Vlasta Burian jako černý pasažér rozvrátí disciplinovaný chod jednoho nádraží. Pan Ťopka působí dojmem gentlemana trochu chaplinovského typu. Živí se příležitostnou prací, za níž jezdí výhradně jako černý pasažér vlakem. Při jedné jízdě se setká s obávaným generálním inspektorem drah Kokrhelem. Na jedné malé stanici se mu podaří vystoupit a převléknout se do uniformy přednosty stanice. Setkání s inspektorem Kokrhelem se však nevyhne... (oficiálny text distribútora)

sir-dave

Já jsem kokrhel. Vás nosila moje babička na hlavě. Burian tady exceluje, nicméně Marvan mu hodně zdatně sekunduje a výborně se doplňujou. Několik nezapomenutelných scének, u telegrafu aj. Kolego přece nebude počítat vagóny. ()

filmmovier

Další nezapomenutelná komedie Vlasty Buriana, podle mě je tahle z jeho tvorby ta vůbec nejlepší. Spoustu geniálních scén a vynikajících hlášek, které uměl vytvořit jen Burian. Navíc mu tady opět skvěle přihrávají Jaroslav Marvan nebo Čeněk Šlégl. Klasika českých komedií, kterou nejde nemít rád. 100%. ()

exhoubus

„…a vás já znám! Vás moje babička nosila na klobouku.“ Musím říct, že už dlouho jsem se u žádné české komedie tak nenasmál. Mezi moje nejoblíbenější scény patří Burianovo jedení chleba – to je prostě nezapomenutelné. Rozhodně jedna z nejlepších Burianových komedií. ()

LiborGondek

Mám rád skoro všechny filmy V. Buriana, ale tenhle je jeden z těch úplně nejlepších. Terminus technicus GENERÁLNÍ KOKRHEL používám pravidelně i v běžném životě. I když jsem Přednostu stanice viděl snad stokrát, vždy se u něho nasměju. Výborná komedie a skvělé výkony nejen pana Buriana, ale i všech ostatních zúčastněných. 90% ()

anli

Ac je tento film predkladan jako to nejlepsi,co Burian natocil,ja si to veru nemyslim.Jde o prumerny snimek s prumernym scenarem,kde je par dobrych vtipu,ale ani Burian ho nezachranil.Navic se misty az prilis pitvori a prehrava.K tomu nejlepsimu,co Burian natocil musime jinam. ()

pytlik...

Film určitě nepatří k nejlepším Burianovým počinům, ale několik světlých momentů se najde, třeba voňavý strážmistr Černý a dráha, která nevrací, neb pak by už vůbec nevydělávala. ()

P.L.U.C.K.

Průměrná komedie, která ani z poloviny nesahá po kotníky komediím Martina Friče (např. Škola základ života, která byla natočena o tři roky dříve a byla natočena mnohem propracovaněji). ()

noriaki

No, asi půjdu proti proudu, ale mně se mnohem zdaleka nejvíc líbila scéna v restauraci. Stěžejní pasáž na nádraží mi přišla zbytečně protahovaná a ne moc vtipná. Přitom Marvan zahrál výborně a Zita Kabátová taktéž. K mým nejoblíbenějším veselohrám ovšem Přednosta stanice patřit nebude. Snad jen ta písnička je nezapomenutelná. ()