Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

gemi

Příjemný rodinný film, který má jasnou cílovku - jedenáctiletý kluk. Pro takového diváka je to absolutní bomba. Dospělý tam přece jenom pár chyb objeví - příběh je trošku naivní, patosu okolo vztahu syn-matka (potažmo otec) je větší než malé množství, fyzika je místy fakt jenom teoretická a jak se dělá CGI omlazené verze postavy, ukázal daleko dřív a daleko lépe Ant-Man. Vlastně ty moje tři jsou pro film skvělou vizitkou, protože i když jsem z hlediska cílovky značně po sezóně, nijak mě to neuráželo. Jenom to prostě nebylo přímo na komoru. ()

DavidWebb

Zrušte okamžite pátranie po múzach! Konečne sa našli, počkať... späť, múzy sa nenašli krucii, iba si jedna z nich pomýlila zrkadlo s Shawnom Levym a zaškerila sa na neho od ucha k uchu. Pretože počas celého filmu mi vyskakovali v mysli scény z ani neviem koľkých snímkov, takže príbeh ako celok super ale v detailoch „iba“ geniálne okopčené vízie z iných filmov. Ale sere pes! Pretože rejža to nakreslil parádnymi šminkami, ktoré múza zabudla pri zrkadle a pridala aj pár prdov do nosa scénaristom, ktorí vypilovali dialógy v tak krátkom čase do tak zábavnej formy, akú som už dlho v tomto žánri nezažil. Ryan Reynolds už asi definitívne „skysne“ v tomto type postáv ale nedá sa svietiť, proste sa tam hodí jak riť na šerbeľ. Nie je to flik do topky a nebude z toho ani žiadna kultovka, ale slušne som sa zabavil a celú dobu z toho sála taký super pohodový feeling. Takže tých 80% si táto jednohubka rozhodne zaslúži. ()

Bezda22

Fajn obsazení. Taková svěží podívaná, kde se celkem v příjemný frekvenci objevují hlášky, který pobavily i naše šestiletý dítě. Jednorázová podívaná za 60% ()

RAFT

Režisér Levy a Reynolds opět spolu a jejich druhý film. Rodinný film s Reynoldsem , který je ve filmu zabavný. Kdyby ve filmu nehrál určitě bych vynechal. Film je spíš taková odechovka na odreágováni nic výjmečného nečekejte. Jeho předchozí film free guy mi přišel o dost lepší. Za mě 60% ()

lookin328

Za mě taková dobrá tří hvězda. Docela pěknej oddechovej film, na nedělní večer. Byly tam momenty, co na mě dobře fungovaly, viz poslední baseball scéna, pár pěkných soubojů (jo, už sem jen čekal, kdy Reynolds začne hláškovat Star Wars), a docela pěkné CGI, až tedy na finální sekvenci u urychlovače…. Asi největší problém mám já osobně s Reynoldsem, protože od té doby, co šel ven Deadpool, tak mi přijde, že jede furt jen šablonu drzého, rádoby vtipného floutka. A nejhorší asi je to, že to po něm každej chce a všem to stačí. Dále sem se trochu ztrácel v pravidlech cestování v čase, kdy v jednom momentu je úplně jedno, co kdo řekne a provede a o pár scén později se postavy musí držet striktně daných pravidel, jinak přijde problém. Chtě nechtě, když se točí film s touto tematikou, tak je jasný, že jí lidé budou řešit. Vůbec na mě nefungovala linka se ztracenou manželkou, která se (spoiler)…. Obětuje pro vyšší dobro asi po půl hodině děje, v době, kdy danou postavu známe doslova pět minut. (Konec spoileru)… Jak jsem již psal, líbilo se mi CGI, celej film sem se kochal pěkným vizuálem (chybky tam byly, samozřejmě), aby pak přišla finální konfrontace natočená kompletně před Green Screenem, která vypadala fakt hrozně. Určitě by to šlo udělat i jinak, v duchu celého filmu. 3 z 5. ()

Nelishka91

Nějak si nemůžu pomoct, ale něco mi v tom filmu chybělo...jako kdyby kus filmu tam nebyl. Zkrátka to nebylo pravý ořechový. Jednou shlédnout a stačí... ()

Dominik 261

Fajn sci-fi rodinná oddychovka. Klasický B-čkový film s príbehom, nad ktorým sa netreba hlbšie zamýšľať. Dobré herecké obsadenie, príjemný soundtrack a pekný vizuál. Keby je to o niečo viac prepracované, či už logika alebo tá rodinná stránka, tak by som dal možno 4*, takto je to len na lepšie 3*. ()

RedRose

Blbiny tohoto typu, mi vysloveně sedí. Scifi zápletka, špičkoví herci, skvělá výprava a vynikající humor! Jednoduše skvělá zábava. ()

Mkartaylas56

Kdyby mi bylo asi 12, tak si dokážu představit, že bych u filmu možná i skákal nadšením. Bohužel tomu tak ale není a Projekt Adam tak nelze vnímat jinak, než naprosto klasickou, ničím nevybočující akční komedii, ve které ovšem pro náročnějšího diváka příliš nefunguje ani akce a ani ta komedie. Co musím ovšem Shawnu Levymu uznat, tak že dal dohromady vcelku fajn casting (i když toho malého kluka jsem místy nemohl vystát), režijně film nepouští do vyloženého podprůměru a v návaznosti na to ukazuje poměrně dobrý cit pro emoce, díky čemuž těch pár emocionálně vypjatějších momentek bez problémů fungovalo. Obecně jde tedy o čistý průměr, na který bohužel s jistotou brzy zapomenu a určitě je škoda, že z tohoto, zprvu celkem ambiciózního, projektu Netflix nevytřískal trochu více (i přesto, že sledovanost to má). ()

Maniik88

Nič extra objavné, scenáristicky perfektné, ale bavilo ma to. Raynolds je už občas otravný s tými jeho kecičkami, ale tu mi to sedelo, často som sa zasmial. Jeho mladá verzia bola fajn, Zoe čokoládková a tak nejak to bolo celé fajn. Príjemná sci-fi oddychovka aj s nejakou tou akciou, nejakými tými rodinnými problémamy. ()

ANTYCHRYST

Filmy s cestováním v čase mají u mě dosti vysokou laťku dle návratu do budoucnosti..tohle je taková komerční rodinná podívaná.. často se tu hraje vyloženě na city..zbytečné dialogy které ubírají na tempu..jednorázová jednohubka 50% nenadchne ani neurazí ()

papadoce

Projekt Adam a další zárez v už aj tak na filmy veľmi bohatej kategórii “Cestujem v čase no a? ”. Scenáristické diery sú tu síce veľké ako v sitku na cedenie cestovín, ale je to parádne vyvážené humorom a prvotriednou akciou. Čo sa hereckého obsadenia týka, tak začnem ženskou časťou. To je totiž malá katastrofa. No nie kvôli hereckým výkonom. Ide o to, že Jenni Garner starne aj vďaka plastikám doslova negustovne až odporne, ani Zojka Saldanová sa s vekom práve nemusí a sympaťáčka Katka Kínerová hraje sprostú kravu, takže zase žiadna výhra. Lepšie sú na tom mužskí protagonisti. Malý Adam Chodec Skobel je síce nesympatický spratek na facku, ale dvaja páni Zelení (pre nevzdelancov Lantern s Hulkom) sú parádni, charizmatickí aj vtipní. Akcia ako som písal je nadupaná v každom detaile a snáď jediné čo v tomto smere kľalo oči bolo supermagnetické pole, ktoré raz fungovalo raz nefungovalo, podľa strán dobra a zla. To bola dosť veľká chobotina. Film okrem tohto detailu bol fajnový na štyri hviezdy a kvôli tejto blbosti to padá ku trojke. Takže dokopy taká čistá tri a polka. Lenže ja mám jednak Ruffala a Reynoldsa dosť rád a jednak som romantická duša a posledná veta o tom ako ju našiel ma rozcítila k slzičke v kútiku, tak to pristavím na štyroch. No a. ()

Shitonit

Sajnsfišnovskycestovatelskáčasoprostorovápohádka. Prima děj, primaparta, prima světelnej meč a prima výslednej dojem. Viděli jsme Terminátora ? Tak to je rok 2050 když je dobrej den :-) V pohodě si to líznu ječtě jednou. ()

george82

Některé věci pochopíte až jako rodič. Před pár lety bych to asi hodnotil jinak, ale přesně jak bylo řečeno ve filmu…po narození dítěte už není nic stejné. Za mě tahle message naprosto přesně vystihla celý film. ()

HEED

No kdyby mi bylo dvanáct, asi by to zaujalo více. Typický netflix se spoustou barevných efektů a nefungujícího žvatlání. Hlavní role potěší, ale moc to pospolu nedrží. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)