Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Nugat

Geniální film, super pointa, úžasný výběr herců, mystično, stálo by za to natočit dvojku s AI , která mi teď napsala, že je to " zvláštní film s unikátním smyslem pro humor a surreálným pohledem na svět".  Jak už píše @honzíno, Matrix nebyl první ;-) ()

Joee

Jednoznačný důkaz, že bysme dokázali natočit i čistě ryzí akční film. V Aku se ale místo z pistolí "střílí" se vší akčností z dálkových ovladačů. Obrazově dokonalé, F. A. Brabec se předvedl, navíc první Matrix záběr v historii (kamera najíždí k televizi a projede skrz obrazovku :)), zpomalené záběry v obchodě s elektro a ultra detaily do žil, úst, apod. Parádní ztvárnění života v obrazovce/televizi s dalšími efekty a poutavou myšlenkou staví tento film ke špici české kinematografie. ()

Leníci

Oooo....hurónský kousek Svěráka mladšího a Jana Slováka. Odvážně a originálně vymyšlená zápletka filmu, se znatelným vkladem Svěráka staršího. Svěrákovci si po úspěchu Obecné školy mohli dovolit hodně, tudíž jim prošlo i tohleto krásné vystřelení si z celého českého filmového a televizního průmyslu. Pokud přistoupíte na jejich hru, tak ve filmu najdete obrovské množství krásných míst - první polibek Oldy a Anny, akční scéna před operou, cvičení se zbraní...to je jen část toho nejlepšího. Vtipné okamžiky se mísí s poselstvími, která k nám pronáší Svěrák st. Zajímavá Brabcova práce za kamerou. Dobře trefená hudba Ondřeje Soukupa - ač ho normálně nemusím. Roztomilý a přesvědčivý Forman, Edita Brychta, do které jsem se ihned zamiloval. O Svěrákovi, Polívkovi, Kodetovi, netřeba se zmiňovat. Scénka Kodyma s Kollerem (Hej man, don't you have a knife? Otoč se když mi něco chceš..) mě pobaví pokaždé. Pro mě je ten film pokaždé svátečním zážitkem. Určitě jedno z nejlepších, pro mě asi nejlepší dílo devadesátých let u nás. Závěrem jen dodávám: Všechno je jen slovo a myšlenka. ()

dawexx

Parádní film, ve kterém Jan Svěrák velmi originálně koketuje se žánrem sci-fi. Tenkrát prakticky neznámý Petr Forman si střihnul titulní roli společně s plejádou dalších velmi dobrých herců. Jen ta Pergnerová...ugh. Po trikové stránce se film velmi dobře zdařil a tak si jen můžeme spokojeně do deníku vývoje české kinematografie, že tohle se českým filmařům povedlo. Jo a Oldo, máš najf? :)) ()

moorks odpad!

Tenhle film byl fakt Svěrákovým úletem...prostě hovadina o přenosu a ztrátě energie. Prvotní myšlenka možná špatná nebyla, ale to co vzniklo je ostuda... ()

Monyfik

15 let odkládání tohoto filmu a zklamání které jsem čekal, se dostavilo... Stále říkám, pan Svěrák je v divadle úžasný, ale jeho filmy a role před kamerou jsou na můj vkus bídné. ()

antragus

Myslím, že hlavní problém Akumulátora dodnes je, že spousta Čechů netuší jak to vlastně uchopit. A netušila to asi ani kdysi. Za mě úžasný nápad (ano, televize je zlo, které lidem kromě energie luxuje i mozky) přetavený do sci-fi s patřičnou porcí svěrákovského humoru a nadhledu. ()

Himbajz

Nevím proč se mě to nelíbí a připadá mě to hrozně hrozně hrozné...Přitom Svěráka mohu vždy a je jedno v čem. Dal jsem místo odpadu jednu hvězdu z úcty k němu. Když by to byl film z neznámými herci, tak to slízne 16% jako prd..... ()

Lovin

Pro mě rozhodně jeden z nejlepších českých filmů devadesátých let , kouzlo neztrácí ani po dvaceti letech . Palec nahoru 100 procent . ()

ssarka

tenhle film patří k filmům,kterým se člověk dlouhodobě vyhýbá a když se na něj podívá,tak se diví proč to dělal.. :) ()

the_weaver

Bizarná paródia na áčkové akčné filmy. Uletený, no konzistentný dej, a navyše jasne prezentuje trefné posolstvo, ktoré sa týka mnohých z nás. Majestátna hudba a zábery v kombinácii s vyslovene jednoduchými trikmi a efektami. Zopár výborných scén (napr. rozprávka v posteli, milovanie) a nemálo typických "českých" hlášok, postavy si neraz robia srandu z motívu filmu.↵  Výborný film na odreagovanie sa. ()

Peabody

Oba Svěráky mám velice rád, ale tohle podle mne není povedené ani ve scénáři - ta televize vysávající energii je opravdu prvoplánové výchovné téma a řekl bych, že snaha ZS vychovávat tady ujela trochu za hranu, přes spoustu kvalitních herců není casting dobrý a chápu sice, že dcera pana Jana Brychty si zahrát chtěla, ale je podle mne prostě špatná (uznávám, mladá Třisková byla v Nahotě na prodej ještě daleko horší). Škoda, poctivé scifi od Jana Svěráka bych někdy moc rád viděl. ()

Hombre8

Viděno krátce po době vzniku a nepamatuju si z toho vůbec nic. Jen to s tou žárovkou, ale to bude spíš jen nějakým promo videem. Když na to přijde doba, třeba bude repete. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)