Honba za Klenotom Nílu

• Česko Honba za klenotem Nilu (viac)

Úspešná spisovateľka Joan Wilderová (Kathleen Turnerová) cestuje so svojím priateľom Jackom (Michael Douglas) po svete na jachte. Joan má písať nový román, ale nedarí sa jej. Na francúzskej Riviére sa koná recepcia na jej počesť, kde sa zoznámi s očarujúcim arabským šejkom Omarom (Spiros Focás), ktorý pozve na návštevu svojej krajiny. Joan po hádke s Jackom šejkovu ponuku prijme. Jack sa však neskôr dozvie, že Omar vonkoncom nie je taký skvelý, ako sa zdá. Okrem toho, že ukradol Klenot Nílu, významný arabský symbol, chce si násilím podrobiť všetky kmene na Níle. Je jasné, že Joan hrozí nebezpečenstvo. Jack neváha a prvým lietadlom za ňou odlieta... (TV JOJ)

ilemas

Vůbec to není horší než jednička, jak se tu píše, ale na stejné úrovni. Jedna z dobrých zábavných komedií, která i po letech nenudí. Líbí se mi to víc než Indy.Dá se na to koukat stále znovu, což o Indym nemohu říct. ()

Chen

Kdyby nevznikl první díl (tak by asi těžko vznikl druhý, ale slovní hříčky nechme stranou), možná bych jednu hvězdičku přidal, ovšem Honba za klenotem Nilu přímé srovnání s Honbou za diamantem neustojí. Pokračování v mnoha ohledech ztrácí a v minimálně jich svého předchůdce překonává. ()

rakovnik

Pokračování "Honby", tentokrát v Africe. Prostředí mi až tolik nesedí, ale o akční scény a humorné situace opět není nouze. Dnes již klasika bez digitálních efektů, prostě poctivé řemeslo. A jak to šlo :-) ()

bourec

Lewis Teague byl opravdu rejžou druhý kategorie, a na Big Roberta neměl ani náhodou. Stejnej babral je Jack Nýče, kterej tady servíruje děsivou hudbu jak z Over the top. Film ani z daleka nedosahuje kvalit prvního dílu. Což je většinou pravidlo. 40%. ()

C0r0ner

Horší než jednička, ale pořád je to docela slušná zábava, která sice nakonec vyzní tak nějak do ztracena, ale v průběhu sledování je velmi vtipná a dobře utíká. Za legendární považuji scénu se stíhačkou, která by dnes byla samozřejmě odsouzena za islamofobii a za zesměšňování Arabů. 70% ()

Wormboy

Film, ktory nesie takmer vsetky neduhy nevydarenych filmovych pokracovani. Absolutne banalny pribeh obaleny do vacsej, ale o tom bezduchejsej akcie, vtipy, ktore chcu byt vtipne, su skor trapne, krcovitost, atd atd. Jedine Danny DeVito stoji za pochvalu, inak bieda, bieda. 1,5/5* ()

pakobylka

Nedotažený scénář spolu s nepříliš kreativní režií přinášejí maličko křečovitý humor, který nesnese srovnání s předchozím filmem ("Honba za diamantem" z roku 1984). Přesto se jedná o vcelku zábavnou komedii, která se usilovně snaží udržet nad průměrem. ()

Martrix

Z Columbie do pouště...proč ne. Na sílu naroubovaná postava DeVita...budiž. Podstatně rozsáhlejší výprava s až pouťovým lookem...Douglas pokračování evidentně věřil, tak je to ok. Jenže je to pořád ten formát, kde mají prim střílečky a honičky a do toho je zamotaná romantika. Vtipných scén moc nenajdete. A je to škoda, protože v tomto ohledu jsou obě Honičky tvrdě válcovány kousky jako, Krokodýl Dundie, Afričan, nebo Bohové musejí být šílení...kam se podařilo procpat kromě akce a romantiky, i pěknou porci humoru. ()

bartias

Opět povedený koktejl dobrodružné, akční a romantické komedie, který (jak jinak) těží z úspěchu ”jedničky”. Příběh zajímavý, prostředí podobně exotické, atmosféra nepatrně slabší (logicky se ztrácí kouzlo setkání dvou neznámých lidí, kteří se do sebe zamilují), ale stále zábavné. ()

SeanLSD

Kedysi jeden z tých absolútne najobľúbenejších filmov... čo na tom, že som odvtedy už podobných, snáď aj lepších videl hromady ? Páčil sa mi dokonca viac, ako prvý diel a poznám ho dokonale naspamäť. Napriek tomu mu v televízií nikdy neodolám. ()

otík

Druhý díl "Diamantu" je stejně dobrý jako první, Douglas i Turnerová předvádějí slušivou dobrodružnou jízdu plnou humoru, romance i akce. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022