Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Tomash58

Škoda. Škoda, že stejnou reklamu neměl i Poslední souboj a vidělo by ho tam víc lidí a nebyl by to takový finanční propadák. Tam totiž fungovalo prakticky všechno na výbornou. V rodině Gucci to trošku pokulhává. To, co jsem čekal, že bude jistota a zároveň nejdůležitější věc - jak to bude režisérsky zvládnuté - mě zklamalo nejvíc. Film je dlouhý. Ale opravdu šíleně dlouhý a hlavně zbytečně. U zmíněného Posledního souboje délka nebyla absolutně na obtíž, ale tady se to Ridleymu vymklo z rukou a protáhl to víc než měl. Paradoxem ale je, že je tu také dost míst, která jsou zkratkovitá a uskuteční se rychleji než začnou. Takhle z toho mám trošku rozporuplné pocity, ale ono to i přes tohle vlastně funguje. Velkolepý příběh překypující luxusem a bodáním do zad. Všechno to krásně funguje díky skvělým hercům, u kterých doufám a věřím, že minimálně jeden z trojice Lady Gaga (skvělá a krásná manipulativní mrcha), Adam Driver (matla, který snad nešel zahrát lépe) a Jared Leto (který si to, taky díky namaskování, ukradl pro sebe) toho Oscara získají. Hudba, hlavně díky starým peckám, funguje minimálně na jedničku a celkově všechny dílčí věci z toho dělají opravdu nadprůměrnou podívanou, na kterou stojí za to jít. I když si možná během filmu na pět minut schrupnete, tohle si užijete. Ridley Scott má určitě lepší filmy, tak o tohle spíš přijít nechcete. ()

barajda

Není rasistický napodobovat italský přízvuk, když všichni víme, že ti herci umí anglicky? Bude to tak i v českém dabingu? ()

Jirk4

Vzhledem k tomu ze jsem od filmu nemel vubec zadna ocekavani (mel jsem uz odpoledne volny a jel jsem kolem Cinema City, tak jsme si rekli, ze na neco zajdem), nevedel jsem ze to tocil Ridley Scott, nevedel jsem kdo v tom hraje, jen ze to prej ma bejt celkem OK, tak jsem spokojen, ale dokazu si predstavit ze kdybych sel do kina nateseny na hvezdnou rezii i obsazeni, ze bych mozna byl i trochu zklamany (ale urcite ne moc). 164 minut ubehlo jako voda, odchazel jsem z kina a bylo o hodinu pozdeji, nez jsem myslel. Fake Italian accents podle mne nebyly na skodu, ale opet chapu ty, kterym to prislo over the top, ale za mne e-suuu-pee-rr, no a zejmena potom Jared Leto si to podal uplne spickove. :D Jedina vytka jde k ceskym titulkum – dost spatny preklad, ale stacilo v kine zajet vic do sedacky zakryt si spodni 1/5 platna sedackou prede mnou. Mrzi mne snad jen, ze se ve filmu neukazal v jedne ze scen zmineny Concorde, ale aspon to Lamborghini Countach to vynahradilo. :) ()

John80

Slušná dráma nielen o svetoznámom modnom návrhárovi ale aj o chudobnom dievčati z ktorého sa stala bohatá panička až zákerná manželka Životopisný film ,ktorý  určite zaujme a možno niekoho prekvapí úloha Lady Gaga,ktorá jej nesvedčí ale ta Hudba z 80 rokov stojí zato -Donna Summer ,Alice, či Blondie ()

ER

Tak sterilně natočený film jsem už dlouho neviděl a dodíval jsem se jen ze zvědavosti. Jen pár dobrých scén, a Al Pacino a jeho " debilní" syn za něco stáli včetně odměřeného Adama Drivera, jenže... Celé je to podivně poskládané,bez přidané hodnoty, ani ty největší fláky hudební historie nezachrání vyznění daného okamžiku či nálady ( I Feel Love od Donny Summer,, Wham, Blondie aj.). Nic nedokáže pořádně vtáhnout do děje, scény, kdy manželka v jednu chvíli bojuje za záchranu manželství a náhle střih a koupe se v " bahně" . Uf. Možná jsem nepochopil umělecký záměr režiséra a jeho týmu, ale nebavilo mně to. ()

kukkik

Zdaleka ne taková pecka, jak by se ze zdejšího hodnocení mohlo zdát. Postavy velice nesympatické, děj rozčilující, zdlouhavý a nudný. Není to sice úplná bída ale dodívat to do konce bylo celkem utrpení a znovu bych to nedal. 3/5 ()

Maximilianus

Príbeh by aj bol celkom zaujímavý, ale spracovanie je nezáživné. Hudba bola väčšinou nezáživne zvolená, anglicky spievané pesničky tu nemali čo robiť a už určite nie komerčný pop a ešte aj z inej dekády ako sa odohráva dej. Herci sa snažili byť veľmi talianský, Jared Leto najviac, a neviem, či to nebolo na škodu veci. Možno by bolo lepšie, keby sa túto tému pokúsil spracovať domáci režisér, ktorý sa viac rozumie do mentality ľudí a cíti to prostredie. 6,7/10. ()

Hashirama

Ridley Scott meets Martin Scorsese. Efektně porežírovaná řachanda o excentrických samolibých hovadech, které se rovněž nevyhnul největší mor současné filmové produkce - hemoroidová stopáž. Byť vše drží nad vodou vůle zkušené ruky legendárního Ridleyho Scotta, ani on nedokáže po dvě a půl hodiny přežvykovat jedno sousto a zalévat pořád dokola ten samý lógr. Perfektně naleštěná výprava, do posledního záhybu vyňuňané kostýmy a velkolepě servírované scény v objetí italských vil, nablýskaných diskoték a okázalého luxusu nedokážou nahradit nosný příběh. Kdybych byl životopisec rodu Gucci, možná bych dokázal určit, nakolik se jedná o účelnou dramatizaci, jakožto divák ale můžu říct, že rozhodně nebyla dostatečná. Možná samotná historie není tak nosná, možná to chtělo vděčnější a střízlivější scénář (směrem k diváckým očekáváním), ovšem výsledkem zůstává přehnaně dlouhá story o vzestupu a pádu, jejíž dílčí momenty by šly libovolně odstraňovat a přehazovat a na dění by to nemělo sebemenší vliv. Díky svižné režii a živému hereckému podání film navzdory nic neříkajícímu příběhu uteče jako voda, ale dojem po něm nezůstane téměř žádný. Minisérie, třeba i lehce dokumentární a tím pádem více autentická, by tomuto tématu slušela určitě víc. Nikdo ze zúčastněných si ale ostudu určitě neudělal. 6/10 ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina. Očakával som oveľa viac od tohto filmu. Skvelé herecké obsadenie aj výkony ale niečo mi na tom chýbalo. L. Gaga zahrala svoju úlohu skvelé. Aj, keď ja ju osobne nemusím, tak musím povedať že hrala vážne skvelé. A. Driver to dal tiež na výbornú. Al Pacino mal za mňa dosť nevýraznú postavu bola síce dôležitá ale slabo napísaná. Čakal by som, že jemu dajú poriadnu úlohu. J. Leto si zahral dosť vtipnú postavu. Hral ju dobre ale prišlo mi, že R. Scott si povedal, že to musíme okoreniť humorom a ako naschvál ho dám tam kde sa to najmenej hodí. Thriler a kde je? Napätie vo filme som ani necítil. Krimi zložku dať až 10 min pred koncom? Vážne? Príbeh bol zaujímavý a bavil ma. Audiovizuálne to bolo tiež kvalitné spracované. Celý čas som mal pocit ako keby som pozeral remake Krstného Otca aj to vďaka rodinnej atmosfére, ktorá Scottovi vyšla. . Len s tým rozdielom, že tento príbeh si aspoň zapamätám. Minutáž filmu je 164 min takže je to o niečo kratšie ako Krstný Otec. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Film môžem odporučiť ale nie je to pre každého. Očakával som od toho filmu viac. Hlavne vďaka obsadeniu a réžii. ()

TomasRichtr

Donebevolající nuda. Žádný zajímavý režijní nápad, opět - stejně jako v Posledním souboji - nevíme, komu vlastně máme fandit, protože všichni jsou vylíčení jako kreténi nebo že s nimi máme mít soucit. Pouťové vedení herců, kteří hrají jak italský kuchař ze Simpsonů, navíc každý v jiné intenzitě italský přízvuk, to fakt nechápu. Přitom taková plejáda kvalitních herců. Co je ale nejhorší, je to pekelně natahovaná nuda. Ridley prostě zapomněl jak stříhat, nebo žije pod dojmem vlastního génia a prostě musí ukazovat koule, že si natočí film dlouhý, jak on chce, a ne jak by to bylo stravitelné pro diváky. Nakonec si ještě dovolím podnět k zamyšlení - schválně si zkuste představit, jak by tenhle film asi vypadal, kdyby ho natočil Sorrentino. ()

vikino1

Tak to dopadá, když si pustíte do rodu kukačku. Nebo spíš lišku do kurníku.  Jedinej Al Pačíno byl jakš takš snesitelnej. Jinak to byla přehlídka nesypatických snobů. Gaga je odpornej kuní ksicht. ()

M__

„Father, son and house of Gucci.“ // O rodince Gučíků jsem vlastně nevěděla vůbec nic, a ani po zhlédnutí filmu mě nijak neláká si vyhledávat, co všechno byla nebo nebyla pravda. Hlavně, když člověk už na začátku vidí telefonní číslo, které se v dalším záběru změní, ne jen podobou písma, ale i pořadím číslic, a pak se k tomu přidá létající pleška, je potom trochu problém soustředit se na děj. Hodně zajímavý cast, kde mě ale nejvíc oslovila Camille Cottin a Lady Gaga. Cenu si však odnesl Jared Leto, i když s Rezzii se nejspíš chlubit nebude. Vizuálně je to hodně povedené, společně s mixem hudby, který vždycky zaostří pozornost. 65 % ()

Demonic189

Aj napriek enormnej dlžke to cezomňa prebehlo ako ranna kava a nezanechalo nijak extra vyrazne dojmy. Iba sa mi potvrdilo, že Adam je čoraz vyraznejši herec, na ktoreho filmy sa už naozaj tešim, Gaga je naozaj talent, Al Pacino/Jeremy Irons na to ešte stale majú a charizma z nich doslova strieka, a Jared Leto nikdy nebude moj obľubenec. Jeho postava je doslova päsť na oko. Takisto vyvoj charakterovych oblúkov sa mi zdal občas mierne uponáhľaný a zaver doslova strihnuty. Smrť, súd, pár viet a finito. Hmm? ()

rublik05

Klan Gucci mě zpočátku vůbec nelákal, dané téma mi nepřišlo nijak zvlášť atraktivní, šanci jsem mu dal až téměř po jednom roce od premiéry, a to především z důvodu přímo hvězdného hereckého obsazení. To ostatně hodnotím jako jeden ze dvou největších kladů celého filmu. Všem hercům jejich role sedli, všichni podali prvotřídní výkony, nejvíc mě bavila především senzační ústřední dvojice. Dále bych vypíchnul výtečnou dobovou atmosféru, skvěle podpořenou výtečnou dobovou hudbou. Snímku ubližuje především samotný scénář, kdy ne všechno je vždy dotáhnuto do konce, spousta věcí vyzní zcela do prázdna, určité věci mi v příběhu naopak chyběly nebo jsou až moc zkratkovitě pojaty. Občas se film zbytečně dlouho zaobírá nezajímavými situacemi, má také několik vyloženě nudnějších pasáží, což mu značně ubírá na poutavosti, kazí to gradaci a tempo, s čímž úzce souvisí i zbytečně přemrštěná stopáž. Ridley Scott nám opět naservíroval zajímavou, filmařsky takřka dokonalou podívanou, která však bohužel trpí podobnými neduhy, jako jeho Poslední souboj z téhož roku. Hodnocení je tudíž v tomto případě obdobné. 7/10. ()

mira.l

O značce Gucci vím, že existuje. Něco málo co a jak jsem si přečetl, a je třeba konstatovat, že Ridley to zvládl asi vcelku velice dobře. Poslední dobou už občas tne trochu vedle, ale tady se mu to nadmíru povedlo. Dějově to celkem odpovídalo, asi by se na tom dlouze daly hledat nějaké mouchy v detailech, třeba absence některých postav z rodinného klanu, ale co už, detaily já neznám, tak se jimi nebudu zabývat. Jak moc velká mrcha Patrizia Reggiani byla, to si taky úplně netroufám soudit, situace se asi dala řešit jinak než tak, jak ji vyřešila, zlaťáky taky asi měla víc než ráda, i když tady to bylo podáno tak, že ji Maurizio odstavil na vedlejší kolej poměrně rychle a bez okolků. Na to abych posoudil, co vlastně v rodině Gucci všechno způsobila po stránce řekněme majetkové, bych si to asi musel pustit ještě jednou, to ale ... viz dále:). Ústřední dvojice Adam Driver & Lady Gaga sice nejsou ani jeden nějací extra krasavci, ale zahráli to celkem dobře, ona Gaga když se hecne, dokáže zahrát velice dobře. Výprava, kostýmy, auta...:), to všechno zdařile dotvářelo atmosféru doby, celkově je to řemeslně filmařsky dobrá práce, kterou jsem kupodivu vydržel se zájmem sledovat celou tu ukrutnou dobu. Což je zároveň asi největší mínus, pokud se to tak dá nazvat. Ta ubíjející délka, dvě hodiny čtyřicet je fakt moc, zkrácení o minimálně dvacet minut by tomu jistě prospělo. Takhle, ač se mi to docela líbilo a dá se říct, že mi to i něco málo osvětlilo a přineslo po věcné stránce (což u podobných filmů "natočeno podle skutečných událostí" zdaleka ne vždy je pravidlem), to z disku mažu, protože nepředpokládám, že bych tomu ten čas chtěl někdy věnovat znovu. ()

tlesk

Klan Gucci je veskrze rutinně natočeným dramatem, kde sice na první pohled vše funguje jak má, nicméně soundtracku i režii chybí něco navíc. Scott si zkrátka v porovnání s výborným Posledním soubojem vybral slabší chvilku. Ve snímku není žádná výraznější scéna, která by utkvěla v paměti. Zato se střídá komedie tancující na hraně parodie s dramatem, přičemž zdaleka nejlépe funguje právě komediální a romantická první třetina. Výborným hercům se nedostává dostatečného prostoru. Zdaleka nejvýraznějším výkonem je se zvláštním přízvukem hrající Lady Gaga, která bude bezpochyby usilovat o Oscara, což je ostatně spolu se stylovými kostýmy a výpravou největší deviza projektu. Filmu chybí pro drama potřebné emoce, děj je zhuštěný a potenciálně nejzajímavější část, kterou by byl právě proces s Patricií, zde není. Protože právě tam film skončí. Chybí jasný směr nebo poselství, celý počin tak vlastně neví, čím chce být. A to je škoda, protože Ridley Scott je stále brilantním režisérem. Přesto (nebo právě proto) by si celý příběh zasloužil více prostoru k vyniknutí… ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)