Barghest

Ono je to natočený tak věrohodně a trefně, že už to asi radši nikdy nechci vidět znovu. Leo je jako vždycky boží, stejně jako ostatní, jen ten Jonah Hill je všude na přesdržku. ()

Grondal

Satira súčasnej spoločnosti zahnaná do extrému, v ktorom už pomaly prestáva fungovať. Film je plný naozaj vtipných scénok, kde pri niektorých z nich by som dal ruku do ohňa, že sa jednalo o improvizáciu. Na mušku si berie súčasnú, nielen americkú spoločnosť, v ktorej keď niekto povie, že biela nie je biela, ale čierna, nie aby ho všetci považovali za blázna a hlupáka, ale zástupy bláznov a hlupákov mu budú nadšene tlieskať a presviedčať sami seba, že to tak naozaj je. Vtipnosť a zábavnosť jednotlivých scénok je v tomto prípade najväčším kladom aj záporom filmu, keď tu sú niektoré postavy a situácie posunuté do takých absurdných pozícií, že prímera k súčasnej situácií sa pomaly stráca a priamoúmerne s tým sa stráca aj impact filmu. Keď sa však vykašleme na to čo chcel, alebo mohol film povedať, tak sa jedná o výbornú komédiu s výnimočne vypoitovanými scénami a plnotučnými postavami... keď sa na placi nachádza minimálne 7 oskarov (viac som nepočítal), tak by sa to malo prejaviť. Odporúčam každému, škoda len, že sa filmu nepodarilo prekročiť tú pomyselnú hranicu, ktorá delí kvalitné filmy od výnimočných. Možno nabudúce. ()

MartinTerran

Zajímavé téma a i dobrá satira dnešní společnosti, ale prostředek byl takový nudný a o ničem. Takže za dobrý start a závěr dávám 3*.  Plamenné projevy obou hlavních představitelů v talkshow byly luxusní. Herecky dobře obsazeno i zahráno - Hill byl tady na přesdržku a to ho mám jinak rád. Hodnocení: 56/100. ()

Prubner

Velice nevyrovnané, přehnaně dlouhé, žánrově neujasněné, nudné a jen zřídkakdy skutečně vtipné. Několik trefných postřehů tam bylo, ale v podstatě nám tvůrci neřekli nic objevného, nic, co bychom už dávno nevěděli, Asi to měl napsat a režírovat (a stříhat) někdo úplně jiný. ()

helrohir

Film začína ako ďalší z nekonečnej rady bežných katastrofických bijákov, kde partička vedcov objaví nejakú globálnu hrozbu a následne oboznamuje s touto hrozbou vyššie politické entity. A od tohto momentu sa z filmu stáva satirická šou, ktorá je zábavná, ale zároveň aj trefne vystihuje dnešné ľudstvo, zmagorené nadmerným používaním sociálnych sietí a náchylné veriť každej druhej konšpiračnej teórii. Rovnako tak správanie sa politických elít je oveľa bližšie realite, než hrdinské a obetavé zachraňovanie sveta, aké poznáme z iných žánrových klasík. So stopážou to trochu prehnali, ale nudiť sa tu veľmi nedá. A naviac to luxusné obsadenie....mňam!!!. 80%. ()

PlayEasy

Nic ani vzdáleně podobného jsme jakživ neviděli. Jedná se o originální, zajímavý a zcela upřímný snímek, jehož všech (snad) tucet dějových linií neoslní snad nikoho a asi se nenajde osoba, která by se aspoň chvilku nenudila. Je tam toho ovšem tolik, že si zároveň každý divák vybere to svoje. Plus ten neotřelý závěr! Respekt, rejžo :) 70% ()

JosefTomas

Pocitově za 65%, protože první půlku jsem doslova přetrpěl ten hyper-satirický nezájem, který musí postavy podstupovat a neuměl jsem přijmout tu vniveč přicházející snahu. Jenže přesně v hodině stopáže přichází odklon do úplně nového/lepšího módu a celá ta naivita se přesouvá k onomu vystřízlivění, které se společně se sociálně atakující podstatou věci stává velmi znepokojující a o naší době až moc vypovídající podívanou. ()

BadassX

Podle mě je to přesná a velice smutná satira naši debilní ignorantské společnosti. Ať už je éra  influecerů a jútúberů minulostí… ()

sysyphus

"We really did have everything!" Veľmi dôležitý film, ktorý nesadne každému. Adam McKay naverboval samé herecké esá a zrežíroval dokonale úderný majsterštyk, na základe ktorého môže masový divák priamo doma vo svojej obývačke zazrieť umelohmotnosť a ultra-hyper-povrchnosť dnešnej doby jasne ako v zrkadle. Terminálne štádium globálneho kapitalizmu zdiagnostikované a zmapované do najmenších detailov. Konečne katastrofický film, z ktorého cítiť človečinu! ()

a0001

Pomerne originálny, sarkastický a trefný pohľad na ľudskú, modernú demenciu vnímania a chovania ľudskej spoločnosti s vtipným nadhľadom. ()

spoock

Tak tohle mi sedlo. Chvili me to sralo, ale ten konec byl lahudka. Klidne to mohlo byt kratsi. To, jak dnes prehlizime problemy a resime je totalnima bullshitama, nadhera. ()

zdenzo

Snímek tancuje mezi bizarností a černým humorem. Do rytmu mu hraje celá plejáda Áčkových protagonistů. Ve výsledku spíše slepenec. ZDENZO 60% ()

cerdax2

Hned jsem si vzpomnel na Vrteti psem (Wag the dog). Nebyt toho, ze je to neskutecne dlouhe, tak by to bylo dobre zrcadlo stavu dnesni spolecnosti a jejim hodnotam. 75% ()

cernakus

Nízké hodnocení je způsobeno hovny v populaci, kteří jsou sice hovna, ale ne tak tupá hovna, aby toto nastavené zrcadlo nepochopili. Já za sebe mohu říci - spokojenost. Výborné herecké výkony zajištěny hereckou elitou. Hudba perfektně seděla. Scénář bez logických lapsů. Dialogy vtipné. Příběh měl šťastný konec (nutno koukat až za tituky). Prostě fajn "wake up" film na vánoční svátky. Dám za 5 hvězd, protože jsem ho na rozdíl od ostatních i pochopil. ()

HanzoBureshi

V roce 2019 vyšel satirický filmek Na nože a jednalo se zajímavou podívanou a teď tu máme K zemi hleď!, kde si zahrál DiCaprio v hlavní roli, který opět nezklamal. Jedná se opět o výborný satirický snímek, ale takový styl nemusí sednout každému. Mě se to ale líbilo, takže dávám 75%. ()

JasonV

Ultimátna viacvrstvová satira, v ktorej u mňa perfektne fungovala aj tá katastrofická rovina. Paradoxne mnohokrát spomínaná kritika reakcií na klimatické zmeny a situáciu okolo covidu ma akosi totálne minula (predsalen porovnávať vzostup teploty o pár stupňov a silnejšiu chrípku s absolútnym koncom sveta je trochu mimo). Skvele však fungovala kritika všetkých neduhov modernej spoločnosti - konšpiračné teórie, médiá, sociálne siete, celebrity, korupcia, klientelizmus, nepotizmus, no a hlavne dôvera v politických a biznisových spasiteľov, ktorý sú častokrát blázni a sociopati. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD