Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

Archangel_P

Quentin Tarantino je buď neuvěřitelně geniální režisér, nebo nějaký psychopat. Film, který je podán naprosto jiným způsobem než jakýkoliv film, který jsem viděl předtím. Scény přeskakují tak rychle, nekoordinovaně a do naprosto náhodných časových období, že jsem mnohdy ztrácel ponětí o skutečnosti a tom, na jaké z mnoha časových os se zrovna nacházím. Vhodně proloženo vtipnými konverzacemi a hláškami, které si nelze nepamatovat. Tento kultovní notorický film rozhodně stojí za to vidět. Pět hvězdiček. Na závěr si dovolím dvě zajímavosti: 1. Všechny hodiny ve filmu Pulp Fiction jsou zastaveny na čase 4:20; 2. V originálním znění filmu zaznělo slovo "fuck" přesně 265x ()

tomkat

Ve třiceti, po dvaceti letech od premiéry, konečně... A jak rozpačitý jsem, když mám hodnotit. Plno známých hlášek, a člověk úplně chápe, že tehdy to bylo zjevení. Když už ale znáte to všechno, co se natočilo od té doby... Dilema, dilema. Nechávám si prostor pro revizi hodnocení - momentálně čtvrtá * právě za to, že ve své době to musel být opravdu Zlom (a za twistovou scénu). ()

honza.g

Genialita QT hraničí se šílenstvím. Slovo kultovní ztratilo svůj obsah (co se tady myslí kultem? Hustý hlášky, samozřejmost másilí, ...). Nemám moc obrazovou paměť, takže jemné odkazy na jiné QT filmy nebo na americké reálie mi unikají. Věřím, že film mohl obrátit Hollywood naruby, milovníkům filmů ze zlaté éry se možná orátil naruby žaludek. Co mi vadí, je, jak realistické pojetí filmu kontrastuje s nepravděpodobnými zápletkami. Ale filmová řeč má různé podoby a QT tu svou ovládá mistrně. Potěšil Bruce W., jeho role byla uměřená a nestrhával na sebe pozornost. ()

Dudros

mnohokrát som počul o tomto filme že je to riadny kult. Tak som si ho pred rokom pozrel úplne prvýkrát a potom som velice rýchlo zistil prečo je to kult. Hláškami sa to hemží ostošesť, vynikajúci čierny humor, výborné herecké výkony, skvelá kamera. Marvinova smrť v aute je TOP - pri tom som sa válal smiechmi ako sa patrí. SLYŠÍŠ MĚ CO ŘÍKÁM TY VIDLÁKU?! JEŠTĚ JSEM S TEBOU HOCHU NESKONČIL! TVÁ PRDEL POZNÁ STŘEDOVĚK! ()

Dagmiczka

Perfektní film, na který se nemůžu vynadívat! Viděla jsem ho tolikrát... a přesto pokaždé najdu nějaký detail, kterého jsem si nikdy dřív nevšimla. Navíc je to jeden z mála filmů, kde i český dabing je perfektní! Pokud mi někdo řekne, ať si na opuštěný ostrov vezmu jeden jediný film, bude to Pulp Fiction. ()

Kozmeker

Skvelé príbehy ktoré sa spájajú do jedného velkého, dobre premyslené a dobrý herci v dobrej miestami napínavej atmosfére. Tento film si musí pozrieť každý, aby videl ako to chodí v podsvetí. ()

juanpera

K tomuhle klasickemu kultovnimu filmu neni moc co psat. Proste film, ktery je od ceske premiery nekde v hlave a taky startuje tarantinovskou eru. Film na ktery je mozne se koukat stale, porad jsou tam hlasky, ktere se daji sledovat znova a znova. V podstate je i kritika nemozna, protoze to tak nejak vse k sobe patri a ma to tak byt! LIBI 100! ()

MirINDay

Trochu mi přijde, že film je tak oblíbený, protože je oblíbený u mnoha dalších. V podstatě vyniká snad jen tím, že je více brutálnější a sprostější, než do té doby doposud natočené filmy. Taky se mi nelíbilo umělé natahování některých scén, které nepřidali na napětí. Všeho všudy, dobrý film. ()

citronada

Jakožto velký filmový fanoušek se stydím že jsem tento KULT s velkým K, viděl poprvé až ted v roce 2014 ! Jedním slovem TOP... ENGLISH MOTHER*UCKER ! ()

Kozohlaf

Co k tomuhle megakultu říct? Zhlédl jsem hodně pozdě (až kolem roku 2000, tedy 6 let sekera), a to hlavně na základě toho, že jsem od známých a kamarádů znal základní hlášky pozpátku. Na dotazy typu "viděl jsi už Pulp Fiction?" jsem odpovídal záporně a jsa označen tímto za dementa, velmi naštvaně jsem vzdoroval s alibistickým ujištěním dané osoby, že Travoltu nikterak nemusím... Ve skutečnosti to byla trochu pravda, ale hlavně tam byla lenost se na to podívat. Vzdorovat jsem přestal tehdy, když i velice zapřisáhlí odpůrci Travolty řekli, že "je tam prostě skvělej". A měli pravdu. Neskutečně nabušenej gigaskvost, o kterém prostě nejde říct, že by se u něj v jakémkoli úseku člověk nudil, nesmrtelné a zlidovělé hlášky, doslova a do písmene geniální český dabing (pouštím si na střídačku originál/češtinu). Stručněji řečeno - sám jsem si pak do těch veledementů vynadal, že jsem tehdy do toho kina nešel. A teď opravdu neznám nikoho, kdo by to neviděl (vyjma mé, t.č., jedenáctileté dcery). Absolutně top to samozřejmě bylo při prvním shlédnutí - napnutej jsem byl tak, že kdyby mi do mojí permanentně otevřený huby vlítnul sršeň, ani to nezaregistruju... Nádhera, paráda, masakr!!!! ()

LoveHorror

Slova jako kultovní, klasika, geniální, jedinečný nebo třeba mistrovský jsou ve spojitosti s tímto filmem tak ohraná, že používat je v dalších komentářích je přinejmenším obrovité klišé. Jenže ono to bez nich prostě nejde, protože všechny naprosto přesně definují kinematografický skvost, který se panu Tarantinovi povedl před lety vytvořit. Nebyl však sám, kdo nesl zásluhu. Nezanedbatelnou mírou mu v tom pomohlo hvězdné a brilantně zvolené obsazení, pro které sáhl snad až na samý pás Orionu, neotřele napsaný scénář, ve kterém hláška střídá hlášku jako na běžícím pásu a v neposlední řadě také hudba, která filmu padne jako ulitá. Díky tomu vzniklo něco, co si navěky zaslouží místo ve filmové síni slávy. ()

el.jamico

Jelikož jsem z nové generace, tento film jsem viděl pouze jednou a to nedávno. Když jsem byl menší, viděl jsem pár kousků a zkrátka vůbec jsem tomu nerozuměl, když říkám menší, tak myslím hodně mladý. Většina mých známých mluvila o tomto filmu samé pozitiva. Ono se vlastně stačí kouknout jen na to hodnocení a hned si může člověk představit, jaký film bude, ale to není ono. Dokud to nezažijete, nevíte o tom filmu nic a vůbec se v tomhle případě nemůžete orientovat ani tím hodnocením. Ale vypisovat zde recenzi na tento film nemá vůbec cenu, jelikož tohle je jak mnozí říkáte kultovní film s velkým K a skoro každý ho viděl aspoň jedenkrát. 100/100 ()

Mangodjango

Film všech filmů. Pulp Fiction - Tarantino se nesmazatelně zapsal do myslí všech, kdo alespoň jednou viděli kino zevnitř. A není se čemu divit. Mezi Travoltou a Samem L. Jacksonem to funguje neuvěřitelně. Bruce Willis dokázal, že je herec, který sice možná nikdy nebude ověnčen Oscary, ale boxera Butche si nedokážu představit v žádné jiné podobě než v Brůsíkově. Zahrál to opravdu skvěle, realisticky a skutečně uvěřitelně. Kromě nezapomenutelných scén s tancem mezi Vincentem a Miou, odříkáváním biblické pasáže z úst gangstera, kterému plameny přímo šlehají z očí, nebo Zackově fakt blbýmu rozhodnutí strčit ho tam Marsellusovi a následná "předpomsta", mě v hlavě utkvěly hodinky nechané na klokanovi a Willisův bravurně zahraný, vyděšený a ostražitý návrat pro věc, která pro něj znamenala víc než život. Střih, skvělá hudba (singl Son of the Preacher Man!), scénář, hlášky a elektrizující a svěží atmosféra, dělají z tohoto díla něco víc než film, ale opravdový kult asi ne jen jedné generace! 5 hvězd je formalita... ()

Dzoko

Podľa mnoho kritikov ide o majstrovské dielo, na ktoré budú čumieť ešte veľa generácii za nami. Čo si budeme klamať, inak to nebude.. Skvelá Tarrantinovka zo svetovou dvojicou J. Travolta, S. L. Jackson prinášajú tomuto kúsku krimi šťavu, atmosféru, hlášky ktoré nájdeme len z aktovky samotného Quentina. A dá sa niečo vytknúť v takomto diele ? Maximálne ten názov cigariet.. 90 percent ()

icewhite

Nevím kolikrát už to bylo, ale shlédnutí tohoto mistrovského díla se u mě dá počítat na desítky a prostě mě to nikdy neomrzí. A jelikož takových filmů je tolik, že se dají spočítat na jedné ruce truhláře s třicetiletou praxí, jsem za tento kousek rád. Quentin vypustil do světa diamant. ()

kostivrah

. „Zdařilá parodie na laciné krváky, za kamerou i před mistr: Quentin Tarantino dle mého názoru je to zatím jeho nejzdařilejší dílo ,nejvíce se mu vyrovnává Nespoutaný Django kde dokázal ,že western je stále v kurzu a to nejen skvělým hereckým obsazením ,ale i orig. nápadem kterých má tento režisér dost. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)