Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Ludva

[2020-08-05]*[2010-06-02] * Krásně udělaný, milý a legrační film s nezapomenutelnými scénami a dialogy. Petr Forman hraje přinejmenším stejně dobře, jako ostatní herecká esa se Zdeňkem Svěrákem v čele. ()

turtles_33

Byl jsem velmi, řekl bych, že až tak cimrmanovsky, pobaven...Některé scény, jakok například dobíjení zbráně (ovladače) náboji (baterkami) mě opravdu okouzlily... ()

corax8

Škoda že film celkem zapadl. Já ho považuju za jeden z nejlepších filmů který Jan Svěrák natočil. Hodně originální nápad s tím jak nás televize ovládá mne prostě bavil. ()

Doctor Evil

Inspirativní a brilantní. Sleduje stejný koncept jako The Matrix (Hlavního hrdinu, slabého, bez plánů a ambic, si najde jeho budoucího učitel a mistr. Zbaví jej nouze a zasvětí do tajů svého umění. žákův talent na sebe nenechá dlouho čekat. Mezitím si ujasní kdo je a získává důvod pro co žít. Ale nakonec se samozřejmě musí postavit zlu, které představuje hrozbu pro vše na čem mu záleží...) ()

Virtus

Kvalitní film s myšlenkou. Zajímavé je, že televize propaguje poselství proti televizi:V) Nad tím by se mnoho zdejších mohlo zamyslet....:V) ()

deep blue

Pro mě rozhodně nejlepší film od Jana Svěráka. Považuju ho skoro za takový "přízrak" české polistopadové kinematografie - originální sci-fi romantická komedie, nabitá dějem a nápady. Nic podobně zajímavého u nás podle mě od té doby nevzniko (!). Líbí se mi třeba scéna s Verdim, vysávání energie ve školce, využití analogie s pohádkou o Luft babě ("co děláš, to je moc!"), otáčející se titulky ve scéně "Olda, don´t you have a knife?", nebo scéna "přestřelky" s televizním ovladačem místo pistole. Poslední jmenovaná sekvence i když roztomilá, na druhou stranu má pro mě divnou "pachuť" něčeho jako pacifismu, "fóbie" (odporu) Jana Svěráka z opravdové akce - proto je u něj asi uskutečnitelná jen jako - v rovině, ve které si z ní utahuje (a nebo pak v druhé povolené, "seriózní" rovině - dokumentární / historické - Tmavomodrý svět). Nepovažuju to za špatné, jen mi to neni sympatický (zbraň není jen nástrojem útoku, ale i obrany) - předevšim v kombinaci s dobovými výroky o důvodu názvu, který má vtipně parafrázovat ty zahraniční Terminátory, Predátory a jejich číslovaná pokračování - přitom podle mě je a) Jan Svěrák ani neviděl a předevšim b) jsou to velice zajímavé, výtvarné, inspirativní filmy se spoustou věcí k zamyšlení, mnohem zajímavější a lepší než spousta filmů, co se tváří jako to pravé "umění" a lepší než všechno i od Jana Svěráka...jen ten Akumulátor 1 jim aspoň trochu stačí s dechem. ()

Fujin

Tady se dá najít něco, čeho je v naší kinematografii málo a to kotel fantazie. Některé scény jsou prostě úžasné. Nechybí smysluplná páteřní myšlenka a pár propracovaných metafor. Ikdyž se jedná o trochu zmatený a často překombinovaný film... ()

Bantala

Pro mě kultovní česká záležitost. Opravdu krásné a vyjímečné scifi pokoukáníčko! Herecké výkony, hlavně u Edity Brychtové, slabší, ale to nic nemění na tom, že u toho filmu se budete bavit jako už žádného jiného. Geniální spojení dvou světů (televizního a reálného) je něco, co tu ještě v takové pobodě nebylo. Natož u nás! Člověk v tom lehce cití cimrmanovské ducha, ať už jde o hru se slovy nebo o uplně nové adaptace všeobecně známých věcí, jako jsou například filmové titulky u jednoho z pokrevních bratrů. Dokonalost! ()

Lesina

Tak tenhle Svěrákův film mám moc ráda, je v něm expoze nápadů, kouzelných promyšleností i absurdit. Má podobně kouzelnou poetiku jako Kuky. ()

Choucas

Zvláštní ale zajímavý film. A rozhodně takový příjemný, v dnešní době, kdy jsou filmy plný krve, řežby hlava nehlava nebo naopak přespříliš romanticky rozněžnělí je tohle takovej závan klasiky. Bohužel ne zcela dokonalý. Na to proč si ovšem přijděte sami, protože tohle je škoda nevidět ()

thoreau

Zcela nepochopený film, jak je vidět i z některých komentářů zde. Předtím ani potom už Jan Svěrák nic lepšího nenatočil, a pokud bude pokračovat v trendu Tmavomodrého světa, Tatínka a Vratných lahví, tak ani nenatočí. Nejlepší český film po roce 1989 - představte si, děti, že tehdy ještě existovala česká kinematografie! ()

Jurrisek

Je to už dávno co jsem to viděl naposledy pamatuju si pár dobrejch momentů, ale zbytek byla nudná plácaná od ničeho k ničemu. O bacha Jan Svěrák.....musím mu dá dobré hodnocení protože je to svěrák.....ne nemusím a ani nedám, po shlédnutí Kukyho jsem se definitivně rozhodl, že svěrákoviny nemám rád . ()

LordKavous

Moje srdeční záležitost. Skvělá myšlenka, která přesáhla hranice a možnosti českého filmu. Škoda, že Jan Svěrák neměl k dispozici hollywoodský rozpočet... Fanoušci a pamětníci bizár hudební hitparády ESO z úsvitu TV Nova možná poznají Terezu Pergnerovou, která se tam mihne v malé roli (a ukáže prsa :-) . Petr Forman jako hlavní "antihrdina" je skvělá volba. Co nechápu, je nízké hodnocení na CSFD. Ten film prostě patří DO PRVNÍ STOVKY. ()

Izzetman

Hodně zvláštní, trochu přitažený za vlasy, ale na druhou stranu úžasný. Rozhodně to není film, který ocení každý (ani to není možné). ()

Dexter94

Velmi dlouho jsem se odhodlával pustit si tento film vzhledem k jeho rozporuplnému hodnocení diváků (alespoň v mém okolí). Myslím, že spousta lidí u tohoto filmu nechápe jeho psychologickou podstatu. Za mě má u mě pan Svěrák velké plus - jedné co bych vytknul je obsazení hlavních rolí podle mě ne příliš zdatnými herci (ale jen můj názor). Za mě plný počet a je mi opravdu líto, že tento film musí být na české scéně takovou raritou. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)