Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

Hixx

Veľmi milá rozprávočka o dvoch kamarátoch od Pixaru, ktorá svojim jednoduchým príbehom a nádhernou animáciou poteší hlavne najmenších divákov. Všetko tam je krásne, farebné, lahodí to oku, proste je to príjemné pozerať, toto dielko jednoznačne stojí za to vidieť, vďaka Pixaru za ďalší výborný kúsok. ()

Llou

Myslel jsem, že nemám co bych k tomuto poznamenal - je to fajn (a také nejspíš poslední fajn) dětský film od pixaru, dokud jsem se teda nepodíval na recenze na čsfd a zjistil jsem, že dvě hlavní postavy byli... buzny? A možná ještě je to nějak spojené s transsexuály (aspoň teda podle čsfd sluníčka Bluntmana). Toto je úroveň večtení a "smrti autora", které jsem nemyslel, že jsou možné - není jediná část filmu, kde by něco takového bylo vůbec naznačeno, ale údajně na internetu (a nejen na čsfd) je celý průmysl teoretiků, kteří toto včítají do tohoto filmu. Proboha, máte celý Hollywood, musíte si dokonce i vymýšlet? Nebo vám to, že skoro každý nový film (a hlavně) seriál a prakticky každá AAA hra je sluníčkářská agitpropka nestačí? Nebo "existující agitprop" je příliš špatný? Fakt by mě to zajímalo. Na konec ovšem poznamenám, že existuje velmi podivný aspekt levicového myšlení, který se (pravděpodobně jako důsledek freudovského hledání ve všem sexuální podtext) snaží reinterpretovat jakékoli mužské přátelství jako homosexuální "vztah" a tím pádem si včítat homosexualitu do historických postav, které zřejmě homosexuálové nebyli (je zřejmé, že typicky géniové sublimují svoje nižší pudy do vyšších cílu, abych nechtěně použil freudovský termín). Faktem samozřejmě je, že ne všechno je o kůmu a našich základních pudech, včetně mužského přátelství, které je normální a zdravá součást života (a typicky součást hledání partnerky!). Zkrátka - vzhledem ke zmíněné tendenci v levicovém myšlení vlastně není překvapivé, že film, který je zjevně o přátelství začnou takto divně sexuálně freudovsky reinterpretovat. Ovšem spíš to ukazuje, že levice je plná úchylů, kteří se snaží vidět chuť k análnímu s*xu v přátelství dvou 12-ti letých kluků, než že by vnutili sexuální devianty do jednoho z posledních neposkvrněných dětských filmů. P.S. Freud a jeho důsledky byli katastrofa pro lidstvo ()

malyLibor

Milý animák s pro mne nepříliš pěknou, ale pro Pixar asi typickou animací a fajn námětem. Ovšem, mým snem je přesný opak toho, o čem snili Luca a Alfrédo. Já bych raději život, ze kterého oni utíkali. No, každý jsme jiný. ()

Budulmanek

Moc, ale hrozně moc fajn film pro celou rodinu, který můžu vidět pořád dokola a neomrzí a neomrzí a neomrzí! - A že jsem ho s dětma už minimálně 10x viděl a rozhodně s tím neplánuju končit! ()

DK197

Nevím, zda se zrovna tenhle animák ještě někdy pustím znovu. Ale mělo to originální prostředí, zajímavé postavičky a vztahy hrdinů se také vyvíjely moc pěkně. Za mě se mi Luca moc líbil. A určitě doporučuji ke zhlédnutí. ()

abigael

Milý príbeh, v ktorom som kvôli chýrom o LGBT zastúpení celý čas trnula strachom, že "kedy to príde". Vzhľadom na nízky vek postáv celkom s hrôzou. Agitka sa našťastie nekonala a určite by som si film užila viac, keby sa ku mne tieto chýry nedostali. Inak ale príjemné pozretie, vyvolávajúce nostalgické spomienky na detstvo a jednoduchosť tých dlhých letných dní, kedy obzory nemali konca a priateľstvo bolo proste priateľstvom. Najobľúbenejšia postava - jednoznačne taťka od dievčatka. ()

Keks

Po dlouhé době jsem viděl novou Pixarovku a nemám snad nic moc proti... animace krásná, příběh - celkem klasika těchto filmů ale zase trochu originální a v něčem i o trochu lepší. Zkrátka zahřálo trochou nostalgie... Krásné 4 hvězdy ()

majorzeman13

Další povedený snímek od Pixaru. Skvělé letní dobrodružství v Italském městečku. Sice nejde o TOP film studia,ale je to milé,hřejivé,hravé,pěkné,krásné dětské dobrodrůžo... PS: Vřele doporučuji vidět tento animám s titulky,protože tam vynikne ten Italský přízvuk+ jména atak. ()

Wineeee

"Silenzio, Bruno!" věta, kterou budu do konce svého života používat! Film Luca bylo obrovské překvapení, po trailerech jsem si říkal "co to zas bude?", ale po dodívání filmu, jsem si uvědomil jak ten film skvělý byl. Je hodně vidět že se nováček Enrico Casarosa se snažil aby film byl co nejrychleji udělán... John Ratzenberger, není jako dabér ve filmu Luca! Příběh to naštěstí zachránil i když tam jsou klišé jako např. Kamarádi, hádka, zase kamarádi. Vodní příšerky byli roztomilé a rodina Lucy, byla vyobrazena jako normální americká rodina podle mně. Slovíčka jako "Ragazzi", nebo zmiňované "Silenzio, Bruno", dodávalo atmosféru Itálie ještě více.  Konec byl celkem smutný, ale i šťastný a samozřejmě, slza ukápla. Velice narychlo udělaný film, který nakonec překvapil. 90% ()

opatstviolov

Příjemný animák od Pixaru. Není to zdaleka to nejlepší co tohle studio nabídlo, stejně to je ale velice dobrý film, který má samozřejmě hezký příběh, vtipné scény a dojemný konec. 9/10 ()

jabbo123

Vynikající feel good pohádka, která krásně vypadá, na nic si nehraje a je zábavná od začátku do konce. Příběh o síle přátelství, je sice klišé jako řemen, ale díky originálnímu prostředí a mechanizmu proměny mořských lidí, jsou vtipy a vizuál velmi osvěžující. Morální poučení není nijak okaté a násilné a dospělého diváka určitě neurazí. Letní animák pro celou rodinu jak se sluší a patří. 85% ()

Vampiroza

Po záplavách všemožných animáků v posledním půl roce je tohle konečně opravdu něco co stojí za to zase vidět. Srdce, příběh, postavy všechno tu funguje a přidává i nějaký ten "odlišnostní" Easter egg. Dělají to co umí a dělají to pořád dobře protože to prostě funguje a baví mě to. ()

KyoroChan

Krásný vizuál i příběh! Před lety by to byl jistě trhák, ale chápu, že je čím dál těžší vymyslet opravdový majstrštyk. Pohádka má své kouzlo(i díky krásně zvučné Italštině) nepopírám, ale tak jako i letošní Raya a drak mi Luca přijde celkem dost jako tuctový film.. Všechny filmy mají sice špičkový vizuál, ale přijdou mi mdlé.. Možná je to tím, že jsem přesycen kvalitními animáky a nebo mi vadí ten “prvoplánový tah na branku”(jakože hezký vizuál, dojemný příběh atd..) Nevím.. Je to trochu zklamání, ale přeci jen dávám čtyři hvězdy za emoční vjem, který fungoval. Určitě si pohádku ještě někdy pustím a možná své hodnocení změním :) ()

angelle

Na námete mohli ešte trochu popracovať, ale spracovanie bolo úžasné. Sympatické postavy, krásna talianska atmosféra a dojímavý koniec. ()

om6pb

Pekný príbeh o detskej zvedavosti ako chce všetko zakázane skušať a spoznávať spojene s priateľstvom a nevinnosťou... a samozrejme že netreba mať strach a predsudky z neznámeho ale treba len pochopiť a spoznať tu druhú stranu... veľmi pekný animák... ()

Pavlis.xxx

Hravé, barevné a krásně dětinské. Žádné mudrování a hluboká myšlenka, ale krásné vyprávění o přátelství plné barviček. Není to veledílo, ale rozhodně to neurazí. Doporučuji shlédnout na dovolené v Itálii :D 7/10 ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)