Príbeh romantickej komédie Láska na špičkách je zasadený do malého mesta a okolia Broumovska. Dramatická krajina korešponduje s náladami hlavnej hrdinky Terezy (36), bývalej primabaleríny Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru profi tanečnice a presťahovala sa s manželom Petrom a sedemročnou dcérou Maruškou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke. S neoblomnou vôľou a aj cez obmedzené finančné prostriedky mlyn rekonštruuje, aby vytvorila rodine nový domov. Privyrába si tým, že v miestnej škole vedie krúžok pohybovej výchovy. Učí životom unavené ženy dávno zabudnutým tanečným pohybom a ich dcéry základom baletu. Peter na dedine nie je šťastný, chce robiť kariéru v Prahe. Ich manželstvo prechádza krízou, neistá existencia a ľudská obmedzenosť niektorých obyvateľov malého mesta Terezu núti ťahať na vlastných bedrách viac, než možno dokáže uniesť. Najšťastnejšie sú jej malé „primabaleríny“, ktoré majú od dokonalosti ďaleko, no o to rozkošnejšie sú. Ako to však býva, život nám kladie do cesty nečakané nástrahy. Jednej noci mlyn začne horieť, na scéne sa objavia dobrovoľní hasiči a ich sympatický veliteľ. Peter Tereze oznamuje, že sa sťahuje do Prahy, riaditeľ školy prezradí, že krúžok pohybovej výchovy chce vedenie mesta zrušiť, a na scéne sa z ničoho nič objavia Terezine kamarátky. Pokiaľ to všetko bude chcieť Tereza prežiť v zdraví, bude musieť vymyslieť plán... (Continental film)

MagicM

Přidávám záměrně hvězdičku, protože to byla moc příjemná a vtipná pohodička (i když ano, klišoidní a předvídatelná :), ale oproti některým trapným českým filmům je tady na ČSFD naprosto podhodnocená! ()

Dawe2

Za tu srandu, za radost která byla ve filmu vidět, za nenásilný a milý příběh přidám jednu hvězdu navíc a doporučení pro pohodové nenáročné skouknutí. ()

rigby

Téměř nic z toho, co teď čtu v popisu obsahu, ve filmu řečeno není. Jedná se o prostoduchou slátaninu, která zesměšňuje vesnické obyvatele. A tím, že tam nacpou polonahou Vicu, se nic nezmění. 2- ()

fafejt001

Předvídatelný  a  jednoduchý  děj , hasiči  mají  nefunkční  stříkačku  a  tak  potřebují  novou . Dají  se  do  tance  a  uspějí . Malá  Valentýna  byla  rozkošná  , ale  sama  to  nevytrhne . Vica  mi  tam  nějak  nesedla . A  to  samé  Havelka  Jirka .  Ten  se  tam  vůbec  nehodil . A  navíc  nejsou  noví  , schopní  scénáristé ,  asi ,  kteří  by  napsali  opravdu  dívatelnou  komedii . O  režii  ani  nemluvě . ()

Karbos

Viděl jsem v upoutávkách Kerekes, Chmelu a Koháka, tak jsem to pustil.....Brrrrrr, dokonce ani pohled na jindy smyslnou Kerkes to nezachránil, strašný brak. ()

Kozlowski8

Příběh "ze života"? TO NE. Ty úvozovky jsou zcela na místě, protože jednání některých postav a mnohé scény rozhodně ze života nejsou. Totální propadák to ale není - je to vcelku snesitelná jednohubka se stále velice přitažlivou Vicou Kerekes. 40 %. ()

Igy007

Čistě odpočinková veselohra. Schválně nepíšu "komedie", protože až taková řachanda to není. Oceňuji netuctový námět, příjemný vizuál, zajímavě namíchané obsazení. Veselý v klaďácké roli potěšil, v rolích hajzlů se už na divadle i v TV osvědčil, takže teď v kině jako romantický hrdina. Snad brzy uloví další takovou roli, dokud je ještě takto very ke koukání. Kerekes je skvělej ve všem, ta holka se prostě narodila pro kameru. Ráda se zase někdy brzy podívám na podobně hladivý film. Nemusí to bejt přeci pokaždý Felýny ;-) ()

mia.com

Ale jo, hezky se na to divalo. Takova mila oddechovka z vesnice a konecne zase jednou Ondrej Vesely nehraje slizkeho zmetka. Je to peknej chlap, takze v pozitivni roli se na nej hezky kouka. ()

quokam

Prilis dlouhe. Strihat, strihat, strihat. Trosku jako dort pejska a kocicky: od vseho osvedceneho troska, jen to dohromady nejak nesedi. 10 proc navic za Roberta Mikluse. 3/10 ps: opravdu by partu maniku pustili na detskou (!!!!) soutez? To je trochu moc i na komedii.upd 10012024 muj maly osobni divacky oscar za dila premierove shlednuta v rice 2023. Udeluji panu Robertu M cenu za nejlepsi herecky vykon v komedialni minimalni roli. ()

ABC1

Stupidní, nudné a převelice trapné. Proč proboha je někdo ochoten dávat peníze na výrobu takové kýčovité ràdoby romance...a herci snad nemají co žrát, že musí v takové  s... dě hrát! Dvě ☆ za holčičí role, Valentýnu a tu malou skutečnou baletku. ()

tein odpad!

Typicka holcici ci spise zenska zalezitost. Verim, ze svobodne a rozvedene maminy a zenske co jim mlati biologicke hodiny o106 (neco jako Bridget Jonesova) jiste budou diky hormonalni nestabilite hodnotit lepe nez odpad. Vicu uz nekam zakopejte - nejlepe do filmu jen pro dospele, kde muze ukazovat sve jedine prednosti, protoze to radoby hrani je cima dla horsi. Jedine plus jsou nektere vedlejsi postavy ztvarnene dobrymi herci, kterym se divim, ze takove sra*ky vubec berou. Nu holt najem se platit musi. ()

laco176

No áno, je to tuctové, no áno, nič originálne. Ale príjemne sa na to pozerá a Vica Kerekes... aj keby len stála tak z nej neodtrhnem zrak. Je to proste "Femme Fatale" ()

CampaHD

45% - taká rodinná tuctovka keď máte návštevu a film funguje len ako pozadie. Scenérie vidieka naozaj krásne a samozrejme, pozerať sa na Kerekešku, to vždy zaberie. Čo mi ale fakt vadí na českom filme je to mumlanie hercov a pridávanie hlasitosti aby im bolo rozumieť. A to som starší ako Vica. ()

H3D_kRu

předvídatelné, megatrapné, běsný dialogy a herci kteří normálně "září" jsou zde jak novopečení amatéři ... to se nepovedlo ()

stret odpad!

Ako je mozne ze nejaky Petr Zahradka s nejakou Adelou Kroupovou moze minut hromadu penazi za uplnu sprostost? Tieto sracky nepozeram ale niekedy sa proste stane ze nieco take bezi v TV a nie je v mojej moci  to hned vypnut. A... tie male dievcatka ktore sa tam bozkavali a rozpravali o tom ze nie su teplousky. Im uplne jebe? ()