Televizní inscenace Brouk v hlavě vznikla na podkladě divadelní hry francouzského dramatika Georgese Feydeaua. Tato komedie, často spíše definovaná jako fraška má neuvěřitelný spád, její proměny jsou řazeny až se strojovou dokonalostí a záviděníhodným rytmem. Matematicky konstruované zaplétání a rozplétání komického děje snad právě v této hře dosahuje svého maximálního vrcholu. Brouk v hlavě je nejen divácky velmi vděčný, protože nenechá diváka ani na chvíli vydechnout, ale vzhledem k tomu, že je to komedie omylů, záměn, nedorozumění a rychlých převleků, je i obrovskou školou bravurního herectví. Ne každý herec, ne každý režisér je schopen dát G. Feydeauovi "co jeho jest". (oficiálny text distribútora)

Tominecek

Ocenění ELSA 2003 v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – herec (Viktor Preiss)", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

J R C Pecuchet

Výborná televizní inscenace s Viktorem Preissem v hlavní roli. Hereckých kvalit, starší černobílé verze z roku 1970 však nedosahuje, viz komentář Golfista. ()

Bozvav

Vynikající inscenace s excelujícím Viktorem Preissem, Zlatou Adamovskou a Martinem Dejdarem. Skvělá divadelní předloha, dobře natočená. Za mne 85%. ()

MartinX.

Přesnější by bylo hodnocení tak 3,7, protože je v mé paměti tahle verze zastíněna tou z roku 1969. Ale jedná se o nadprůměrnou televizní inscenaci, umožňující srovnání dvou generací vinohradských herců, neboť podobně jako verze z konce 60. let se opírá převážně o umělce z Divadla na Vinohradech. ()

anitae

Nečekala bych že mě zaujme televizní inscenace divadelní hry, ale u tohohle jsem se opravdu bavila. "Boutone ty dobytku!" ;)) ()

quixote

Zklamání. Platí to i pro komentáře tady. Opravdu nechápu, jak někdo může tvrdit, že toto zparcování je lepší než záznam téže komedie z Vinohradského divadla z r. 1970 s Brodským. ()

kusma

Brouk v hlavě je velmi povedená inscenace. Viktor Preiss je v dvojroli opravdu nepřekonatelný. Jen mě stále zaráží, že Jan Hrušínský tak často hraje krasavce a svůdníky (ač dle mého názoru mezi ně moc nepatří), ale na druhou stranu musím říct, že je vždy zahraje výborně. ()

Kajislav89

Tuhle verzi jsem viděl jako první a už pro mě zůstane nejlepším ztvárněním. Některé věci byly pozměněny, postavy vypuštěny, ale to všechno bylo jen k dobrému. I přes hodně groteskních honiček a potyček se televizní zpracování nejlépe ze všech vypořádalo s přílišnou ukřičeností ostatních adaptací. Moje nejoblíbenější hláška: "Ty ses úplně vychlastal z podoby!" ()

Ricci

Dvě hvězdy, ale jen za Viktora Preisse. Takto zmršenou inscenaci jsem už dlouho neviděl. Pokud má režisér pocit, že to musí udělat jinak, dobrá. Pokud přehází scény, dejme tomu, dobrá. Ale pokud to celé udělá tak, že ignoruje největší hlášky a humorné situace zcela nepochopí, je to na pováženou. Herecké výkony ostatních protagonistů jsou na úrovni okresní přehlídky amatérských divadel, snad krom pana Němce, ale ta figura je ve scénáři defacto jen výplňová, byť v podání brňáků i z toho dostali maximum. ()

Simako

Dám za čtyři, protože je to skvělý!! Ale, ale.... !!Kdyby se tu hodnotilo Preissovo mistroství z prken Vinohradského divadla ze hry Brouk v hlavě, dal bych nekompromistně za 10!!! ()