Prípitok

• Česko Přípitek (viac)

Adrien trčí na otravnej rodinnej večeri. Otcove historky sa po stý raz opakujú, matka sa vyžíva v nudnej konverzácii a sestrin snúbenec ako vždy predvádza svoje rozhľad. Navyše Adrienova ex-priateľka mu neodpovedá na SMSku. Nádej, že sa k nemu vráti, sa zmenšuje. Minúty sa vlečú a Adrienovi je všetko jasné – horšie už to byť nemôže. Potom ale príde posledná rana. Budúci švagor ho požiada, aby predniesol prípitok na svadbe. Adrien neznáša svadby. A rozprávanie na verejnosti. A svojho budúceho švagra. Ale nedokáže povedať „nie“. V hlave sa mu okamžite rozbehnú rôzne scenáre toho, čo všetko by sa pri jeho prípitku mohlo pokaziť. (ASFK)

ostravak30

Opět půjdu proti davu. Komedie Přípitek je vlastně film, ve kterém se nenachází prakticky žádný děj. Adrien chodí na rodinné oslavy, při jedné je požádán o již zmíněný přípitek a proslov, rozejde se s ním přítelkyně a on ji chce zpět. Jenže jak v jeho představách, tak i v následných situacích se rozjíždí kolotoč až bizarních situací, za něž si mnohdy hlavní hrdina může sám. Jsem si jistý, že řadu z nich, nebo i dilemat, která on řeší, bude divák znát z vlastního života. A za pomocí střihu, scénáře či vtipných dialogů jde o celkem svižnou, svěží komedii, která mě nenudila a dokonce i pobavila. ()

blondboss

Najlepšia francúzska romantická komédia za posledné roky. Nečakal som od tohto snímku prakticky nič prevratné a dostal som neskutočne výživnú, odľahčenú a nekrčovitú komédiu plnú inteligentného humoru. Navyše unikátne rozprávanie celého deja, ktoré krásne dokresľuje psychické rozpoloženie hlavnej postavy, z tohto jednoduchého prípitku spravilo úžasnú hodinku a pol, pri ktorej som sa náramne pobavil, a ktorá vyvrcholila ozaj emočne skvele vyskladanou záverečnou scénou, po ktorej umne nasledovala skvelá záverečná znelka počas titulkov. Benjamin Lavernhe to zahral úplne skvele. Som rád, že Francúzi po množstve priemerných snímkov prišli s niečím takýmto. Pre mňa jednoznačne európske prekvapenie roka. 80 % ()

Domineus

Samotné rozprávanie príbehu smerom do kamery sa mi páčilo z celého filmu asi najviac a dosť možno aj ako jediné. S komédiou to malo pramálo spoločné a po čase to vlastne začalo byť aj pomerne otravné, takže bola aj necelá hodina a pol dosť dlhá. 30% ()

Bagrowitz

Šel jsem na to s očekáváním 0, hlavně po přečtení místních recenzí, ale jak mě to příjemně překvapilo! Taková lehká oddechovka, styl vyprávění mě zaujal, vtáhl do filmu a ještě jsem se skoro furt smál. Benjamin Lavernhe to zahrál prvotřídně, ostatní herecké výkony fajn, ale za jeho klobouk dolu. S hlavním hrdinou jsem se mnohokrát shodl (Vláček na svatbě, ten krasavec co začne hrát na kytaru a vždycky na sebe strhne veškerou pozornost atd.), Dvě hlavní pointy se prolnuli v jednu a až na ten, na mě moc sladký, konec jsem se příjemně bavil. Rozhodně to není nic na extra zamyšlení, umělecké dílo nebo tak, ale doporučuji. A když si ještě trochu dopomůžete něčím dobrým, rozhodně se pobavíte. ()

HappyUnicorn

Bezmála jeden z mojich obľúbených filmov. Odohráva sa síce skoro celý na rodinnej večeri, no tiež obsahuje plno flashbackov a predstáv hlavného hrdinu o tom, ako sa popasuje s príhovorom na sestrinej svadbe. Jeho vnútorný monológ je spravený veľmi dobre, namiesto toho aby bol len audiom, postava sa obracia priamo na diváka a rozpráva nahlas, čo ostatné postavy ignorujú, čo zabezpečuje že sa divák nenudí pohľadom na statickú scénu.   Mnohé z Adrienových predstáv o príhovore ktorý prednesie a svadbe všeobecne boli, ako to vyjadril jeden môj kamarát, "too real". Všetky boli perfektne spracované a vyjadrovali to čo mali, teda buď úžas nad sebavedomým Adrienom ktorý baví publikum či hrôza z trápneho Adriena ktorý spôsobí predčasný odchod niektorých hostí.   Film rozoberá aj hlbšie témy - Adrienove znechutenie vlastnou rodinou, ktoré však vydrží len dovtedy kým nezačne hroziť že sa im niečo zlé naozaj stane. Hoci počas celého filmu vymýšľa spôsob ako sa vyvliecť z príhovoru alebo dokonca rozbiť sestrin vzťah, na konci si uvedomuje že napriek tomu že mu na narodeniny nikdy nedala nič iné ako encyklopédiu a nepamätá si ani to, či má rád papriku alebo uhorky, mu na sestre záleží a jej snúbenca má celkom rád. Čiže, miestami ma film dojal.   Samozrejme je tu aj plno vtipov na ktorých sa určite zasmejete. Dĺžka filmu je tak akurát na to aby sa divák nezačal nudiť. ()