V Zoologickej záhrade sa náhodou stretnú dvaja úplne rozdielny chlapci. Ivoš je malý zbojník, ktorý sa sám potuluje popri klietkach, keď do neho vrazí neznámy nevidiaci chlapec a obleje ho limonádou. Z prvotnej nesympatie sa vykľuje kamarátstvo. Obaja majú radi zvieratá a Ivoš sa rozhodne Slepoňa zapojiť do normálneho detského chlapčenského sveta. Prepašuje ho za brány klietok a dá mu možnosť dotknúť sa korytnačky, slonov či ťavy, teda zvierat, ktoré Slepoň pozná len po zvuku. Medzi Ivošom a Slepoňom vznikne krehké priateľstvo založené na porozumení a tolerancii. (oficiálny text distribútora)

Rattlehead

Byl jsem na tom v kině na základní škole a pamatuji si, jak pak v naší třídě zlidověla hláška : "Sleponi, padáme !". Tak nějak jsem si tenhle film oblíbil, i když je mi jasné, že kdybych ho poprvé viděl až v dospělosti, tak je to asi o ničem. ()

Dlo'h-osh

Zajímavý dětský film, první část v zoo je trochu nudná, ale ta část se zloději je dobrá. Souhlasím s Džejkopem, že přezdívka Slepoň může působit urážlivě. 52% ()

maoc

Tři hvězdičky za kvalitu a jedna navíc za nenásilnou integraci handicapovaného. Kéž by tak děcka z tohohle filmu něco dobrého okoukala. A k přezdívce "Slepoň": zní hrozně, ale vsadím se, že v reálu by přesně taková byla. Děti jsou kruťásci. ()

Renie42

Po hodně dlouhé době jsem tento film viděla a je to moc příjemný film, hlavně ta část v ZOO, kde bych si opravdu ráda nakrmila žirafy, slony, pohladila malýho tygříka. A ta část s těmi zloději byla taková hustá. No nevím, jestli by v týhle době byli schopni něco ukrást. ()

ostravak30

Nenáročný filmeček čistě jen pro zahnání nudy. Možná, že díky zvířatům by bavil i dnešní děti. Jako dítě jsem na něj koukal docela rád, co bych za to dal - ač zdravý, kdybych mohl proniknout ke zvířatům a krmit je. Jako dospělý musím říct, že film je skutečně čistě pro děti. Dospělý asi těžko uvěří tomu, že kluk tak lehce pronikne do všech klecí a ošetřovatelé nechávají tak snadno dostupné klíče ve dveřích. A i naivita zlodějů je patrná. Navíc tu hudbu z první půlky filmu jsem už někde slyšel. Respektive obě. Podle mě už byly někde použity, jen si nemůžu vzpomenout kde. ()

Pitryx

Film pro děti. Hned na začátku projede s fůrou krmiva můj dobrý známy, se kterým jsem pak nějako dobu dělal. Ale to jen tak na okraj. Snímeček je ucházejíci a já mu fandím, protože většina záběrů je z mého bývalé=ho pracoviště a pak ze Zlína. Ovšem to nemohu brát v potaz při hodnocení. Dávám tomu čistý průměr. ()

Meow86

Pasáž ze ZOO působí tak trochu jako splněné přání z pořadu "Modré z něba". Druhá groteskní část se zloději nabízí díky Slepoňovi na střeše, Jožínkovi ve sklepě a Máťe objevené pod gaučem nepatrné napětíčko. Tak proč mě to vlastně tak bere? 65% ()

Alden_Larson

Tohle je jeden z nejstupidnějších filmů, co jsem kdy viděl. Chápu, že je to komedie mířená hlavně na děti, ale i tak to je podle mě mimořádně debilní film. Děj nedává žádný smysl a některé jeho části jsou strašně neúmyslně homoerotické, kdyby to byl film o klukovi a holce, taky by fungoval mnohem líp. Herecké výkony byly slabé a hudba byla vyloženě otřesná. Prezentace ale docela ušla. 1/10 ()

miza

Film o kamarádství dvou chlapců z nichž je jeden postižen.Je toprůměrný dětský film,který má i své klady.Prostě nevybočuje s řady naší dětské tvorby. ()

brasek

Rodinný film, ktorý ale podľa mňa nemá koho osloviť. Myslím si, že pozitívnejšie hodnotenie je znakom súcitu ako toho, že sa film páčil. Záverečné scény s políciou sú dosť trápne až by som sa smial. ()

jackstifler

Jako dítě si ten film dobře pamatuju a vždycky se mi líbil , nyní mi je 19 let a film bude v Tv za 4 dny , tak se rád podívám. Stále mi zní v uších hláška : Pane já tu hůl potřebuju :D :D ()