Honba za Klenotom Nílu

• Česko Honba za klenotem Nilu (viac)

Úspešná spisovateľka Joan Wilderová (Kathleen Turnerová) cestuje so svojím priateľom Jackom (Michael Douglas) po svete na jachte. Joan má písať nový román, ale nedarí sa jej. Na francúzskej Riviére sa koná recepcia na jej počesť, kde sa zoznámi s očarujúcim arabským šejkom Omarom (Spiros Focás), ktorý pozve na návštevu svojej krajiny. Joan po hádke s Jackom šejkovu ponuku prijme. Jack sa však neskôr dozvie, že Omar vonkoncom nie je taký skvelý, ako sa zdá. Okrem toho, že ukradol Klenot Nílu, významný arabský symbol, chce si násilím podrobiť všetky kmene na Níle. Je jasné, že Joan hrozí nebezpečenstvo. Jack neváha a prvým lietadlom za ňou odlieta... (TV JOJ)

filmmovier

Další film, který jsem po hříchu neměl ohodnocený:). No, není to sice tak dobré, jako jednička, která byla vtipná, svěží, prostě skvěle napsaná, tohle už tak dobré není a nebýt Dannyho DeVita, který je fantastický, bylo by to ještě slabší. Pořád ale jde o dobrou oddechovku, ve skvělém prostředí a se skvělou chemií mezi herci. Narozdíl od jedničky, k tomuhle se opravdu moc vracet nemusím. 60%. ()

Mrkvič

Nepřijde mi to vůbec horší než jednička. Herci jsou pořád výborní. O Douglasovi bych si dokonce dovolil tvrdit, že je mnohem příjemnější. Vtipy jsou pořád stejného rázu a vzhledem k tomu, že už jde o oblíbené a známé postavy, tak mi to všechno přijde intenzivnější. No a scéna s letadlem je prostě dokonalá. ()

xerno

Podivná komedie, ohraná, neoriginální a špatná... Dosti dobrá jednička má dost divný pokračování, vůbec jsem se u toho nepobavil jako u diamantu, ovšem herci to zachraňují a snaží se z toho udělat alespoň průměrnou komedii, takže 2,6*, to je tak akorát..... ()

lennyd

Joan Wilderová (Kathleen Turner) se svým snoubencem Jackem Coltonem (Michael Douglas) brázdí blízká i daleká moře, ale přes všechny lásku u nich propuká typická ponorka. Takže když dostane nabídku od galantního šejka Omara (odkudsi z Arábie), aby psala jeho životopis, ani vteřinu neváhá. Až na místě zjišťuje, že ne všechno je tak jak by mělo být (šejk není ani tak galantní jako parchant, který se snaží ovládnout celou zemi) a že ji chybí Jack - ten ale není daleko, i včetně svého stínu Ralpha (Danny DeVito) ... Typická "dvojka", o něco horší, méně vtipnější a naivnější ve všech směrech než výborná Honba za diamantem. Nicméně i tady to mezi hlavními hrdiny jiskří, vtipných scén by se taky pár našlo (hlavně když je na scéně DeVito). Určitě nezklame... ()

anli

Pokračování "Honby za diamantem"opět s Kathleen Turner,Michaelem Douglasem a Dannym DeVitem,kteří jsou i tady výborní a tím film několikrát zachraňují.Příběh je vcelku slušný a jako samostatný film bych ho pro pobavení hodnotil mnohem lépe,ovšem pokud to beru jako pokračování,musím srovnávat s prvním filmem a tady narazí kosa na kámen.Lewis Teauge totiž není Robert Zemeckis a tak je režie průměrná,bez nějakého zvláštního nápadu a invence.A i na hercích je vidět,že hrají spíše sami,než by se z nich snažil režisér něco vymáčknout.Dobrodružná podívaná se tentokráte odehrává v Africe a díky kameře si ji divák opravdu vychutná a je to další plus snímku.Samotný příběh je vcelku jednoduchý a podobný filmu prvnímu,jen se nyní budou hlavní hrdinové honit za úplně jiným bohatstvím.Pravda je,že při srovnání s jinými filmy dobrodružného žánru,vychází tenhle poměrně dobře,jako malinko lepší průměr i přes své nedostatky.Škoda,mohl dosáhnout na víc,kdyby režisér přitlačil na pilu a přidal také pár nápadů.I takhle je ale film vcelku slušná a zábavná podívaná a pár scén člověku v paměti zůstane.Dávám tedy 60% a z vlastní zkušenosti přidávám,že Nil je opravdu nádherný. ()

noriaki

Tady se krásně ukazuje, jak neskutečnou formu měl Zemeckis v osmdesátkách a devadesátkách. Když na jeho práci Lewis Teague navázal, kouzlo úplně zmizelo. Nebudu vinit jen scénář, protože i ten v prvním díle občas drhnul. Chybí kouzlo exotického dobrodružství i chemie mezi postavami. Vedení herců je taky o dvě třídy horší a akce je chaoticky nasnímaná. Michael Douglas a Kathleen Turner úplně nezklamali, ale na jejich poměry je to bída. A ještě něco. Film je o čtyři minuty delší než jednička, jenže pocitově nabobtnal tak o půlhodinu. Závěrečná bitka je ovšem docela fajn. ()

JohnSmith

Zemeckisova honba v džungli byla zábavná,to co předvedl Teague má se zábavou pramálo společného.Chemie mezi Turnerovou a Douglasem sice pořád funguje,ale nemají co hrát a Danny De Vito se zmohl jen na šaškovské poskakování a trapčení. ()

lykan9

Opětovné spojení trojice Douglas x Turner x DeVito a opět to zase funguje. Výborná komedie, která se odehrává v zajímavém prostředí a která nemá hluchých míst. Obzvlášť část odehrávající se ve vlaku, je dokonalá. ()

fabecc1222

Zdejší kritika druhého dílu mi příjde dost zbytečná a přehnaná. Pro mě se tedy jedná o stejnou zábavu, jako je první díl. Akce i dialogy jsou nápadité, a mají grády. Celá zápletka je příjemně vyšinutá a přepálená, což ale prostě k tomuto žánru skvěle sedí. Změna prostředí také nijak neuškodila. ()

mkubalikova

Po skvělé Honbě za diamantem velké zklamání. Důvodem bude výměna režiséra a slabší scénář, DeVito, Douglas i Turner jsou totiž opět solidní. 60% ()

spikey1

První díl je pro mě číslem jedna v dobrodružných komediích. tohle je už bazírování na kvalitním základu, které ovšem nedokázalo dostát svému předchůdci ()

kenkaku

Pokus o znovu-provaření toho co fungovalo poprvé se neříkám nepovedl, ale není to už úplně ono. Takové to kouzlo a jiskření a romantika je samozřejmě pryč (no ne úplně... ale je to v poměru asi jako u "partnersví vs manželství") a proto byla snaha děj posunout více do komediální roviny. Víc prostoru dostává Danny DeVito a nový "hláško-nosič" Avner Eisenberg alias "Klenot". Celkově to ale filmu ubírá na "roztomilosti" a prostě už to není ono. Zase ne tak moc abych srazil hvězdičky dvě. Tedy s ohledem na plné hodnocení jedničky dávám nyní čtyři. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022