Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

FritoleXx odpad!

Šablonovitý Hollywood v plné parádě. Půlka filmu jsou klišé rodinné žvásty a druhou půlku si rozdělují trapně zoufalé vtipy a neumětelsky natočená akce s nudnou choreografií. To vše pak doplňuje špatná CGI, nepříjemně vyumělkovaný vizuál, předvídatelný děj, nevídaně slabý výkon Ruffala a vlastně i celé herecké trojice, přičemž Ryan Reynolds ještě nikdy nehrál Ryana Reynoldse tak špatně. V podstatě je to sci-fi verze nedávného Netflixáckého hitu Red Notice, akorát se Levymu nedaří vybudovat ani zbla dobrodružnou a zábavnou atmosféru jako Thurberovi. Takhle hloupě jsem se snad naposledy cítil u Jupiter Ascending. ()

Johnny.ARN

Nič prevratné, presne ako posledné počiny Shitflixu. Rodinný film na pozadí témy cestovania v čase. S množstvom chýb, nezmyslov, so slabým a nezáživným dejom. Nič čo by sme už niekde nevideli, čo by nás bavilo alebo tak celkovo. Veľa hviezd, veľa peňazí, veľa zeleného plátna a pritom zbytočnosť. 2 z 5 ()

Mrkvič

Vypnul jsem nechutnýho zabijáka s bodyguardem a vsadil na rodinější zábavu s Reynoldsem. A dobře jsem udělal. Jeho scény s malým já byly moc povedené. Vtipné a nápadité. Do toho se skupinka později rozšířila o ještě zajímavějšího a nezvykle reagujícího Ruffala a už jsem věděl, že stráveného času nebudu litovat. I scifi prvky byly na dost vysoké úrovni. ()

elanius

(38/2022) / Mne prišlo, že to je trošku celé odfláknuté. Také na rýchlo, nech dačo akože šmrncovné a vtipné natočíme, hlavne nech to nebolí a nech nemusíme moc vymýšľať. Ryan Reynolds v poho, odviedol svoj štandard, aj keď už by som si ho rád pozrel aj v inej polohe. Super nápad bolo nacastovať Marka Ruffala, potiahol film aspoň k priemeru. Chápem, že treba točiť aj takéto filmy pre Netflix pretože odmenou je nám tých pár filmov, ktoré by inak nevznikli. The Adam Project je vyslovene nenáročná až jednoduchá jednohubka, ktorej publikum je široký mainstream. (5/10) ()

oveckaoa

Tak tohle bolelo a hodně. Přitom začátek je dobrý chlápek cestuje z roku 2050 do minulosti zachránit svoji manželku po cestě se něco podělá tak místo roku 2018 skončí v roce 2022 tam narazí na svou mladší verzi a vezme ho s sebou do toho roku 2018 a tady už začínají problémy spoilery kdyby náhodou to někomu vadilo  . Tak, že zjistí , že ta ženská žije  přežila svou smrt jen se tam 4 roky zakempila a čekala až se on pro ni vrátí nyní si řeknete logickou cestou by tam on mohl zůstat sejmout záporačku a bylo by po starostech , ale ne to by dávalo smysl  to nemůžeme musí se vrátit do toho roku 2018 a zabránit její smrti, která se ani nestala. Tahle ženská o scénu později mele sračky jak je na záporačku připravena, aby umřela tím nejdebilnějším způsobem (smrt zezadu co ani neukážou). Vojáci v tomto filmu mají jakési kombinézy, ale k čemu jim to je, když pokaždé, když do nich někdo střelí umřou jsou i neviditelní, ale k čemu jim to je, když i tak umírají  naopak záporácčin poskok kombinézu nemá a neviditelný není a   přežije po ní nejdéle. Nějaké paradoxy a tak nikdo ani neřeší potkávají se zde  minulé i budoucí varianty a neděje se nic dozvíme se, že v roce 2050 je to peklo , ale v čem spočívá nevíme víme jen, že jde cestovat časem. Vrchol stupidity přijde na konci kdy záporačka navštíví své minulé já   a řekne mu, že musí odstranit jednoho chlápka , ale ani jedna z nich neudělá nic  ochranka v roce 2018 asi nefungovala tak si tam ten chlápek dojde zničí jakési elektromagnetické pole čímž se spustí jakýsi magnet co přitáhne vše kovové nicméně meč asi nevadí a ani puška nevadí pak to zase pro změnu vadí. Konec záporačky nedává smysl jelikož takovým způsobem  by to nefungovalo. P.s. nemám rád , když 12leté děcka melou hovna o životě a poučují dospělé přičemž oni sami ví hovno   tady to mělo být obráceně starší verze měla dávat moudra mladší P.s. 2 scénář k tomuto filmu psali 3 chlápci a jedna ženská což je smutné a stálo to 200 milionů což je ještě smutnější, když si vezmete , že je tam zhruba 30 minut akce. P.s. 3 u toho kluka jsem si říkal, že je velká škoda, že ho  nevychovával takový Fritzl spratka rozmazleného   40 procent ()

Pavlínka9

Mít ve filmu dokonce 3 verze postavy, které ztvárňuje Reynolds se svým pichlavým slovním projevem? :D Na to si myslím, že film nalákal hodně lidí..No, myšlenka je to super, "poselství" to má také moc pěkné....nicméně - za mě moc "jednoduchý", předvídatelný slaďák s happyendem...Popichování mladší a starší verze Reynoldse byla vtipná, zbožňuji Keener :) a docela by mi jeblo potkat svoje - jakékoliv jiné "já" :) ()

hroubek

Hodně fajn rodinný film. Dlouhá léta byl Shawn Levy považovaný za průměrného režiséra, nicméně to v posledních letech neplatí, jelikož točí, čím dál lepší filmy. Minulý rok mi od něho sedl Free Guy a teď mi udělal velkou radost se svým nejnovějším filmem Projekt Adam. Levy umí točit tyhle rodinné filmy. Má cit pro vyprávění, vtipy, nadhled a dokáže uvěřitelně prodat postavy. Navíc si sedl s Reynoldsem, který je v jeho filmech dost fajn a není, tak otravný. Popravdě se v tomto žánru Levy našel a sedí mu. Levy s každým filme jako režisér roste a je šikovnější a sebevědomější. Projekt Adam vypadá po trikové a vizuální stránce velmi dobře. Akce je povedená a zábavná, parádně zde fungují odlehčené momenty i dojemné scény, které dokáží vyvolat ty správné emoce. Fakt si to krásně sedlo. Ryan Reynolds hraje tak, jako v posledních letech. Hodně ukecaného, ale ve výsledku sympatického hrdinu, které mu držíme palce od začátku až do konce. Jennifer Garner je zde hodně fajn a svojí roli zvládla s přehledem. Zoe Saldana se mi tady líbila a má zde dobré akční scény. Mark Ruffalo předvádí příjemný výkon a zvláště ke konci má několik velmi dobrých momentů. Velkou radost mi udělal Walker Scobell, protože je ve své roli výborný a má skvělou chemii s Reynoldsem a umí si ukrást nějaké scény pro sebe. Nejdůležitější je, že Scobell hraje přirozeně a je správně přidrzlej jako Reynolds. Film má dobré tempo a nenudí. Samozřejmě, nějaké chyby film má, ale pokud přistoupíte na jeho hru, tak se budete dobře bavit. Projekt Adam povedený a zábavný rodinný film. ()

lykan9

Čekal jsem sice o něco víc, ale přesto, že má Projekt Adam spoustu nedostatků, tak vtip a charisma Ryane Reynoldse to plně vynahrazuje a skvěle mu v tom sekunduje jeho mladší já Walker Scobell. Ba co víc, i ostatní nejsou nijak pozadu a skvěle se doplňují. Jako kdyby se nenuceně přizpůsobili Ryanovu hraní a humoru a skvěle to mezi všemi jiskří. Zároveň je po technické stránce znát každý dolar, který byl investován a ve výsledku se jedná o skvělou sci-fi podívanou, která sice není ničím úžasným, ale člověk si jí mile rád jednou začas pustí znova. ()

Timak

Reynoldse mám moc rád a jeho herecký projev mi sedí. Vůbec mi nevadí, že prakticky v každém filmu hraje to samé, ba naopak, nemůžu být nikdy zklamanej. V jeho případě tedy vždy hodnotím to okolo, a v tomto filmu to nebylo nic extra. Na komedii docela slabota, na sci-fi marné, akce bez nápadu, rodinné jakože drama - Ok. Nemohl jsem se ubránit myšlence, že vlastně koukám na Deadpoola s Hulkem - snad se chlapci potkají v regulérním pojetí, než (asi) v neplánované pseudoadaptaci. Něco mezi 2-3 * ()

Sany33

Príbeh: Aby zachránil svet musí sa vrátiť do minulosti a nie raz ale hneď niekoľko krát. Herecké obsadenie: Chémia medzi starším Adamom v podaní Ryana Reynoldsa (nar. 1976, Kanada) a  mladého ja v podaní Walkera Scobella má neskutočnú chémiu. Reynolds v jednom kuse hláškuje a Scobell sa aj vo svojom mladom veku stará o emočné vyvrcholenie deja. Prevedenie: Je vidno, že režisér má k žánru vzťah. Je to síce prevedenie najrôznejších klišé, ktoré sme už niekoľko krát videli ale na diváka dokonalo fungujú a dávajú pocit, že všetci na place vedia, čo robia. Pocity: Mne sa  táto filmová zábavka z dielne Netflixu veľmi páčila. Malo to tempo, energiu, dotiahnuté akčné scény a finálnu emóciu, ktorá je vo filme veľmi hodnoteným artiklom. Pridaná hodnota: Moderné akčné scifi s veľmi dobrou koncepciou a výbornými hercami. 90% ()

Brain-D

Tenhle snímek se nemůže už od začátku zbavit pachuti béčkovosti. I když hvězdné obsazení a efekty jsou na skvělé úrovni, tak scénář a celý příběh působí fádně. No dalo by se to dokonce přirovnat k tvorbě Marvelu posledních let. Rozhodně je to koukatelné a hezky to ubíhá. 60% ()

WincKruspe

Děti a zvířata do filmu nepatří. Tohle je jen další rodinný film, takže stejně nakonec všechno dopadne dobře. A právě kvůli tomu dramatické momenty vůbec nefungují, jen se pořád mluví a mluví, takže děj vůbec neubíhá. A jestli tam měly někde být i komické vložky, tak jsem je nenašel. Jediné pozitivum je snad vizuální zpracování v druhé půlce filmu. ()

Jaro.Krafcik

Zatiaľ najlepší film na streamovacej službe tento rok. Konkrétne netflix zabodoval. Dosť odlišné ako Free Guy ale rovnako dobré. Reynolds nesklamal a som spokojný. Kvalitné sci-fi na vikendové vypnutie. Určite si zaslúži byť v červených čislách. Ale ako inak niektorí uživatelia sa predviedli a davajú dvojhviezdičkové hodnotenia. Škoda veľká. 5* ()

ondraondra

Jeden z prvních velkých Netflix filmů tohoto roku konečně dorazil a upřímně, žádná sláva to teda není. Pochválit se dá maximálně fajn úvod, hezky natočené akční scény, pár zábavných rozhovorů mezi hlavními hrdiny, ale zbytek je jenom nuda k posrání. Je to spotřební zboží, které by, nebýt všech těch hereckých hvězd, nestálo ani za pozornost. A ani ta skvělá hudba z osmdesátek ten film nedokázala zachránit. 5/10. ()

dragon94

S trošku většími ambicemi to mohl být opravdu vynikající film. Škoda jen že to zůstalo pouze u rodiného oddechového filmu. Potenciál na něco většího ala "Já robot" ten námět určitě měl. I tak ale fajn snímek, který nijak neurazí a občas i vcelku slušně dojme a pobaví. 3* 60% ()

JohnSmith

Opravdu nechápu myšlenkové pochody některých kritiků všeho a všech. Kyselo je moc kyselý a bramborák je moc bramborovej. Neříkám, že Projekt Adam je něco super extra výborný, ale každopádně to svůj účel splnilo. Není to zbytečně dlouhé, má to spád, je to vtipné, akční, trošku dojemné, prostě parádní oddychovka, ve které perlí opět Reynolds a pěkně mu sekunduje Ruffalo a malý Adam, který je neskutečně sympatický a stejná "držka" jako Reynolds. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)