Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

godspeed

s odstupem času maximálně **** hvězdy. holt už mi není dvacet, abych slintal nad tímto tématickým crossoverem, kde jednotlivé scénky a detaily fungují, ale jako celek mi to v podstatě nebaví. ()

LukH

Film, kvůli kterému muselo vzniknout slovní spojení "kultovní film" :-). Perfektně napsané, špičkově zahrané, technika poskládání časově roztržených příběhů na přeskáčku byla také ještě věcí neokoukanou. Dialogy nemusí každému přijít vtipné, ale mně rozhodně ano. "Víte, jak vypadáte? Vypadáte jako byste někomu právě ustřelili hlavu" :-))) ()

Galliano

Niektoré filmy sú ako víno, čím staršie, tým zrelšie a lepšie. Ked ich vidíte prvýkrát poviete si je to dobrý film, ale po dalších a dalších zhliadnutiach si poviete tak to je pecka ako hrom. Nenapadá ma lepší snímok ako Pulp fiction, ktorý sa k týmto filmom asi najviac hodí. Absolútna kultová jazda s hviezdnym obsadením a pod taktovkou geniálneho režisére a scenáristu v jednej osobe. Film, ktorý napriek viac ako dvojhodinovej porcii vôbec nenudí, naopak zdá sa vám, že velmi rýchlo skončí. Priam dokonalé dialogy a originálne vystupovanie na hercov naplátne sa zaraduje medzi to absolútne najlepšie čo nám filmový priemysel v 20. storočí ponúkol. ()

stiewe

Mnoha lidmi obdivován, mnoha lidmi nenáviděný film. Pro mě skvělý film, plný hvězd a černého humoru. Nezapomenutelné hlášky a soundtrack, který ani nepotřebuje slov. ()

Zajija

Tohle je úžasná věc! Skvělí herci, ještě skvělejší humor a nezapomenutelné hlášky. Dva gansteři Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) mě dostali asi nejvíc a pak samzřejmě Butch Coolidge (Bruce Willis), když zachraňoval svého šéfa před znásilněním dvou teploušů a pak musel své přítelkini vysvětlovat proč má Zedův čopr. Tento nezapomenutelný film si nezaslouží nic jiného než plný počet hvězdiček. ()

nenet

Asi jsem tenhle snímek viděla příliš pozdě na to, aby mi připadal kultovní. Možná před deseti lety bych hodnotila jinak, ale dnes se v něm jaksi nemám s čím ztotožnit. ()

lenzi

Film som si pozrel asi po dvadsiatykrát, ale prvýkrát s bonusovým komentárom. A zistil som, že je to ešte geniálnejšie, ako som si myslel. ()

sornilka

Musím se přiznat, že poprvé se mi ten film moc nelíbil, ale po druhém a třetím shlédnutí jsem v něm našla další a další scény, které jsou prostě super. Takže dávám i já 5* :o))) ()

singone

Tarantinovo mistrovské dílo se skvělým hereckým obsazením. Možná trošku protahované, ale s tak skvělým scénářem to nejni na škodu. Opravdu Kultovní ..... :D ()

Sneg

Miluju dialogy, nevím nakolik stál tento film u mé lásky k nim, ale rozhodně je u mě špičkou, co se dialogů týče. Snad i nejzarytější odpůrce Pulp Fiction si několik prvotřídních hlášek pamatuje. Když k těm dialogům přičtu ještě velmi nápadité postavy, tak mi zbývá jen pět hvězdiček. ()

MRPitivier

Jeden z nejlepších filmů, kultovní snímek s režisérem Quentinem Tarantinem, který vytvořil doopravdy Historky z podsvětí! Dokonalý film s ozbrojenými střety mafiánů, plných skvělých dialogů a černého humoru zároveň! Herecké obsazení vybráno geniálním způsobem, excelují především velice přesvědčivý a drsný Samuel L. Jackson, jeho gangsterský kolega Johny Travolta, Bruce Willis a velice se mi líbil ukecaný Quentin Tarantino, který si ve vlastním filmu zahrál epizodní roli, kde si myslím využil svého talentu! U Pulp Fiction budete hltat každou scénu, každý dialog! Film z podsvětí jak má být, gratuluji pane režisér! ()

Ewík

28.2.2010 Tento film mě zkrátka uchvátil. Vím, že Tarantino je blázen, ovšem jeho cit pro styl mě hodně oslovuje. Každý detail, každý rozhovor je tip ťop vyvedený a já prostě můžu na takový film koukat pořád dokola bez pocitu ztraceného času. A to jsem dřív nekoukala na filmy víc než jednou, protože je přeci tolik filmů, proč na něco koukat víckrát ?! Ovšem po přečtení životopisu Quentina Tarantina a vlastních životních zkušenostech vím, že na některé filmy se člověk musí podívat víckrát, aby ocenil celistvou krásu režisérova sdělení světu, diváku, každému z nás. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)