Aby pomstila násilnou smrt matky představené, utekla z kláštera a vydala se do Paříže za otcem s žádostí o pomoc. Jenže tomu se ani trochu nechce bojovat, a už vůbec ne s gardou zrádného vévody Crassaca. A tak d´Artagnanově dceři nezbývá nic jiného, než vzít spravedlnost do vlastních rukou... (oficiálny text distribútora)

TV spot

TroiMae

Včera jsem se poprvé po několikátém zhlédnutí divil, jak je ten filmy vlastně nudný. Možná z toho pramení ta výhoda, že si nepamatuji děj, protože ono se tam pořád něco děje, ale přitom to tak nějak příběh nemá. Obrazně řečeno konspirace, která na jednu stranu je konspirací a na druhou stranu jen seznamem prádla, odpovídá i filmu. O inkoustem naspaný a krví potřísněný seznam prádla může znamenat příjemně strávený večer… Protože Sophie Marceau… Herečka, které by stačilo, aby celý film hrály jen její oči, a bude to koukatelné zase a znovu. Ten film nemá děj, ten film je Sophie Marceau. Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby se splnilo její přání a film byl daleko více o její postavě, jak název slibuje. Bohužel je spíše nejednou o její postavě :o A zdá se, že její prsa jsou ve filmu vlastnoruční, nezaskočená žádnou kaskadérkou. A to je zbytečné. Raději obdivovat její vlastnoruční šermírování, kterého je ve filmu plno. A catfight s dámou v rudém… :3 ()

patrikus

Marceau je skvělá a krásná, Noiret je dokonalý jako vždy, ovšem příběh i scénář je nejlacinější z laciných, a ani bard francouzské kinematografie jej nezachrání. Byť jsou v příběhu občas dobré dialogy, poznámky k historii i dobrá hudba, film v druhé půlce ztrácí tempo a začne vás nudit... A komediálních situací je ve filmu velmi málo. Z úcty k Francii slabé tři hvězdy :-( ()

aLPaC

Film, který začíná drsně a vážně, ale nakonec se z něj vyklube docela slušná komedie. Obsahuje řadu poměrně vtipných scén, pár opravdu humorných, ale také například parodii (nechtěnou) šermířských soubojů. Ty jsou opravdu strašné. Herecké obsazení je známé, ale mě tentokrát nejvíce dostal ten Mazarin. Byl opravdu boží a vždycky když byl na plátně, smál jsem se. Jo a pro chlípníky, Sophie Marceau, jak je tomu dobrým zvykem, opět ukáže kozy. Dvakrát. ()

ostravak30

Pohled na stárnoucí hrdiny je vždycky tak trochu smutný. A mnohdy i rozporuplný. Na jedné straně si stěžují na hemeroidy, na druhé vylezou po příkré stěně vysoko do oken. Mě na tomto filmu bavila především Sophie Marceau, kterou si mladinkou pamatuji z filmu Veselé Velikonoce a od té doby její komediální talent a úsměv nelze zapomenout. A komediálních prvků je ve filmu tedy dost. Takže je těžké přemýšlet, zda ho brát vážně. Vždyť i Mazarin je směšná figurka, která doslova vyskakuje jako čertík z krabičky a menší intenzitou se do ní zase vrací. Vážně nelze brát ani šermířské souboje, neboť vojáky přemůže prakticky kdokoli, kdo zrovna drží meč a to i v případě, že šermuje úplně poprvé. Ovšem závěr se přikloní přeci jen ke komedii. ()

Malarkey

D'Artagnanova dcera - nesmysl, kterej se snaží rozvíjet příběh tří mušketýrů. Aneb coby kdyby. No a tvůrci to naprosto mistrně odflákli. Vlastně neodflákli. Třeba Sophie Marceau je překrásná a scény s ní tady rozhodně stojí za to. Stejně tak i Phillippe Noiret, který předvádí více než solidní výkon. Já bejt v blbý psychický kondici (třeba po pěti pivech), tak bych se od něj nechal oloupit úplně stejně jako ten, co mu půjčuje ty prachy. Jenže tím veškerá chvála končí. Všechno ostatní je tak nějak nedotažené. Legrace to je, ale jenom jak kdy. Mušketýrské záběry tu jsou, ale jenom jak kdy. A možná i lepší, kdyby nebyly. Stejně tak i zaměření na historii, které ale zároveň dost nudí. Suma sumárum. Herci dobří, zpracování bídné. Škoda, protože pár dobrých scén v tomto filmu opravdu je. ()

• Sophie Marceau (Eloïse) trénovala s meči celé dva měsíce před natáčením. 90 % všech scén s mečem je její vlastní akrobacií. (ČSFD)
  • Sophie Marceau byla nešťastná z filmu, konkrétně na jeho zaměření, a to na mušketýry; tvrdí, že film by měl být zcela soustředěn na její charakter, jak název napovídá. (ČSFD)