Cidade de Deus - Mesto bohov - je jedna z najnebezpečnejších štvrtí v Riu de Janeiro. Buscapé vyrastá obklopený všadeprítomným násilím a vidí svojich priateľov zomierať i zabíjať kvôli obchodu s drogami, alebo len tak, z rozmaru. V priebehu troch desaťročí sa chudobná švrť mení na bojisko, na ktorom v brutálnej vojne gangov zomierajú vinní i nevinní. Film sa aj vďaka svojmu realistickému zobrazeniu pomerov stal jedným z najúspešnejších latinsko-amerických filmov všetkých čias, bol nominovaný na 4 Oscarov a získal viac ako 70 ocenení na rôznych filmových festivaloch. (RTVS)

fero_lašák

Filmy o mafiánech už mi lezou krkem, přídou mi všechny na jedno brdo (Kmotr, Casino, Mafiáni, Tenkrát...). Tohle k nim taky někdo přirovnává (vzestup a pád gangu). Příde mi to ale mnohem originálnější, reálnější (použiti převážně neherci a skuteční bývalí? členové gangu), exotičtější prostředí, zajímavě poskládané, supr hudba, nenudí to, nejsou tam vyloženě hluchá místa. 95% ()

Trescha

Velmi drsný a syrový příběh z prostředí odvrácené strany Rio de Janeira,kde mají všechno v rukou všehoschopní vůdci místních gangů ()

epsyn5

Hodně autentické,, brutální. Nutí k zamyšlení a vděčnosti, kde že jsme se to narodili a kde žijeme, když jsme v podstatě mohli dopadnout daleko hůř. ()

stooper

Vítejte ve světě, kde síla zbraní určuje moc, kde snem každého chlapce je střílet do lidí, mstít se a krást, kde chladnokrevnost jednoho kloučka vede až k malé občanské válce. Bez servítek a bravůrně podaná realita brazilského předměstí. Nikdy bych nevěřil, jak LEHCE se může dítě dostat ke zbrani a drogám. I přesto se u filmu budete výtečně bavit i díky ,,odbočkám'' od děje a přerýváním časové linie. (,,Serem na to. Necháme je, ať se povražděj sami'') ()

Jardys88

Velmi zajmavý film, který ukazuje skutečnou tvář jednoho z nejnebezpečnějších slumů v Riu. Do první půlky filmu se mi nezdálo možné, že by něco takového skutečně mohlo existovat...krást za bílého dne....zabíjet po desítkách lidí bez jakéhokoliv náznaku soucitu....a navíc aby se něco takového dělo v Riu.....takové věci jsem si představoval maximálně někde v africe ale rozhodně ne v Brazílii.....opravdu snímek stojící za shlédnutí ()

Petro

Skvělý film! Kdejaký film je plný nesmyslných krvavých scén. Tady je to jinak - uvěříte, že to tak je. Tady krev nestříká, tady se jen umírá. Tento snímek ukazuje život lidí a dětí ve světě, o kterém toho moc nevíme. Ve světě, který je pro nás nepředstavitelný. Nikdo neví co bude zítra. ()

catr

Skvělá filmařina,vizuálně uchvatné,strhující scénář,prostě na pět hvězd.Ale ta jedna dolů je,protože to prostě nedovedu pochopit.Proč?Vždyť i hlavní hrdina dokazuje ,že to jde. ()

CuriousGuy

Pro mě osobně velké filmové překvapení na nízký rozpočet. Příběh je téměř dokumentárně odvyprávěný a herecké výkony jsou bez chybky. Jediné mínus je poměrně velká délka. MYslím je menší sestříhání by filmu mohlo pomoct, ovšem ztratil by na působivosti některých scén. Téměř mistrovské dílo. ()

xhonza5

Podle skutečného příběhu? Wau. Takové drsné prostředí bych si představoval někde v ghettu v USA, tam to patří, ale co to dělá v Brazílii? To už je ten svět až tak krutý? Je vidět, že stačí jeden jediný člověk a prostředí, ve kterém lidi žijí se může rapidně zlepšit. Ano opravdu stačí jeden člověk. Dá se na nějakou cestu a postupně se k němu přidávají jiný. Pak přijde pomsta a vymkne se všem. Osobitý snímek, který stojí za shlédnutí. Opravdu mě tento snímek dostal. ()

wenzel44

snímek mi velmi připomínal dílko Vzpoura ve věznici Carandiru, film, který kvalitami obstojí i vedle známějšího a lépe přijímaného Cidade de Deus ()

w.w.

No neviem, neviem....možno že po filmárskej stránke je to dobrý film,ale mňa strašne nudil. Celý film je stále o tom istom a úplne ma zmiatlo to množstvo postáv - jeden ako druhý - úplne som sa v nich nevyznal. Pre mňa teda SKLAMANIE. ()

Beawish

Skvěle natočený film o místě, kde lidský život nemá větší cenu, než slepice. A když si divák uvědomí, že je film podle skutečných událostí, mrazivý pocit hned tak nezmizí. I přes pomalejší tempo má každá scéna svůj smysl, režie, kamera i střih na výbornou, o hereckých výkonech nemluvě. A i přes syrovost se najde místo pro úsměv - byť trošku kyselejší. Amores Perros, kde se v ringu ghetta rvou děti. ()

tata22

Je to síla, co víc k tomu dodat. Snad jen vzkaz pro Q.Tarantina, že násilí se dá na obrazovce ukázat i jinak než scénou řezání ucha a rozhodně to není na škodu. Spíš naopak. Rozhodně to není film na nedělní odpoledne ale vskutku stojí za to tenhle film vidět. Člověk si jen říká, že to snad nemůže bý pravda.... ()

J!b

Na Městu bohů je jasně vidět, že u natáčení byl někdo, kdo si o Riu nečetl pouze nějaký román, ale část života ve slumech fakt strávil. ()

pazuzu

Tak to byla jízda!!Uchvatne natočeno a hlavně žadny holywoodsky kýč,jen tvrda realita novodobych pislolniku žijicich na hranici chudoby...Navic to podle me nevědomky poukazuje na nepřispusobivost černochů a hnědochů)Nemusite byt Spielberg s miliony abyste natočily nečo takoveho ()

chatwenna

Příběh je neskutečný, minimálně na 8*, ale filmově mě to příliš neoslovilo. Bylo to zdlouhavé a v některých chvílích jakoby "nehotové" (kamera, osvětlení, herecké výkony, dialogy). Je mi jasné, že se režiséři chtěli co nejvíce přiblížit opravdovosti, ale mě si tím nezískali. Město bohů si určitě znovu nepustím.... ()

Segoves Kelt

Tak tohle je nářez nejlepší thriller, drama, akční atd. co jsem viděl skutečně mě to zasáhlo a tento film si budu pamatovat nadosmrti. K hercům ani ke kameře není co dodat jsou perfektní a i když město bohů vidíte poněkolikáté nikdy vás nebude nudit. parádní podívaná ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Město nepohodlných slepců

Město nepohodlných slepců

14.06.2007

Město bohů a Nepohodlný jsou dva pádné důvody, proč příznivci náročnějších filmů dychtivě čekají na další tvůrčí počin brazilského režiséra Fernanda Meirellesa. Tím spíš, že natáčení, které Meirelles… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)