V Zoologickej záhrade sa náhodou stretnú dvaja úplne rozdielny chlapci. Ivoš je malý zbojník, ktorý sa sám potuluje popri klietkach, keď do neho vrazí neznámy nevidiaci chlapec a obleje ho limonádou. Z prvotnej nesympatie sa vykľuje kamarátstvo. Obaja majú radi zvieratá a Ivoš sa rozhodne Slepoňa zapojiť do normálneho detského chlapčenského sveta. Prepašuje ho za brány klietok a dá mu možnosť dotknúť sa korytnačky, slonov či ťavy, teda zvierat, ktoré Slepoň pozná len po zvuku. Medzi Ivošom a Slepoňom vznikne krehké priateľstvo založené na porozumení a tolerancii. (oficiálny text distribútora)

Cesty timem

Film jsem viděl poprvé až teď v roce 22. Asi proto, že vznikl po revoluci... to víte podnikal jsem a nic jsem nestíhal (ne že by se tak moc změnilo :-) a také proto, že dětské a rodinné filmy nejsou zrovna pro mne. Ale Zoo a zvířátka to já můžu a tak jsem se kouknul. A hle velmi příjemné a vidím, že v roce 1994 stále byla ještě doba, kdy naše filmy za něco stály. Teď by takovýto film, myslím, dopadl dost hůře. Druhá část se zloději trochu překvapila a ikdyž bych se na Zoo vydržel dívat dále, tak to nakonec byla docela dobrá zajímavá změna a někdo se mohl přestat nudit. A dokonce Jarda Uhlíř měl ještě s hudbou dobré dny a ne jako za rok poté v https://www.csfd.cz/film/111299-kdyz-se-slunci-nedari/ . A nakonec i ta nahluchlá bába před těmi "autoritami" v uniformách začala najednou viditělně lépe slyšet :-) ()

MAKITA

nevim proč, ale pokaždý když to chytim v tv tak se na to rád kouknu. Nenásilné a tak nějak příjemně poskládaný, bezvadný pro děti, oddechový pro mě. ()

pupidup

Slepon nikdy nezní urážlive v tomto kontextu..to spíš blbon 😀 film je krásně a zdanlivev jednoduše natočený,odsypá. Kluci jsou úžasní! Prostě vzpomínka na život,jaký byl.. bez zbytecne elektroniky a věci,které nutně k životu nepotřebujeme. Nostalgie. ()

ToddB

Docela příjemný dětský film. Škoda jen přiteplalých rozhovorů obou kluků o tom, jaké kdo má z nich krásné oči. Takových rozhovorů jsem si u svého také cca. desetiletého syna s druhými kluky nikdy nevšiml, "píčo vole". ()

milos.bradik

Tak toto byl děs. O hereckých výkonech se nedá ani mluvit a děj byl tak prostinký, že by děti z MŠ napsali složitější. Vzniklo to asi jen jako reklama ZOO Lešná, jinak si to neumím vysvětlit. Ovšem ten debilní nápad z hlazením zvířat, například medvídků a dokonce jejich nadhánění, to by asi nikomu rozumnému ze ZOO nemohlo napadnout ani jako reklama. Ti kluci se chovají naprosto hloupě. V této době bylo natočeno mnoho kvalitních dětských filmů a hrálo v nich hodně výborných dětských herců, ale tento film postrádá naprosto všechno. ()