Adaptace románu Rum Punch klasika soudobé drsné školy a bestsellerového spisovatele Elmora Leonarda. Jackie Brownová je černá letuška, která si přivydělává pašováním špinavých peněz drogového dealera a obchodníka. Je chycena dvěma policejními agenty, kteří ji však slíbí shovívavost, pokud pomůže svého šéfa dopadnout a usvědčit. Jackie, která je na svobodě jen díky kauci svého milence, zosnuje plán, jak najednou získat milionový balík, zbavit se policistů i nepohodlného šéfa, jehož nejčastější replikou je věta "řekneš slovo a jseš mrtvá". Jenže takový plán má spoustu rizik... (oficiálny text distribútora)

Likan7

Uznávám, že to je o hodně jiné než všechny Tarantinový filmy před tím. Jenže to automaticky neznamená, že to pro mě bylo lépe stravitelnější. Ba naopak ta délka mě začala regulérně mlátit po hlavě a těch 148 minut mi přišlo jako celá věčnost. Až na plejádu známých herců tu není absolutně nic, co by se mi líbilo.. Tímhle jsem si završil ten hatrick zklamání Jackie Brown, Kill Bill 1 a 2. ()

Svandik49

Kdyby Samuel neřekl 20x matkomrde a De Niro nehrál turbovtipnýho lojzu, kterej řekne za film 3 celý věty a nebyl bych Tarantino fan, tak bych to pravděpodobně hodnotil třema, ale hudba mě nakonec přesvědčila abych se přiklonil ke čtyřem. P.S. Hlavní Ni************er herečka fakt není, ne není vtipná. ()

Tiiso

Tarantinovi filmy zrají jako víno. Jackie Brown k nim rozhodně patří. Když jsem snímek viděl poprvé nepovedlo se mě ho užít tak jak v pozdějších letech. Je to detailně rozpracovaný příběh, kde charaktery postav jsou co nejvíce to jde rozvinuty a rozebrány. Myslím, že se filmový přepis knižní předlohy povedl. Prostředí slunné californie je příjemné. Scény mají svou logicnost a nikde není nic ponecháno náhodě. A samozřejmě skvělé herecké výkony. I v tomto filmu je použito spousty popové hudby, která byla hraná hlavně v sedmdesátých letech. ()

JohnVodka

Další skvěle odvedená práce Quentine. Provázanost děje a vztahů postav je skutečně geniální. Zajímavý příběh o stárnutí, v trochu netypicky Tarantinovském provedení. Samuel Jackson opět nezklamal a ukázal se jako dokonalý záporák. Jackie Brownová je důkazem, že člověk nikdy není příliš starý, aby nemohl začít znovu. Jediné co bych filmu vytkl je střih zvuku, který v některých scénách trochu narušuje chod děje, ale před tím snadno zamhouřím oko. Hodnotit musím velmi pozitivně, neboť film disponuje tolika nepřehlédnutelnými kvalitami od vynikající režie až po slavné Tarantinovské detaily, schované v pozadí, které divák vždy oběví až později, a které dávají prostor objevit ve filmu pokaždé něco nového. ()

nicneznam

Zcela nezajímavé a nudné. Dokoukáno až na druhý pokus. Poprvé jsem to vzdal kvůli nudě po 30 minutách. Celých 150 minut sledujeme problémy s převodem balíku peněz a mě to nebavilo. Samé blekotání, trapnej De Niro, tupá štětka, tradiční S. L. Jackson jako nejvíc nigga v celém filmovém světě. Jackie Brownová je právem taková šedá myška v Tarantinově filmografii. Moc se o ní nemluví, nepíše. Po všech stránkách nevýrazné, uspávající, nepohlcující. O fous příšernější než Kill Bill 2, takže jasně nejhorší Tarantinův film. K tomu se ani nedá víc napsat. Btw. pro zajímavost začátek stejný jako Absolvent. Akorát nehraje Simon a Garfunkel. Působí to skoro jako parodie. Alespoň já se pousmál. ()

Jacccob

Tarantinův nejslabší film, a i přesto mu dávám plný počet. Jednak protože Tarantinovská atmosféra je stejně cítit v každém záběru, soundtrack je vybraný přesně na míru a perfektně sedí, a hlavně Quentin měl zde produkcí poměrně svázané ruce ohledně obsahu, tudíž se vsadím, že po jeho by to vypadalo ještě líp. Kvůli příjemnému tempu jde ale o jeho nejoddychovější film, proto když si chci odpočinout a zároveň vidět skvělý film, Jackie Brown je jedna z možností, a většinou zvítězí. De Niro jako nemotorný gangster je parádní. ()

Alojs

Režijně důvěrně známé, herecky nabušené až na půdu, opět story s příchutí plného zásobníku... Ale nakonec "jen" dobrý film, který se "musel" vidět, protože přišel po Pulp Fiction. Tarantino se sice snaží, recituje Gaunery i Historky z podsvětí (formálně, použitými ingrediencemi, dialogy...), ale tentokrát je všechno "trošku" jednodušší a roztahanější - a tedy i nudnější a průhlednější. Jackie Brownová disponuje vším, čím se šatily podobné žánrové snímky (audiovizuální feeling, struktura scénáře, nekonečně příběhové pletky). Možná to tak Tarantino chtěl... Možná opět skládal poctu... Ale ať už ano, nebo ne, shovívavý být nemohu. Koncept "vícera příběhů o kratší délce v jednom balení" by byl pravděpodobně slušivější. ()

xenopus

Na to, že vytvořil Tarantino, to docela ušlo. Což ovšem u mě znamená průměr. Tomu, co se mi nelíbí nikde, se film nevyhnul - moc dialogů bez obsahu, rozvleklost děje a absence osobního dopadu na mě. Postavy sice dobře napsané, ale nedokážu se ponořit do jejich myšlení. A tak klouzám po namydlené šikmé ploše bez jakékoli šance se něčeho chytnout. A nakonec jsem rád, že už to klouzání mám po dvou a půl hodinách za sebou. ()

Izz

Nejnudnější Quentinův film,u kterého mi až neskutečně vadila přemírá rádoby duchaplných dialogů o ničem,které jsou sice vlastní celé jeho tvorbě,ale v Jackie Brownové měly podle mého jen zakrýt,že Tarantino jako tvůrce neví kam dál.Hezky natočená nuda,nic víc. ()

Shredder

Asi najnetradicnejsia Tarantinovka, aj ked jeho podpis je predsa len v niektorych dialogoch poznat a samozrejme nejde si nevsimnut jeho povestnu vasen pre nohy, ktoru zase raz ukazal pri foot fetisistickej scenke s nohami Bridget Fondy. Stopaz je vsak prilis dlha a vacsinu z nej tvoria zbytocne reci, ktore tentokrat nezavanaju Tarantinovskou genialitou. Vo velkej miere ide o film od neho bez neho, kde detsku hravost nahradila nudna dospelost. ()

Stanix

Tak jsem si po letech dal opakování tohoto příběhu o sympatické a mazané ebenové letušce, neboť jsem brouzdal Quentinovými snímky a přemýšlel co si dám na zlepšení nálady. Vůbec mi nevadí, že zde použil své dřívější principy, mechanismy a fíčury z Pulpu, Gaunerů apod., ostatně je to něco jako jeho stavovský odznak, pečeť kvality. Sam eL. Jack byl celkem obstojný, i když vizuálně vypadal jako stoletý asijský mistr bojových umění vykoupaný v dehtu. O Pem Grier není třeba polemizovat, její výkon byl úžasný. Obdobně pak Forster a "namachrovaný" Keaton. Co hoodně zamrzí je "zadření" DeNira do role tak neuvěřitelného pitomce, až to bolí. Když už nic víc, mohl dostat aspoň víc textu. Ale ve výsledku jde o výborné oprášení. Tarantino má totiž nejen svůj zábavný osobitý projev a nadhled ve svých filmech, má něco mnohem zásadnějšího. Tím je velmi chytrý scénář. ()

iKosser

O dvacet minut to mohlo být kratší a jen by to filmu přidalo, ale zrovna u Tarantina mi to vůbec nevadí. Naopak, užívat si jeho osobitého pojetí situací je pro mně jen slast. Situace je tak nádherně rozebraná, že by to snad žádný jiný režisér s takovou bravurou nezvládl. ()

PavelH

K Tarantinovi toho není moc co napsat, pro mě dokonalost především ve skvělejch mono\dialozích. Ale co bych tady vypíchl a co mě prostě vždycky totálně rozseká je De Niro. Ten tady hraje dokonalýho vidláka. Fakt mě baví na něj koukat, takovej pán jako De Niro hraje takovýho vocasa a je to prostě k pokukání! .) ()

fantomas19

* pašovanie, presun peňazí / letuška (Pam Grier) * drogy, zbrane, kriminalita / vzťahy, likvidácia, plány (Samuel L.Jackson, Robert De Niro) * vyšetrovanie / polícia (Michael Keaton) * pasca, okabátenie, kaucie (Robert Forster) * ()

J.e.r.e.c

Jackie není vypjatou emocionální jízdou jako Gauneři, ani nekonvenčními nápady a tunou hlášek našlapaným bijákem ve stylu Pulp Fiction. Je to oldschoolová ukecaná kriminálka s hrozně milou romantickou story uprostřed. Tarantino jako obvykle diriguje ansámbl zručných sólistů k dokonalému koncertnímu zážitku. DeNiro předvádí životní výkon (na úrovni Zuřícího Býka), ten chlap hraje totálně jinou postavu, než ve zbytku svojí kariéry, a hraje jí skvěle ! Netuším, jak to pan režisér dělá, ale i z jinak nevýrazných herců jako Bridget Fonda nebo Robert Forster ždíme nezapomenutelné výkony, o hvězdě blaxploatačních filmů sedmdesátých let Pam Grier ani nemluvě. Věřím, že Tarantino by naučil hrát i Kateřinu Brožovou. Jackie Brown završila Zlatý hattrick a uzavřela první a nejsilnější filmařskou fázi blázna z videopůjčovny, který dobyl Hollywood a srdce filmových fanoušků po celém světě. 90 % ()

Hisnuklusi

Asi po desiti letech musim změnit hodnocení a dost ho navýšit, uznávám, tehdy jsem prostě nebyl asi dost stary a nebo nevim.. Helee, a Lujii, už se ani nedivím, že tě zabásli. ddd Lujiii. ()

Tarantino by mohl natočit epizody Strážce pořádku

Tarantino by mohl natočit epizody Strážce pořádku

26.02.2022

Kultovní režisér Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Tenkrát v Hollywoodu) jedná s producenty nedávno oživeného seriálu Strážce pořádku o možné režii několika epizod. Minisérie Justified: City Primeval… (viac)

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

11.12.2020

V noci na pátek v Lotyšsku nečekaně opustil filmový svět režisér a scenárista Kim Ki-duk. Podle dostupných informací populární a oceňovaný korejský tvůrce zemřel na komplikace spojené s nákazou… (viac)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)