z najlepších filmov končiaceho roku 2021. PS: Herci sú všetci do jedného úžasní, ale predsa len musím vypichnúť aspoň prezidentku populistku Meryl Streep a Marka Rylancea ako Petera Usherwooda(mix Muska,Zuckerberga,Bezosa a Tima Cooka) ktorí vo svojich úlohách žiaria a zhostili sa ich s veľkou chuťou. 95% ()

Elerrina

Celkem škoda, že ta kadence dokonale trefných satirických rýpanců do současné západní civilizace je (zpočátku místy a později čím dál tím víc) rozmělňována dějovou vatou, jejímž účelem je přiblížit nám oba hlavní hrdiny a ukázat, že i oni mají své chyby a slabosti jako všichni ostatní. Což je sice hezké, ale zbytečně to ubírá prostor tomu fascinujícímu popisu fenoménu fatálního selhání. Kvůli tomu pak v druhé polovině filmu dojde ke schematickému zjednodušení celého tématu a většina protagonistů už jen vyplňuje zbytek vyměřeného času bloumáním, zatímco důležité věci se dějí mimo ně.  Oceňuji ovšem, že emociálním středobodem závěru je poslední večeře, pojatá jako civilně-alegorický kontrapunkt ke křečovitým orgiím, kterým se (zřejmě) oddává zbytek lidstva. Satirickým vrcholem filmu je ovšem až první potitulková scéna, ta tomu vážně dává korunu. ()

klúčik

Tento film je komédia - viac krát som sa schuti zasmial , no postupne mi došiel úsmev , keď som si uvedomil , že v týchto  " sračkách "  žijeme.     Politici  nás obyčajných ľudí potrebujú iba raz a to pri voľbách , potom na nás kašlú ..  Televízie nám tlčú do hláv  hlúposti a tak to dopadá...     Koniec filmu ma fakt dostal - vyvolená elita sa naozaj zachránila..     Filmu  dávam  80%... ()

Han22

Po dlouhé době odmítání a držení se kino filmů jsem přešel na temnou stranu Netflixu a s bráchou u pivka dal tuhle sci-fi "komedii". V podstatě jde klasický námět ala Armageddon, při kterém mě zněly v duchu v hlavě Leaving on a Jet Plane a I Don´t Want a Miss Thing, ovšem tento námět je zasazen do našeho reálného nepřikresleného světa. Světa ze kterého mě bylo 95% tak na blití, že prostě nemůžu dát 5* i když by si to ten film možná zasloužil. Je tu všechno - nenažrané korporace jejichž obchodní zájmy mají přednost před vším a které ví více než tajné služby. Novináři jejichž jediná starost je být zábavný a zpráva o konci světa se musí vměstnat mezi pornoskandál politika a rozchod popové zpěvačky. Vypatlaní vojáci, kteří si pletou Indy a Indiány. A politici co jsou všehoschopní a neschopní zároveň a jediné co je zajímá jsou volby. Meryl Streepová hraje naprosto brilantně karikaturu buranského Trumpa, ale je v ní něco z Bidenovy neschopnosti a protěžování rodinných příslušníků (záměr?). Ale i další zajímavě obsazení herci často proti svým typům (Perry, Rylance, Perlman, Hill, Chalamet), zpěváci (Grande a Kid Cudi s úúúúžasnou písničkou). relativně udržovaná Blanchet. Obrovským překvapením byla Jennifer Lawrence, symaptická a asi nejlíp hrající co jsem kdy viděl, naopak DiCaprio v roli zaprdlého profesora byl celkem nevýrazný (kromě jedné skvělé scény v televizi) ale hádám že nevýrazná měla být ta jeho postava. Bylo mi z toho filmu většinu času mizerně, ale je to skvělý film a docela bych mu fandil v Oskarovém klání, ale hádám že to místo toho zase vyhraje nějaká reklama na menšiny. ()

JamesSi

Tohle je když jste režisér huličských komedií a myslíte si, že natočíte nového doktora Divnolásku. Kubrikovi tahle mělká satira nesahá ani po kotníky. A skoro mi přijde, že se o to McKay snažil. Směs všeobecně známých věcí, referenčího humoru (What are you Girl with Dragon Tattoo? New York Times! Apple! Ariana Grande!) a příšerných stock-footage záběrů. Doufám, že alespoň ty lidi, kteří dostali stock-footage dostali řádně zaplaceno. Fakt to působilo lacině. Střih je opravdu špatný a tím víc je šokující, že je to nominovaný na Oskara právě za něj. Na to, že je to komedie jsem se moc nezasmál, na to že je to satira tak není nijak objevná. Všichni v mojí generaci pravděpodobně víme, že pravděpodobné lidstvo skončí v našem životě. Ať už nukleární válka nebo jistý zánik s globálním oteplováním. A politici s tím nic nechtějí dělat, protože MUH krátkodobý cíle. Na jednu stranu je dobrý, že se o tom mluví, ale na druhou stranu film nejde o moc hloubějí než předchozí dvě věty. Ačkoliv na ZÁKLADNÍCH FAKTECH souhlasím s režisérem (Politika bad, anti-vědecké anti-semitistické konspirace bad, ME SAD), fakt nemůžu říct, že jsem si film užil a považuju ho kvalitní dílo. Už jenom kvůli tomu, že humor a napětí pro ně nefungovalo a střih stál fakt za houby. Pozlátka drahých triků a slavných herců to nezachrání. Škoda, protože podle námětu by to mohlo být dobrý. ()

Zagros

K zemi hleď! je svým způsobem výjimečný film. Je rozkročený do mnoha žánrů, satira se střídá s dramatem, ekologická agitka se mění v parodii a komedie má nádech sci-fi. Občas to vrávorá a někdy se moc překlápí na jednu či druhou stranu. Dovedl bych si představit celý film jako mrazivé drama, nebo naopak bych nechal jen satirickou komedii. Sám ale nevím, co by bylo lepší, a proto jsem k tvůrcům v tomto ohledu tentokrát shovívavý a celkovou nevyváženost a nesoudržnost snímku neberu jako jeho mínus. Každý si v tom může najít to, co ho baví, ale zároveň tam najde i mnoho dalšího. Osobně bych vyhodil postavu prezidentčina syna. Jonaha Hilla nemusím, měl jen blbé a nevtipné kecy a nemuselo by to být tak dlouhé. Jejím vyškrtnutím by se zabilo více much jednou ranou. Nakonec dám čtyři hvězdy a to zejména proto, že následujících několik dnů ve mně rezonovaly zajímavé myšlenky z filmu a vzpomínal jsem si i na několik výtečných satirických popíchnutí do dnešní konzumní společnosti. K tomu bych ocenil snahu Leonarda DiCapria, který se pokouší „zachránit svět“, jak nejlépe umí. Po vážně laděném dokumentárním Je s námi konec? to zkusil zase jinak a za mě to účel splnilo. ()

hEmy_

Filmová adaptace výroku "je snazší si představit konec světa než konec kapitalismu" v prostředí současné postfaktické reality. Why not? ()

MareT.

Uzasna satira na moderni svet. Politika, socialni media, moderni technologie, velci magnati firem, trendy a vzdy zhazovat fakta ve prospech likeu a popularity- nic nezustane netknute. Do oci bijici nebo schovane mezi radky-to zalezi na tom, jak moc ignorace v sobe nesete. Ta kometa nam tak trochu dela sluzbu, v tomohle cynickem ale vtipnem filmu jsou vsichni doomed. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD