Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

• Česko Gump - pes, který naučil lidi žít (viac)

Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť. Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich. (Continental film)

Wancohoff

Ano, je to cielena citova vydieračka, a tiez vykradačka zahranicnych filmov. Ale je to velmi pekne natocene, a dolezite je, ze vsetko co je vo filme sa v skutocnosti deje a treba o tom hovorit.mozno aj takymto sposobom. ()

Warhorr

Psí poslání po Česku. Příběh o jednom velkém návratu psa k jeho páničkovi. Cíl filmu je jasně dán. Díky ''psí filozofii'' ukázat, že i když se lidi dokážou ke svým mazlíčkům chovat jako pěkný svině, tak ta mince má pořád i tu druhou stranu. Když se budete k psovi chovat s láskou, tak Vám ji opětuje. Proč vlastně jen 3/5 ? On to nikterak špatný film není. Vystupuje tu spousta rozmanitých postav a to i těch psích. Poputujeme z místa na místo a v závěru je to vlastně taková oddechová rodinná psí road movie. Můj hlavní problém tkví v tom, že tady není nic, co by mě překvapilo. Podobných psích filmů bylo natočeno mraky a vlastně jsem od začátku tušil, jakým směrem se film bude ubírat a jak vlastně i skončí. Ale pro pejskaře a lidi, kteří se psům věnují celý život, tohle bude určitě moc pěkná podívaná a zklamáni nebudou. ()

petikacka

Tohle je opravdu zcela specifický počin a rozhodně to není plnohodnotný film. Nicméně chápu proč vznikl a rozhodně mě ovlivnil. Já jsem sice na kočky, ale Gump se mi líbil. Všem zúčastněným hercům jsem to vlastně věřila tedy kromě Ivany Chýlkové i když ta tu nenávist zahrála skutečně výborně. Jediný komu jsem tu lásku vůbec neuvěřila je Bolek a to byl vlastně hlavní hrdina. No nic. Až jednou dospěju k chuti mít pejska, tak jsem si vždycky říkala, že jedině z útulku, nějakého voříška. Ti jsou vděční a hlavně chytří...Za mě 75% ()

toi-toi

Film tvrdí, že pes čo naučil milovať. Pre mňa je to film, čo ma naučil neznášať ľudí. Malo to byť asi hrejivé a srdcervúce. Malo... Depresívna záležitosť o hnusných ľuďoch, s komentujúcim Trojanom, pobehujúcim Polívkom za zvuku clivého klavíru. ()

Chundys

Jelikož mám rád psy a jednoho i vlastním, který si v tomto filmu zahrál, ale to musím potom detailněji prozkoumat to psí nebe, abych tam tu mojí Amynku a Valentýnku našel :-). Jinak film krásný, hezky se drží celou dobu knihy až ke konci trochu ulítne a občas tak kostrbatě nasnímané, ale jinak to bylo krásné. Slza na krajíčku u stejného momentu jako v knize, takže já jsem spokojený :-) ()

Vesecký odpad!

Tak to je film pro opravdové fanatiky do psů, v podstatě žádný děj, jen samé rádoby filozofické úvahy - a je jich příliš moc, abych se dokázal na film dívat déle než do půlky. Navíc ještě ty povídačky o psím nebo, modrém mostu, filozofické úvahy pana faráře - pro vědeckého ateistu trapárna. ()

zdeny99

Mě se to moc líbilo. Sice to bylo malinko jiné, než v knížce (hlavně ten konec) a ve spoustě příbězích to bylo hodně uspěchané. Především s tou malou kudrnatou holkou Naty, kterou poznal v útulku. Ale i tak je to krásné a zajímavé v tom, jak to filmaři udělají, když už dávno znáte knížku. [3792. hodnocení, 184. komentář, 63%] ()

Rathalos

Naozaj velmi,ale velmi smutna zalezitost,z niektorych scen som myslel,ze ma je*ne od zlosti,sku*vena ludska rasa,cest vynimkam si zasluzi len jedno a ja verim tomu,ze ten cas sa blizi a pride,kazdy clovek dostane to,co si zasluzi,ako milovnik zvierat som sa neubranil slzam,to jednoducho neslo neplakat,vsetci,co miluju neme stvorenia a hlavne psikov budu zurit i nadavat,ale chvalabohu vo filme pride i cas,kedy sa vase srdcia odlahcia od tej zataze a budete sa usmievat...:-) ()

Olík

Kdo mne mne zná Vám potvrdí, že bych neznámému zvířeti darovat vlastní ledvinu…..podporuji útulky, brečím u animovaných filmů, pokoušel jsem se být vegetariánem a kdo ví co ještě. Ale tohle opravdu NE. Příběh sice s poselstvím, ale podivně podaný a vlastně i zahraný. Udušená štěňata v kontejneru, poslední sekundy života sraženého zajíce, pokousané děti, domácí násilí, psi vychovaní k boji, zmlácení, na řetězu nebo za mřížemi…..zmar, smutek, zklamání a Zbigniew Czendlik. Milé děti, ukážeme vám peklo i to co je po něm a až jednou dospějete, tak si určitě adoptujete psa z útulku. Jasné, že Gump nakonec naučil lidi žít. Jasné, že na konci ukápla slzička. Ale jestli prvoplánové srdceryvné dogstory, tak snad raději klišé ala Spojené státy Americké. ()

nikolafojtu

Že je to tak trochu počeštená verzia Psieho poslania nevadí, ale ten dofarbený vizuál, to trhá oči každemu, kto má aspoň trochu súdnosti, lepšie by urobili, keby pri post-processe šetria prechodmi a nelietajú šoupátkami do extrémov.. Inak je to taká príjemná jednohubka, čo neurazí ()

Pat_rick_fan

Raz za čas sa aj opustím a preženiem to s hodnotením, tentoraz to schytala prekalkulovaná citová vydieračka so psíkmi, ale čo narobím. Smutnejšie ako tento dojímavý príbeh je už len fakt, že je to stále lepšie ako väčšina súčasnej slovenskej produkcie. ()

Rockerman

Nepochybuji o tom, že v zemi "pejskařů" bude mít tento ne příliš povedený film úspěch. Největší slabinou je strašná spousta zbytečných slov. Co by se dalo říci jednou větou nebo jen obrazem je tady polopatě vysvětlováno (hlavně vztah Polívka - pes) mnoha slovy. Tak to je, když je řídký scénář, musí se všechno okecat. Celé to drží pohromadě jen tak tak. No ale co už, jsem pejskař!!! ()

Razzor_82

Gump je taková reklama na zanedbané pejsky. Pěkně zfilmované napojení psí oddanosti a důvěry na lidský život s dávkou drsnosti. Záslužný projekt, který zcela jistě pomůže psím útulkům. Máme tady dobro i zlo a hlavně psí důvěru. Škoda, že tvůrci někdy příliš tlačí na citovou pilu ala slzavé údolí a herci nepředvedou zrovna špičkový výkon. Výborně obsazené plemeno jack russell teriéa je vážně povedl. Film je jednoznačně cílovka pro majitele milující čtyřnohé přátele na celý život. 6/10 ()

Monggol odpad!

Tak to je presne film ako sa dnes v Čechách hovorí pro "pejskaře". Tým však myslím ľudí, ktorí absolútne nepochopili účel existencie živých tvorov. A vo svojej tupej naivite sa domnievajú, že psy sú na svete na to, aby sa nimi mohli mazliť, hladkať ich, oblizovať sa s nimi a nechať ich behať po lesklých šmykľavých podlahách a tým im dojebávať nohy a chrbticu.  Vôbec ich nenapadne, že týmto "mazlíčkovským" prístupom a chovom v interiéroch robia zo psov neužitočné, zbytočné a nesamostatné tvory, ako sú oni sami. A už vôbec nehovoriac o tom, že týmto "chovaním" podporujú obrovské množenie a tým utrpenie miliónov zvierat, pretože je to čím ďalej tým väčší biznis. A na jedného dobre živeného psa pripadá ďalších tisíc, ktorí živoria v neskutočnom utrpení a biedne skapínajú len preto, aby sa pár nesamostatných blbcov malo s kým mazliť. No pár ... pár desiatok tisíc. O to je to horšie. Kedysi bol pes hrdý, užitočný a samostatný tvor ... teraz sme ho prerobili na vlastný obraz = zbytočná a nesamostatná existencia. P.S. Jirásek asi "komponoval" hudbu dvomi prstami. ()

John80

Asi prvý český film z pohľadu Najlepšieho štvornoheho priateľa človeka-psa vhodný nielen pre celú rodinu ale aj milovníkov psov  Príjemný príbeh -oddychovka, ktorý poteší 3* ()

Trixinka

Knižní předlohu neznám, původně jsem se dle recenzí a fotek domnívala, že půjde o jakousi českou kopii mých oblíbených filmů Psí poslání. Naštěstí tomu tak nebylo. Film je zařazen jako rodinný, no nevím zda je pro menší děti příliš vhodný (přeci jenom těch smutných věcí je tam hodně). Co musím ocenit je obsazení psů "neherců" z útulků, to bylo pěkné a dojemné. Lidské obsazení celkem slušné, skvělý byl nečekaně Polívka a na začátku Holubová, ostatní poté už jen tak přihrávali. Výprava byla krásná, příběh místy hodně dojemný (ano místy slza ukápla), a Trojan ala Gump odvedl svůj standart. Bohužel našly se ovšem i zápory. To se opravdu nenašlo jiné herecké obsazení do vedlejších rolí než otřesná Pagáčová nebo "slavný" youtuber FattyPillow? Povedená rozhodně nebyla ani hudba - Jirásek to skládal pro dva prsty nebo co to jako bylo? Film se strašně snažil něco říct, něco ukázat, ale zůstalo to tak nějak napůl cesty. Na české poměry povedené dílo, ale ve srovnání se zahraničními filmy s podobnou tematikou spíše průměrný filmový počin. ()