Macher na 30 dní

• Česko Machr na 30 dnů (viac)

Režisér, scenárista a hlavná postava v jednej osobe. Tarek Boudali si film napísal, zrežíroval a zahral si policajta Rayana. Tomu lekár oznámi, že od potkana, ktorý ho pri policajnej akcii pohrýzol, dostal smrteľnú chorobu a zostáva mu maximálne 30 dní života. Plachý a neschopný Rayane sa tak konečne odviaže a namiesto vyčkávania na smrť začína svoj život skutočne žiť. Podarí sa mu dostať drogového dealera a získať ženu svojich snov? (Continental film)

Flopik

Zas a znova som sa bavil. Príbeh síce úplne jednoduchý ale to vôbec nevadí. Dúfam, že táto partička nám pripraví ešte mnoho komédii, pretože im to ide na výbornú. Prekvapivo aj príjemne akčné. ()

SpeedyCZ

Další záležitost od party okolo Philippe Lacheau. Tentokrát je hlavní postavou policista Rayane(Tarek Boudali). Tomu je sděleno, že od krysy, která ho při policejní akci kousla, dostal smrtelnou nemoc a má nanejvýš 30 dní života. Plachý a neschopný Rayane se tedy konečně odváže a místo pouhého přežívání, začíná život skutečně žít. Podaří se mu dostat drogového dealera a získat dívku svých snů? Film je opět velice vtipný, jak už to tak u Lacheau/Boudali bývá a nudit jsem se nestihl, díky stopáži rychle uběhl. ()

BOURQUE

Dlhý celovečerný film herca/režiséra Tareka Boudali je opäť komédia, tentoraz v infantilnejšej forme. Nechýba jeho starý kamarát Philippe Lacheau a kopa vtipov a zábavných klišé scén. Scenár bez originálnejších a nečakaných momentov. Škoda, že práve tie zábavnejšie scény nemajú väčšiu silu. P.S.: Z odkazov na iné filmy potešili spomienky na Sherlock Holmes (analýza fyzického boja) a The Hangover III (kozy). Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Olík

Budu se muset dvojici Boudali & Lacheau podívat na zoubek ještě zevrubněji, protože z toho co jsem zatím viděl, musím konstatovat, že co se týče žánru nenáročné komedie, svoji práci rozhodně dělají dobře. Dokonce tady čtu něco o současných králích své země….to úplně nevím, na druhou stranu mne od dob Návštěvníků na první dobrou nenapadá nějaká výraznější francouzská veselohra a tak vlastně nakonec proč ne. ()

Razzor_82

"Jak to že neumřu?" Další francouzská blbinka kolem známé partičky. Boudali a Lacheau umí zkrátka pobavit. Svižná jízda bez výraznějších oplzlostí ve které je všechno možné. Nejvíc mě pobavila transplantace umělých prsou.  Garcia si střihne skvěle vtipného gangstera. 6/10 ()

tranquill

"Tvůj dědeček, když mě rozesmál, za hodinu mi leštil buchtu..." Klasická francouzská bláznivá komedie, tentokrát s neokoukanými tvářemi. "Jsem smrt, drogy a... tvoje babička!" ()

John80

Policajtovi popletu výsledok zdravotného stavu a tak sa rozhodne, že si ešte užije posledné dni života a zapletie sa tak do obchodu s drogami  Žánrov komédie celkom fajn 3* ()

E lan

Povedená komedie a jedna až dvě neskutečně chechtací scény. Ty byly výborné, jinak je to ale spíše průměr, který rozhodně nedosahuje kvalit jiných filmů téhle bláznivé francouzské tvůrčí skupiny. ()

waltosin

Francouzké komedie už nejsou co bývaly jako je Drž hubu! a Taxi,taxi to už snad nepřekonaj, určitě ne tímhle herci jsou hrozný, vtipný situace jsou k pláči jak jsou trapný a děj nezajímavý, uspěchaný a nudný! 25% ()

blondboss

Toto bol taký neskutočný bláznivo-absurdný nárez, že sa to dá len ťažko nejako zmysluplne komentovať. Banda bláznov v dobrom slova zmysle na čele s Boudalim sa zišlo, aby natočili sviežu, nenútenú, odviazanú bláznivú akčnú komédiu plnú tých najbizarnejších nápadov a situácií s množstvom klišé, ktoré v tomto prípade ale vôbec nevadilo, lebo k takémuto typu komédie jednoducho patria. Ja som sa neskutočne bavil, nakoľko podobný humor ja môžem, a trošku mi to pripomenulo nádych klasických starších francúzskych komédií, u ktorých nebola núdza o bláznivé situácie. Určite to vrelo odporúčam. 80 % ()

karnifex

Tak spíš 3***a půl - lehký nadprůměr: pár dobrých vtipů, ale i dost balastu. Ale sympatičtí hlavní hrdinové - a to se počítá. ()

bigmatko

táto francúzska partička robí pomerne zábavne príbehy  a nepotrebujú k tomu žiadne alkoholové excesy. stačia im základe ľudské vlastnosti a o zábavu nie je núdza. v konkurencii polotrápných komédií majú tieto francúzske určite vyššie nasadenú latku ako americka alebo česká produkcia. ()

Zajk

Upřímně já se dost bavil a film mohu doporučit, ale pozor u takového filmu musíte vypnout. Jasně, jde o jednoduchý humor, ale funguje. Za mě 8/10 ()