Anelka: Nepochopený střelec

• Francúzsko Anelka : L'incompris (viac)
všetky plagáty

Nevypočitatelný, nebo nedostižný? Anebo obojí? Tenhle dokument se zblízka podívá na kariéru kontroverzního francouzského fotbalisty Nicolase Anelky. (Netflix)

dehlie

Už iba výpočet klubov v ktorých pôsobil hovorí  jasnou rečou. Tento hráč nenaplnil svoj potenciál, všade kde bol s ním  boli problémy a žiadny dokument ho v tomto smere nemôže rehabilitovat. Ale ide iba o futbal... ()

WinstonS

Jakožto dlouholetý fanoušek francouzského fotbalu jsem si tenhle dokument navýsost užil, byť je hodně jednostranný a jen místy hladí proti srsti. Anelka byl výjimečný hráč a zároveň hodně svébytná a individualistická osobnost, na kterou sedí pověstné označení "enfant terrible", i proto by se jeho příběh dal určitě zpracovat ještě zajímavěji a komplexněji (vliv jeho bratrů v roli manažerů na Anelkovu kariéru, časté střídání klubů, skandální gesta, opakované problémy s autoritami apod.) Jenže autor zvolil cestu představit divákovi nejen Anelku-fotbalistu, ale především Anelku-člověka. Ani po shlédnutí dokumentu přitom nevím, co si o něm mám vlastně myslet. P.S, Při pohledu na plejádu mých fotbalových idolů a oblíbenců z dresu Les Bleus (Henry, Evra, Pétit, Vieira, Pirés, Zidane aj.) jsem si zase uvědomil, jak ten čas opravdu strašně rychle letí... ()

TheSpearCZ

Pro mě osobně nečekaný a ne moc propagovaný dokument od Netflixu, který se zabývá celou kariérou tohoto kontroverzního fotbalisty, navíc s názory všech známých trenérů a spoluhráčů. Člověk se tu například dozví jak to celé bylo s Mistrovstvím světa 2010, kde Francie absolutně nepochopitelně propadla nebo jaký dopad měla neproměněná penalta ve finále Ligy Mistrů. Pro někoho, kdo fotbal už nějaký ten pátek sleduje a ví o co jde, se jedná o zajímavé doplňující informace z druhé strany a ne jen z tisku, který ve velké míře lže (MS 2010). Celkově mě potěšilo. Čisté 4* ()

kluk z Na

Doteď jsem nevěděl, jakej byl Anelka idiot. Dokument by se měl jmenovat "Chudáček Anelka". Znám takovýhle lidi a bytostně se mi hnusí. Svině co má problém s každým druhým, ale nedokáže se podívat pravdě do očí a říct si, že asi nemá asi úplně dobré sociální schopnosti a namísto toho vymejšlí fantasmagorie, jak to všichni okolo nepochopili a všichni ostatní za to můžou a to bez sebemenší známky pochybnosti o svém chování. ()

Druury

Clovek v tomhle dokumentu nakoukne pod poklicku ruznym senzacim ktere se okolo Anelky udaly. Na jeho leta v Chelsea budu rad vzpominat a buhvi jak by to s nim pokracovalo kdyby tenkrat nestalo vyrazeni v LM na nem. ()

HenryIvan

Človek si ani len neuvedomí akým skvelým hráčom Anelka bol a akú trnistú kariéru kvôli svojej povahe a futbalovému biznisu mal. Talentovo asi na úrovni svojho kamaráta Henryho, nikto, kto ho poznal o ňom nič zlé povedať nemohol, napriek všetkému vyhral skoro všetko čo sa dalo, prešiel mnohými klubmi a každý správny fanúšik pozná meno Nicolas Anelka. Ani som si neuvedomoval, koľko škandálov a novinových titulkov sprevádzalo jeho osobu. Stačí však len povedať, že Nicolas jednoducho bol sám sebou a nemusí podľa mňa ničoho ľutovať. Teda až jednej veci (a vtedy som sa veľmi zarmútil) a to jeho predčasného odchodu z Liverpoolu, kde bolo vidno, ako veľmi si hru užíval, ako veľmi chcel ostať a dosiahnuť niečo veľkolepé, no veci sa stali inak, ako by sme chceli. Málo spomínaný medzi najväčšími francúzskymi útočníkmi a velikánmi, no každý, kto vie aspoň niečo o futbale, ocení tohto hráča. ()

Dm1tr1j

Nemám rád futbal pretože dementi ho berú príliš vážne. Neviem kto tento človek bol a po filme to tiež neviem. Ale nie robím si srandu bol to typický predstaviteľ svojho zamestnania, vypatlanček samoľúbi čo sa vie len ľutovať a urážať a nikdy nič nepochopí vo väčšom obraze a už vôbec nikdy mu dopredu nie sú jasné následky jeho dementných detských činov. Ale dokument urobený celkom pekne, tento netflixovský nový štýl sa mi celkom páči preto až 1 hviezda. ()

Likan7

Na tyhle dokumenty bych se mohl dívat do nekonečna. A klidně bych se na takové filmy díval o každém známém hráči, který skončil kariéru. Pohledy do soukromí, snaha o otevření se štábu a poodhalení SKUTEČNÉHO charakteru a vnitra člověka. K tomu rozhovory s tehdejšími spoluhráči, novináři, kteří o Anelkovi psali až do slavné aféry v Jižní Africe. Netflix jako vždy skvělej.. ()

dEst28

Musím přiznat, že mě tenhle příběh zas tolik nezaujal až na posledních 20 minut cca, kdy se rozebírala kauza z MS2010. Jinak jsem se upřímně i chvílemi nudil. ()

syphoon

Krásně zpracovaný dokument "na objednávku", kterým si zřejmě ANELKA vrátí náklanost řady svých odpůrců, a nebo je všechno jinak? Když ve 20ti letech vyhrajete na klubové úrovní vše, co se vyhrát dá, k tomu se přidá trocha ekogistického a zakomplexhovaného charakteru, tak vám na druhé straně rovnice vyskočí podobný případ jako je ANELKA. Takových rádoby borců, co si myslí, že ve 20ti letech dobýjí svět je bohužel ve fotbale poslední dobou víc a víc. Anelka měl však narozdíl od ostatních jednu velkou výhodu a to, že i když dostal kopanec od hlavy, tak se nesložil a tento svůj handicap doháněl tvrdou dřinou! Bohužel byl v tomto směru naprosto neponaučitelný a když se k tomu přidala trocha smůly a debilní trenér, pak nasledoválo další K.O. Nebyl by to však Anelka, kdyby se zase neoklepal a šel tvrdou dřinou dál! Troufnu si říci, že na světě si udělal řady internetových "haterů", kteří kdyby tohoto bezesporu skvělého fotbalistu potkali na ulici, tak budou žadonit o podpis či fotografii. Takový je dnes bohužel fotbal! 70% ()

Robbi

Dokument o jednom kontroverzním fotbalistovi je v podstatě podobný několika dalším - víceméně obdivný a tlumící negativní dopady. Ve všech kritických bodech Nicolasovy kariéry nikdy neznáme názor druhé strany. Že to byl výborný hráč, o tom není sporu, že ale měl své mouchy, do se z dokumentu dozvíme ve stylu: "Jistě, chyboval jsem, ale..." a následuje vodopád důvodů naznačující, že Anelka vlastně žádnou chybu neudělal. Jeho kariéru proletíme jako Saxana na koštěti, určitě by se diváci pobavili, kdyby viděli víc gólů onoho brilantního technika. Jinak lze dokument chápat jako snahu ukázat Nica jako lepšího, než za jakého se možná on sám považuje. ()

marek29

Netflix.. Je mi z toho celkem smutno. Jak politika a tisk dokážou ovládnout doslova kariéru super hráče. Nepřejídá se mi koncept sportovcovi zpovědi o tom, jak to tenkrát v tom '62. bylo doopravdy. Nebo kdo co přesně řekl v šatně. Tady na Netflixu to začalo pro mě Jordanem a pokračovalo přes Naima, až sem k Anelkovi. Mohammada Aliho jsem prospal, ale šlo vesměs o to stejný hádám. Nevím, co přesně mě nutí tlačit hodnocení výš - jestli autentičnost a vzpomínky, který se mi mlhavě vybavují, nebo to jak dramaticky je to spojený za sebe s gradací k finále, či pouhej fakt, že byl asi dobrej! No ale doporučení. A obdiv silné osobnosti ()

Milan42

Od mládí hodně talentovaný, kontroverzní hráč, který toho za svou fotbalovou kariéru vyhrál poměrně hodně. Tak bych ve stručnosti popsal Nicolase Anelku. Dokument je sympatickou analýzou trnité cesty hráčovi kariéry od doby jeho začátků, kde začínal na plácku jednoho francouzského předměstí, až po falešný novinářský incident na mistrovství světa, který vyvolal ve fotbalovém světě hodně pozdvižení. Úžasné záběry, rozumně natočené, skvělé zpovědi jeho spoluhráčů, kamarádů, trenérů, kteří se podíleli na jeho fotbalové cestě. Jednoduše řečeno, příjemná podívaná pro fanouška fotbalu. ()

solisoli

Ako sa hovorí, dobrý sluha, ale zlý pán, je charakteristika Nicolase Anelky, talentovaného futbalistu, ktorý sa dokázal adaptovať do každého klubu, kde zakotvil. Bolo ich neúrekom, ale všade potvrdil svoj potenciál. Pekný dokument, kde preukázal česť, otvorene sa podeliť aj s takými udalosťami, ktoré ho budú bolieť, až do smrti. Pán futbalista. ()

krumlajs

Dobrý dokument o neobyčejném fotbalistovi. Je zde vidět opravdu komplikovaná osobnost ve vrcholovém fotbale. Dokument se nevyhýbá žádným tématům a ukazuje Anelku ze všech dobrých i špatných úhlů. 70% ()

jozindodulik

Měl talent, který nikdy nenaplnil. Hraje si na nepochopeného, ale byl to prostě jen blb, který nevěděl co chce a choval se jako kretén - problémy v každém klubu včetně nároďáku. Vyplakával si přestupy, urážel se na kde co a nakonec byl každý klub rád, že se ho zbavil. Uplakánek. Já ho pamatuju až v Chelsea a dále a nikdy nepatřil ke špičce, je až s podivem, kolik získal týmových trofejí, když individuálně se mu za celou kariéru podařilo jen pár zápasů, které by člověk spočítal na prstech. Dokument je navíc zcela neobjektivní, mluví o něm jen jeho kamarádi. Typický případ nepřízpusobivého ukřivděného uplakaného chlapce, který hledá důvody, proč se mu nedaří, vždycky za to můžou všichni ostatní. Tváří se pokorně, ale nic co udělal neolitoval, pořád si stojí za tím, že on nic. Za mě je to druhý Blbotelli. Spoustu věcí jsem o něm nevěděl, v tomto byl dokument přínosný, na druhou stranu za mě si dokument "zaslouží" nějaká superstar typu Pelé, Maradona, Ronaldinho, CR, Messi..pokud má svůj dokument Anelka, tak už může mít dokument každý. Proč jsem se tada díval? Bo Covid a není se moc na co podívat. ()

Bogrant

Životopis futbalistu, ktorý oproti iným obávaným francúzskym útočníkom tej doby najviac zostal v tieni a nedokázal naplno zúžitkovať svoj potenciál – môj názor. Preto som sa divil, prečo si práve on vyslúžil vlastný dokument. Z veľkej časti kvôli jeho kontroverznej stránke a arogancii, za ktoré sa vo svojej výpovedi nijak zvlášť neospravedlňuje, väčšinou i obhajuje. Je to ale svojím spôsobom dosť pútavé a objasňujúce niektoré skutočnosti (škandál z MS). Slušne to odsýpa a hoci by sa niečo určite dalo vynechať, strata času to nebola. Oveľa radšej by som ale videl podobné spracovanie u hromady iných hráčov. ()

Razz

Prichytil som sa v strede filmu pri tom, že sa nudím. Našťastie prišiel záver v Južnej Afrike a ten dokument vytiahol. Anelka je jedným z futbalistov, ktorí dokázali napriek zjavne problematickej povahe stráviť takmer celú kariéru v špičkových kluboch. Viditeľne jedným z mála manažérov, ktorý ho vedeli usmerniť bol Wenger, preto Anelkov odchod z Arsenalu bola zrejme životnou chybou.Problematický stred filmu bol len rekapituláciou jeho presunov medzi klubmi a epizódami z reprezentácie. Až do stretnutia s Domenechom... ()