Po neúspešnom a komplikovanom obchode s heroínom príde drobný drogový díler Frank o peniaze aj o tovar a ocitne sa vo veľkom dlhu u balkánskeho narkobaróna Mila. Ako čas plynie, tlak narastá, keď sa Frank snaží splatiť peniaze napriek narastajúcej Milovej frustrácii. Dealer je dánsky kriminálny triler z roku 1996, ktorý vo svojom filmovom debute napísal a režíroval Nicolas Winding Refn. Zároveň je to aj herecký debut známeho dánskeho herca Madsa Mikkelsena. (Film Europe)

CliffLee

Výborný syrový film o drogách, takový Trainspotting řízlí Lola běž o život a Reqiem za sen s dvojnásobnou depkou. Dealer mě opravdu odrovnal svojí realičností, drsností a bezmocností, která se objevuje stejně ve skutečném životě plném drog a násilí. 10/10 ()

stromekk

Až do soboty nudný příběh, který se koncem týdne očekávaně vyhrotí. Zaujme však seversky chladnou bezskrupulózností. Zřejmě velmi reálný pohled na život nosiče vody v soukolí byznisu s fetem. ()

TomStrom

Realistický, syrový, pěkně po evropsku pojatý příběh dealera a několika mafiánů s přesvědčivými hereckými výkony. Problém je, že nabízený potenciál tento film nijak důsledně nevyužil. Ve filmu se najde nějaká akce a napětí, ale obojího je zoufale málo. Připočteme-li nijak oslnivý scénář, dostáváme výsledné hodinu a třičtvrtě trvající nudné vyprávění o jednom dealerovi, co měl smolný týden. Tohle samo o sobě by si tři hvězdy zasloužilo, jenže film je navíc prošpikován zcela nezapadajícími dialogy a zcela zbytečnými dějovými odbočkami. No, tady prostě přes dvě hvězdy nejdu. ()

Franc1s

Konečně nastala ta správná chvíle a ja si mohl tudle trilogii v poklidu vychutnat. Dá se říci, že tento dilm má jednoduchý příběh dealera, kterej jako dycky přijde o prachy i drogu, ale to není všechno, v pozadí toho příběhu jsou další detaily a rozvíjející se jiné příběhy(Pusher 2,3)... To všechno ukázkově,realisticky natočeno v stinné a temné stránce drog,násilí a podsvětí. A od toho se prostě nedá odtrhnout. Hodně se mi líbili ty dlouhé záběry s podmanivou hudbou..8/10 ()

Rawar

Taková realistická ukázka toho, jak vypadá týden v životě drogového dealera. Ale tady nemluvíme o dredaté smažce s rastafarianskou čepicí, ale o klasicky vystříhaném "zmrdovi" v teplákovce se zlatým řetězem na krku. Taková ta ruská škola :-) A že jich u nás v Ostravě máme taky pár, a jestli to u nich vypadá podobně, já naštěstí můžu jen hádat. Hlavní hrdina je sympaťák, ale bohužel dluží peníze (jak už to tak bývá) nesprávným lidem. Jeho naděje na včasné splacení bez navýšení, se začínají pomalu rozplývat po tom, co utopí fet, který měl prodat, v jezeře a prospí se na stanici. Od tohoto okamžiku nabírá film zásadní obrátky a je to jízda až do konce, kdy si divák řekne nahlas: A Doprdele !!! Skvělý Mads Mikkelsen si zde nestřihne tak velkou roli jak by zasluhoval, ale o to víc Vás potěší a naplno si to vynahradí v druhém díle. ()

junxi91

Drsný seveřanský film s brutální kriminální zápletkou. Absolutně nekorektní a neberoucí si servítky s ničím. Syrové prostředí kodaňského podsvětí, kurvy (pardon hostesky), feťáci, obchodníci s fetem a hlavně naši dva hrdinové - dealeři Tonny a nesympatické ubohé hovado Frank. Děj se odehrává během velmi perného a náročného týdne. Dozvíte se zde například, kolik ženských je třeba na vykouření Tonnyho péra, jak lze nejlépe smýt semeno z ženské a nebo proč by negryně chtěly furt šukat - jsou totiž černé jako opice. Zajímalo by mě, zda by si podobný humor lajznul v dnešní zpíčené době třeba Netflix. Humor ovšem brzy skončí, protože prodej heroinu je vysoce rizikovou záležitostí a občas vás sbalej chlupatý a to pak nezbývá nic jiného, než se drahocenného prášku zbavit. Ale kde pak Frank sežene  prachy na zaplacení toho matra, které jste si vzal na sekeru od bosse Mila? Milo je takový ten typ srdečného a chápavého bosse, a Frankovi nějaký čas na sehnání peněž poskytne. Ale pokud vyprší časový limit a vy furt máte jen pár korun namísto dlužných 230 tisíc, tak končí veškerá prdel a jeho pravá ruka Hasse to z vás třeba vykope. A nutno dodat, že tohle je třetí film s Madsem Mikkelsenem, který jsem viděl a ve kterém opět dostal brutálně nakopáno a namláceno! On snad hraje jen otloukánky? ()

flu

Solidní start, ale svého vrcholu tahle trilogie dosáhla až v dalších dílech. Jednička stále ještě jede v kolejích černohumorných cool filmů o gangsterských loserech, kterých se točilo (...a bohužel stále točí) mraky. Nicméně už zde Refn nastavil základní parametry celé série, které v dalších dílech vycizeloval k dokonalosti - syrovost zpracování, civilní a uvěřitelnou zápletku a realistické postavy. Takže spíše 4* než 3*. ()

john.h

Moc dobrý. Ta plíživá kamera za hlavníma postavama byla sexy. Líbilo se mi také stupňované napětí, které dostalo v druhé půlce filmu až adrenalinové tempo. Rozhodně se jdu podívat na další dva díly. ()

Stanix

Extra syrový filmový materiál, točený autenticko-dokumentaristickou kamerou, mě bez okolků vložil přímo do centra dění příběhu. Zatímco ostatní nafoukaní ziskuchtiví producenti cpou miliony dolarů a tlačí za každou cenu kde jakou slátaninu do 3D kin s vidinou, že snad ona "trojrozměrná" vize vtlačí diváka do děje a vynese jim zisky do stropů, Refn alias "Jang" se jim směje z Kodaně a má sakra důvod. Téměř amatérským vybavením dokázal mnohem víc. Dokázal mi příběh sqele podstrčit a aniž bych to zprvu vůbec postřehl, příběh Franka stal se i mým vlastním příběhem. Excelentní debutní Refnovo dílko s výborným hereckým výkonem, nejen Kima Bodnia, ale i příjemným hudebním podkresem. ()

celticek

Mikkelsen se pomalu ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších herců. Je to přímočaré, surové, uvěřitelné, reálné.. ()

Hisnuklusi

Čím tak jako začít ? Co se mi líbilo. Ty ulice. Občas mi to připomínalo ulice, co sám znám, ale to je zcestné, já vím. Ale stejně prostě takhle to natočit, že to je ta ulice. Ulice, která je snad všude stejná, pokud v ní pobíhají dealeři drog. Tomu já říkám umět natočit záběr. A ted se budeme soustředit na postavu Franka. Protože to bylo něco labužnického, kdy se dejme tomu sympatický člověk, měnil před vašim zrakem na naprostou zrůdu a to prostě proto, že mu nevyšel velký kšeft a on tak dlužil obrovské prachy týpkovi, který už hned v první scéně v které byl, vypadal jako přesně ten člověk, kterému není dobrý dlužit prachy. A tak se Frank, ten co neměl rád bouchačky a prostě jen nevině prodával drogy spuchlencům, stával horším a horším člověkem. Vlastně se z něj stával nelítostný gangster, ale to jen proto, že jinému nelítostnému gangsterovi dlužil. A to bylo to, co se mi na tom líbilo. To dilema o tom, jak tenké jsou občas hranice. Pecka. Na pět mi něco možná trochu chybělo, ale já myslím, že 4 už jsou taky hezké hodnocení. ()

Shitonit

Hodně divný, hodně divně natočený, hodně intenzivní, hodně hluboko ukázaný prostředí totálního humusu, hodně dobrej film.. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Všechny tři díly stejné, o tom kde každý dluží každému. "Nudné", utahané, takové nijaké s kecama a s debilními konci. ()

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (viac)