Prípitok

• Česko Přípitek (viac)

Adrien trčí na otravnej rodinnej večeri. Otcove historky sa po stý raz opakujú, matka sa vyžíva v nudnej konverzácii a sestrin snúbenec ako vždy predvádza svoje rozhľad. Navyše Adrienova ex-priateľka mu neodpovedá na SMSku. Nádej, že sa k nemu vráti, sa zmenšuje. Minúty sa vlečú a Adrienovi je všetko jasné – horšie už to byť nemôže. Potom ale príde posledná rana. Budúci švagor ho požiada, aby predniesol prípitok na svadbe. Adrien neznáša svadby. A rozprávanie na verejnosti. A svojho budúceho švagra. Ale nedokáže povedať „nie“. V hlave sa mu okamžite rozbehnú rôzne scenáre toho, čo všetko by sa pri jeho prípitku mohlo pokaziť. (ASFK)

neo93

Hezky nápaditý a vlastně i dost zábavný francouzský snímek. Již úvodní titulkové intro, resp. uvedení filmu v podání Benjamina Lavernhe v roli Adriena svědčí o tom, že Přípitek nebude úplně tak obyčejná komedie pro masy diváků. Pokud se vám už po tomto jeho krátkém vystoupení znelíbí, celý snímek asi potrpíte a budete litovat, že jste se na něj začali vůbec dívat, jelikož takových scén je nespočet a Adrien téměř nesleze z obrazu. To se mi však nestalo. Naopak. Docela jsem si celý film v kině užil. Nejen díky jeho různým fantastickým představám, které se týkají jednak možných verzí jeho proslovů na svatbě své sestry, jednak vzpomínek na přítelkyni Soniu, s nichž nyní prožívá pouze "pauzu"a jen stále čeká na odpověď zprávy a jednak jeho dalších románků a vztahů, ale i díky velmi hravé režii, která se nebojí různorodých věcí. A mimochodem Benjamin Lavernhe je ve své roli výborný. Za mně rozhodně povedený a originální kousek, který dokázal pobavit i rozesmát. ()

Gilmour93

Zoufalá situace vyžaduje zoufalé činy, nebo alespoň přehrání jejich scénářů.. Nezvykle pojatá komedie, ve které se zrcadlí skutečnost, že v rámci komunikace v mezilidských vztazích záleží stejnou měrou na formě i obsahu. Trauma z vláčku na svatbě sdílím s hlavním hrdinou, nejlépe je vagón v danou chvíli odklidit někam do depa.. Apropo, až to skončí, nezapomeňte zamést z podlahy před televizí zbytky sutě ze zbořené čtvrté stěny.. ()

Arsenal83 odpad!

Nemám rád, keď postava musí zákonite svoje myšlienky vysvetľovať čumením do kamery či už sedí na hajzli alebo honí v posteli. Hlavne pokiaľ ide o tak afektovaného retarda, ktorému máte chuť dať poriadnu do držky, aby ste mu vyrovnali tú vykostenú fasádu. Scenár mohol zafungovať, ale nie s tak otravným čurákom, ktorý prenáša svoju neurózu na vás. ()

rikitiki

Hlavní hrdina mluví neustále na diváka a vypráví mu nepříliš zajímavý příběh jednoho ukončeného vztahu + popisuje situaci v rodině. Jsem opravdu ráda, že si jeho matka konečně sundá ze zdi věšák ve tvaru penisu, ale jinak nemám žádný důvod, proč bych měla poslouchat čísi ubrečenou zpověď. SHRNUTÍ: Nekomedie o ničem ()

Marcos22

Přípitek je film o pětatřicet let starém Adrienovi, které sedí na rodinné večeři a v hlavě si přemítá 38 dní starý rozchod se svojí expřítelkyní a vizualizuje si svůj „přípitkový“ proslov na plánované svatbě své sestry. Po celou dobu filmu se mu hlavou honí různé scénáře, které divákům představuje tak, že k nim mluví napřímo. Po čase je právě způsob prezentace snímku velmi otravný, a pokud Vám není hlavní představitel, Benjamin Lavernhe, sympatický, začnete se brzy po začátku nudit a 88 minut dlouhý Přípitek se Vám bude zdát jako věčnost. Film jde svým zpracováním připodobnit k dlouhému stand-up dramedy výstupu, kdy je bohužel vypravěčem silně nesympatická, egocentrická, hypochondrická a emočně narušená postava. Pokud si kladete otázku, zda se divák alespoň u Přípitku zasměje, tak je odpověď též záporná – pětkrát, a to hodně zlehka. Osobně mi největší radost udělaly závěrečné titulky, při nichž hraje song „Sarà Perché Ti Amo“ od Ricchi E Poveri. Jedna hvězda za snahu o netradiční filmové zpracování pro artové nadšence. V multiplexech nemá takový snímek místo, a tyto kino řetězce pouze hazardují se ztrátou svých pravidelných návštěvníků. Pro typického filmového konzumenta je Přípitek ztrátou vynaloženého času a peněz. 👎 (27.06.2021) ()

slunicko2

Příjemná lehce ponudnělá komedie. 1)  35letý (k roku natáčení - 2019) hlavní tahoun snímku Benjamin Lavernhe (monologista Adrien) má nesporně jiskru a působil na mě i dost sexy._____ 2)  Bohužel, navzdory hezkým a vtipným monologům jsem se chvílemi nudil. Po vystříhání některých vcelku nepotřebných pasáží by snímek měl tak hodinu, což by bylo zřejmě optimum. ()

halogenka

Film je zajimavy jedine ve chvilich, kdy se nesnazi hrat na lehkou notu a prijde s necim opravdovym. Tech momentu je tam ale sakra malo. Cele to pusobi spis jako rocnikova prace studenta filmove skoly. ()

Bush13

"Francouzi tyhle komedie umí," prohlásila moje máti a já s ní musím souhlasit. Od dob Amélie z Montmartru a Le Prenom patří podobný typ filmů k mým nejoblíbenějším. A Přípitek, oproti nim samozřejmě větší oddechovka, si bere tak trochu z obého: "frankfonní" expozice, která se svými prostřihy pokračuje celým filmem a představuje různé scénky, které se střídají s hlavní scénou, jež se točí kolem typické rodinné večeře a zavdává vzniku nejrůznějších konfliktů; stará a nevyřčená traumata se derou na povrch. Autentické historky z rodiny, romantické a srdcebolné momenty ze vztahu, zkrátka nějak to většinou dobře známe a prožili jsme si to. Všechno je to natočeno s humorem a jakousi francouzskou milou atmosférou, kterou Tirard ukazoval třeba i v Mikulášových patáliích. Zároveň prokázal i cit pro výběr herců: díkybohu taky někdo obsazuje "normální" herce s normálními obličeji a výrazy, Benjamin Lavernhe je výborný. Film jedině skřípe v občasných vážnějších tóninách, kdy sjede z hlavní groteskní koleje a tlačí trochu na kýčovitou pilu, stejně tak hlavní postava až moc osciluje mezi totálním hňupem s neskonalým darem pro faux pas a celkem lucidním, suverénním a smířeným chlapíkem. A tím nemám na mysli zrovna to, že nesnese vláček na svatbách, maškarní večírky a kytary na party. To je samozřejmě taky fajn přístup. ()

angel74

Jednotlivé scény mohly být lépe propojeny a humorná složka by snesla větší režijní údernost. Ty věčné nářky hlavního hrdiny, který se mnohdy choval jako moula, mě po čase začaly štvát. Naštěstí se na konci alespoň trochu pochlapil, což dost napomohlo celkovému vyznění filmu. (60%) ()

SeanLSD

Dal som si PRÍPITOK v jediný triezvy deň svojho alkoholického behu na dlhú trať a zasiahol ma z opačného konca - z pozície toho, prečo som sa na tento beh dal. Okrem toho, že je to výstižný popis rodinne-spoločenských klišé, je to aj dobrá sonda do duše nesmelého jedinca, ktorá vo svojom emocionálnom vyznení tak rýchlo preskakuje medzi totálnym rozčarovaním zo života a vzťahov a náhle vzplanuvšími nádejami na opätovné získanie pocitu zmyslu a naplnenia  z nich, že som normálne s napätím očakával, s ktorou z nich docvála PRÍPITOK do cieľa. ()

andrii

Jen galantní, empatická "slovobrána. Otvírák," kterému hrdlo nevysychá. Střízlivý rétor - glosátor pozvedne Den D, čas motýlka na květině. Zaperlí, když mu duši dáš, důvěrný pocit, člověka. Žádný vjem, enfent terrible, napadající publikum, ani přehnaně výřečného showmana, libujícího si v pódiových hříčkách, který se jazykově odvázal. ()

Johnny.ARN odpad!

Kolko rokov alebo aký život musíte prežiť, aby vám takto jebotalo, že napíšete a zrežírujete si takúto píčovinu. Čo je to? Vlastná spoveď o zbabranom živote na ktorom sa snažil zarobiť?? Prestante už. ODPAD! ()

péééca67

Zajímavý styl vyprávění příběhu. Bohužel po nějaké době to začalo spíše otravovat. Naštěstí má film krátkou stopáž i když mi připadalo, že u toho sedím věčnost, jak ke konci dokázal film dost nudit. Škoda, ale pár povedených vtipů se tam našlo. ()

filipvrbik

Francouzský styl humoru mám rád, takže jsem se párkrát docela zasmál. Jako další klad filmu vidím zajímavou kameru a paradoxně super efekty.. Naopak nedostatek je poněkud roztahaný a nezáživný děj u stolu při rodinné večeři a celkově je to takové příliš vyumělkované až bizarní...50% ()

djfun

Je fakt, že hlavní postava, na které celý film stojí, zrovna moc sympaťák není, fakt je i ten, že na komedii to žádná závrátná kadence vtipů zrovna nebyla. Na druhou stranu je Přípitek docela fajn příběhem s celkem originálním stylem vyprávění a dvě tři scény jsou zde fakt k pochcání smíchy. Takže za mě slušnej průměr... ()

radaza

Od dobré francouzské komedie očekávám víc. 3 body za originalitu a pár zasmání, ale po dobrém střihu by zbyla tak třetina. ()