1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

Filmyx

dějove tak stupidní, že mě přímo uráží že si dovolí takovým paskvilem prznit Sapkowského. Motivace postav více než tristní. Ten rasový mix je teda taky luxusní. No a samozřejmě nesmí zapomenout na pár teplých, aby bylo dílo dokonáno. Ještě jim tam chybí nějaký předělaný, ale to až možná v další sérii, aby udrželi napětí :) ()

Umakart

Jedna hviezdička za propagáciu inklúzie, v tom jedinom je seriál naozaj dobrý, pretože ako fantasy príbeh je to obyčajný odpad. ()

stringers odpad!

Mohl bych vám popsat jak jsem včera dostal sračku a byla to taková taškařice že jsem posral prkýnko i ze spodu a pořád by to bylo tisíckrát příjemnější než cokoli co lze říct o tomhle odpadu - ale ušetřím vás. Utečte od toho a nemarněte čas. ()

IronBalu

Sapkowskiho Zaklinac nepatri mezi nejake vrcholna dila fantasy, je to velmi jednoduche a casto az detinske knizni vypraveni. Tenhle serial ma tedy co se kvality tyce ke knizni predloze vazne blizko. ()

Falanx

21% A to vše za vydařené scenérie, stavby a stylizovanou hmotnou kulturu měst, městeček a jiných. Jinak běs. Ke všem postavám jsem cítil přinejlepším odpor, jejich chování a vztahy mi byly záhadou. Jejich smrt byla vykoupením pro ně i pro mne. Vcítění se prostě nezadařilo. Tvůrci dialogů se snažili opisovat vulgarity od Zaklínače, leč nepochopili, že méně je někdy více. Howg. ()

Tsotha.lanti odpad!

Ak by seriál nebol spojený so svetom Zaklínača, ale volal by sa "Rozmanitá skupina no name dospelých postáv v plášťoch vo fantasy svete", tak by to snáď vytlačil aspoň na hviezdičku. Ale takto nič. Absolútne nič. Blood Origin je seriál, ktorý vždy chceli vytvoriť tvorcovia pôvodného netflixovského Zaklínača, keby sa nemuseli pretvarovať, že sa snažia vychádzať z nejakej knižnej predlohy. Nuda, žiadna atmosféra, herci, čo vyzerajú, že hrajú len so sebazaprením, strašná výprava, strašné kostýmy, strašná akcia, odpudivé triky, nelogické dejové krátery a všadeprítomný pocit "levnosti". Počas celého seriálu som sa cítil fyzicky aj psychicky nesvoj a za všetkých hercov som sa cítil trápne. Rozhodne zážitok, ktorý si nezopakujem, a ktorý neodporúčam. ()

Švestka

Upřímně, za prd stojí i seriál Zaklínač a mám dojem, že i u knih už autor někde od třetího dílu nevěděl, jak to zakončit, ta poslední pak už byla jen psychedelické pseudofilosofické peklo, kterému jsem dal šanci jen díky prvním dílům, které nijak na rámec fantasy nevyčnívají, ale vcelku baví. No, a toto je takový standard fantasy VOD tvorby posledních let, čili, hodně pastelek udělá pěkný obrázek a pokud se někomu nelíbí, nerozumí umění... ()

Kyushonaku odpad!

Je smutné, že nápad příběhu vůbec není špatný, ale zpracování je naprostá targédie (scénář, dialogy, kamera, režie, ochotnické výkony ...) jediné co se povedlo je choreografie některých bojových scén. Trpaslice s kladivem bojuje mnohem uvěřitelněji než těžkopádný Gimli a je zde několik povedených eastereggů pro zanlce předlohy a her, tím bohužel výčet pozitiv končí. Opět Netflixový casting napříč barevným spektrem aby se nikdo neurazil až to bije do očí a samozřejmě nesmí chybět buzna spestření. Celkový dojem toho seriálu je, že to natočil zhrzený student co se nedostal na filmovou školu a potřebuje všem dokázat že umí točit. I Vojta Kotek zvládl natočit lepší film jako ročníkový projekt (Ctrl Emotion). Je to pro mě strašné zklamání, protože tohle téma šlo zvládnout mnohem lépe a nedivím se že Cavil jde radši svou cestou a Netflix nechává daleko za sebou. Za mě je to stejně špatné a hloupé jako Rok Draka a to má stále 80% což je asi největší paradox. ()

Harekrshna odpad!

No to je shit. "...ale lidé mi říkají Avallach" Jací lidé? Vždyť nic, jako lidé neexistuje. Jestli tomuhle dá někdo víc, než 2 hvězdy, tak to jasně vypovídá o tupém konzumentovi čehokoliv, co se dá zapnout v bedně. Hlavně, že to vydává zvuky a něco se tam hýbe. Dejte super příběh do rukou neschopným, netalentovaným režisérům, kteří dělají práci, kterou dělají, kvůli úchylné zvrhlosti osudu, protože jediné, pro co existují jejich zbytečné životy je LGBT a Black Live Matters. Lesbická trpaslice se spojí s černoškou alias reprodrozdem z Hunger Games, asiatkou a Mad Maxem, který má blízko k elfovi, asi jako Miloš Zeman ke Zlatovlásce (A elfí uši to fakt nezachrání), aby zabili pošetilou elfí princeznu, která slíbí teplému veliteli vojsk, že z jeho šamstra udělá urozeného a dokonce gayům povolí svatby. Těžkej americkej socík, Black Live matter a LGBT VNUCOVAČKA. Zaklínač najednou nepotřebuje elixíry k tomu, aby porážel stvůry...prakticky všichni na dobré straně, umí pomocí dýky (někdy s kladívkem na naklepávání řízků) rozsekat 100 vojáků v brnění a s meči. Trpaslíci zapomněli mluvit ostravsky. MadMax s černoškou, nebo pardon Afroameričankou, se znají 2 dny a už jsou do sebe bezhlavě zamilovaní, přitom mezi nimi není absolutně žádná energie, žádná chemie a je vidět, že celý to divadlo herce evidentně taky nebere. Celý je to takový LGBT kytičkový výchovný seriál o toleranci všeho a bez černého humoru, tak jak jsme od Sapkowskiho zvyklí. Evidentně mu museli hodně zaplatit, aby tenhle odpad posvětil a zradil svůj příběh, svět Zaklínače a atmosferu knihy/hry. EDIT: Po shlédnutí posledního dílu měním hodnocení ze 2 hvězd. Tohle je vážně odpad. Nezávislá černá žena svrhla slabou bělošskou utlačovatelku, bez zkřivení vlasu. Tohle není Zaklínač, ale špatná fan fikce social warriors z USA. Přesně, jak píší ostatní recenzenti. Pozitivní věc? Hezká krajina a sympatická naivní císařovna. V tomhle hnoji nelze nefandit záporákům. ()

Soptik_

Hodnoceno po dvou dílech, seriál má zajímavý nádech fantasy. Ze Zaklínače to zatím má, ale jen název a konjunkci sfér. Hodnotím proto spíše jako milovník fantasy než milovník Zaklínače.  8/10 *****Hodnocení po celé sérii. Zůstanu u předchozího hodnocení 8/10 jako fantasy, jako preqeul Zaklínače slabých 5/10.*****Nejsilnější na sérii byla za mě hudba té dávám 10/10. ()

momomoo22 odpad!

Jedna veľká zbytočnosť.  Klasicky Netflix obsadenie zastúpenie každých- všetky rasy, ešte zvlášť gejov a lesieb, postihnutia a aj znakovej reči (proste popretie toho čo tvorí Zaklínača). Dej sa odohráva 1000 rokov pred Zaklínačom. 7 čo sa majú postaviť cisárovnej a magovi. Hlavná hrdinka Elie nezaujímavá, Fjall ešte ušiel, ale nič moc. Najzaujímavejšie postavy cisárovná, trpaslica a žoldnier Calum (či ako sa píšu mená).  Že skracovali dej aby to nebolo nudné, len teraz to bolo tak rýchle, že si divák nestihne vytvoriť vzťah k nikomu. Ono ten scenár nie je bohviečo. Znalci Zaklínač vidia, že je to celé hlúposť čo si povymýšlali scenáristi. Nezmyselné monolity čo vymysleli, Ciri samozrejme musela dostať čierneho predka 😀.   Ešte šlo všetko rýchlo. A tá záverečná časť kde nabehli do mesta, žiadny poriadny odpor nemali. Naverbovali ľudí. Hlavných zaporakov sa zabavili ľahko a bol koniec. Efekty z 90 rokov  No proste celé zlé. Ďalší kliniec do sveta Zaklínača. ()

P3rcy odpad!

Tohle je tak do prdele strašný brak, že je mi z toho na zvracení. Čert vem nějakou předlohu, tohle nefunguje ani jako obyčejný fantasy seriál natož abych sem tahal nějakého Sapkowskiho. Elfové kolonizují světy v 7 chlapech, Marigolda si najde nějaká neznámá entita aby mu mohla vyprávět nějaký příběh, postavy jsou naprosto plochý a nevýrazný, první zaklínač je elf, postavy se náhodou setkají a hned se z nich stávají nejlepší přátelé, prostředí je naprosto generický, obě příběhové linie se skoro vůbec neovlivňují, naprosto trapný origin Eredina, jednotlivé epizody spíše tvoří dohromady film než seriál, protože epizody naprosto postrádají nějaké gradování příběhu a končí naprosto trapně, monstra jsou trapný a nezajímavý, ... Co to na nás tvůrci sakra zkouší???!!!!! Proč vyhazují prachy za práva k jednomu z nejzajímavějších seriálů, když naprosto ignorují to, co je na tom nejzvláštnější? Proč se ze zaklínače pokouší udělat hybrida mezi Pánem Prstenů a Hry o trůny? Přísahám, že o tomhle seriálu budu mluvit všude, kde budu chodit, protože pokud za tohle nebudou v Netflixu padat hlavy tak je tato značka bez budoucnosti. ()

+sfinx+ odpad!

U Netflixu je zbytečné se ptát, co to mělo znamenat a hledat jiné než ideologické důvody dalšího odpadu z jejich tvorby. Takové podružnosti jako děj, hlavní či vedlejší postavy, dialogy, nějaké směřování, návaznost a podobně jsou nepodstatné. Netflix a další současná tvorba mají jiná měřítka... 1) hraje tam dost černochů?; 2) je tam dost homosexuálů?; 3) jsou tam témata inkluze, rasizmu, emancipace a další?; 4) opravdu by tam nešlo nacpat ještě více prvků z otázek 1) a 2)? Se Zaklínačem nemá tento počin nic společného. Je to jen pokus vzít dříve úspěšnou značku a pokřivit ji tak, aby do ní šlo nacpat dostatek "nigga gangsta Yakuza homo" vhodně současně politicky vykreslených postav. Jen je to ještě potřeba splácat dohromady náhodným výběrem pojmů z "předlohy", aby se vůbec dál použít takovýto název. Ve výsledku jde jen o přilákání důvěřivých diváků a potopení této netfixácké série ještě hlouběji ve jménu současného fanatického přepisování kultury. ()

FildasCZ odpad!

LBGTQM v celé její kráse prznění jména a doslova nic společného se Zaklínačem. Jo byl tam Marigold, jak na fetu, kterej ani nevěděl, co tam vlastně dělá , elfové a ???. Tady není o čem nejsymtičtější byl ten červ z jiného světa a docela zvládnutý český dabing. Nejméně sympatická mi byla trpaslice. Defakto ty postavy tam kromě toho ze psího klanu byly, jak figuríny. Polský dabing byl příšrný, bylo znát, že to prostě nadabovali amatéři. Vlastně, když člověk vidí první díl řekne si ok, prostě slátanina o ničem, ale když se dodívá na další 3, tak nechápe, proč vůbec to ty další 3 díly má. A abych nekřivdil ty songy nebyly špatné. Jinak další zbytečný seriál, co przní jméno. ()

spar

No je to celé zle, tešil som sa na ďalší seriáloví príbeh zo sveta Zaklínača, ale čo rok tak je to horšie. Prva seria Zaklínača síce chaoticka ale dobráa, druha vlastne nepriniesla nič podstatného, len sme zistili že tatko  Ciri je živý, a teraz (po hroznej vizualnej stranke, pripominalo mi to serial Hercules z 90-tok) bolo najzaujimavejsich  poslednych par secund  Blood Origin v ktorom je samozrejme podstatna zas len Cirila. ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)