Láska v Toskánsku

• Česko Vzpomínky na Itálii (viac)

Londýnsky umelec Robert (Liam Neeson) a jeho syn Jack (Micheál Richardson) pred rokmi prišli o ženu a matku. Navzájom sa odcudzili, teraz sa však spoločne vracajú do svojho starého rodinného domu v Toskánsku, ktorý potrebujú narýchlo predať. S usadlosťou sú spojené ich šťastné aj nešťastné spomienky, ktoré vybledli a spustli rovnako ako dom. Namiesto idylickej vidieckej vily, ktorú si pamätajú, nájdu takmer ruinu s pretekajúcou strechou, kusmi omietky opadávajúcimi zo stien a so spráchnivenými okenicami i dverami vypadávajúcimi z pántov. Nezostáva im nič iné, len sa tu neplánovane zabývať a pustiť sa do opráv. Prirodzená nešikovnosť ich prinúti vyhľadať pomoc u miestnych rázovitých murárov a Jack v mestečku narazí (a to doslova) na Natalie, šarmantnú majiteľku malej reštaurácie. Ako rekonštrukcia pokračuje, otec a syn krok za krokom opravujú aj svoj ochladnutý vzťah, ktorý po matkinej smrti schátral rovnako ako ich vidiecka usadlosť. Pôvabné Toskánsko s úzkymi cestičkami medzi zelenými pahorkami, miestni ľudia, talianska pohoda, slnko a nesmelý začiatok romantického vzťahu Jacka a Natalie fungujú ako najlepšia rodinná terapia. (Bontonfilm SK)

BOURQUE

„Láska v Toskánsku“ je prvým celovečerný filmom Jamesa D'Arcyho. Zachytáva v ňom vzťah medzi otcom (Robert aka L. Neeson) a jeho synom (Jack aka M. Richardson), ktorý kvôli tragickej smrti Jackovej matky je už dlhé roky poškodený. Robert a Jack sa rozhodnú renovovať ich starý dom v Toskánsku, aby Jack mal peniaze na to, aby mohol kúpiť galériu od rodičov jeho čoskoro bývalej manželky. Počas ich spoločnej práci sa snažia svoje veci dať do poriadku a popritom Jack spozná aj sympatickú mladú mamičku. Príbeh skúsenejšieho diváka nezaskočí – je jasné, že aký smerom sa to celé bude vyvíjať. Žiadne prekvapivé momenty alebo nečakané odbočky tu nie sú. Režisér pracuje s postavami „obecne“, žiadny extra výkon alebo silnejší herecký moment nečakajte. Napriek priemernosti a neoriginálnemu postupu režiséra však filmu udeľujem tri slabšie hviezdy, pretože: 1) Panoráma z domu v Toskánsku je prekrásna; 2) Pod dlhom čase bolo dobré vidieť Liama Neesona ako „herca“ a nie ako „akčného“ chlapíka. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rathalos

V prvom rade sa nejedna o komediu,nechapem to zaradenie,ani raz som sa nezasmial,druhy problem je Liam Neeson,absolutne sa nehodi do tohto zanru,on je typicky herec do akcnych filmov,v nich mu to sekne,ale tu som mu neveril ani ho*no,co hral,takze po emocionalnej stranke ma to vobec neoslovilo a nechytilo za srdce,tri hviezdy budu az az...:-) ()

kluzo

Scénář průhledný jak gorilla glass 5. Od 1. minuty víte, o co tam půjde a jak to dopadne, ale sympatičtí herci a romantika. Mohlo tam být víc Toskánska místo rádoby hlubokých dramatických sond do psychiky otce... Víc odlehčení a víc humoru, mohla by to být pěkná romantická komedie. ()

naprstecek

Po dlouhé době opravdu povedená romantická,trochu smutná komedie. Můžu vidět znovu. Jsou herci jako Liam Neeson, kteří nikdy nezklamou, ať mají jakoukoliv roli. ()

MirkaP

Sledovala jsem kvůli obsazení. Mnoho klišé, ale pokud to chlapcům nějak pomohlo, splnilo to účel vrchovatě. Krásné exteriéry, jak jinak ve Florencii 😉. Postava Lindsay vyloženě potěšila. ()

Gamekeeper77

Slabší verze Dobrýho ročníku. Kromě Richardsona jsem tu neměl problém asi s nikým a ničím. Výrazně mě tu neoslovilo ale taky nic. Zkrátka a dobře, hodně předvídatelná kopie. 67%. ()

subic

Toskánsko, Lian Neeson tentokrát jako malíř a žádná mlátička a jeden starý dům. Tak trochu bych čekal něco jako Pod toskánským sluncem nebo Dobrý ročník. ale je to jen takový odvar, ale dá se to. 5/10 ()

shade000

Liam Neeson by si mal dať občas prestávku od tých rýchlokvasených akčných filmov a medzičasom natočiť niečo takéto. On si oddýchne a určite aj jeho divák. Príjemná pohodovka s neskutočne krásnou a pôvabnou Valeria Bilello. PS: No a čo, že je to klišé, snáď ste nečakali výnimočnú romantickú komédiu. Je to oddychovka a tam je dávka klišé povinnosť... ()

xzajox

Ako taký vánok, ktorý Vás schladí v horúci jarný deň, či počas kľudnej letnej noci... Áno, takto by som nazval atmosféru filmu a nedá sa mu odoprieť, že som ho vďaka tomu pozeral s príjemným pocitom aj napriek jeho nedostatkom. O hercoch nemožno povedať nič zlé. Neeson je vynikajúci a zvyšok obsadenia nesklame. To, čo mi na filme najviac vadilo je gýč. Toľko scén som vedel predvídať a stali sa presne do bodky, ako som čakal, pretože už som to videl v niekoľkých filmoch dávno predtým. Napriek tomu sa tam však našlo aj zopár originálnych a prekvapivých detailov, ktoré potešili. Vlastne niet čo dodať. Ak potrebujete vypnúť a nechať sa príjemne ovanúť nádhernou atmosférou Toskánska, otvorte si fľašku vína, štrngnite si s niekým blízkym a určite si to pozrite. Nečakajte nič nové ani úžasné. Len to, že si pri tom príjemne oddýchnete. 64% - 3* ()

blondboss

Vidieť Liama Neesona v takejto podobe je celkom zaujímavé a určite niečo nové pre filmové plátno. Tento snímok nie je ničím akčný alebo emocionálne vypätý, ale prináša pekný pohľad na vysporiadanie sa otca a syna s tragickou udalosťou z minulosti. Väčší punc tomu dáva fakt, že obaja protagonisti sú v rodinnom vzťahu a prakticky zažili totožnú situáciu aj v realite. Ja som sa nenudil a tú jednu hviezdu navyše dám za príjemnú a vzhľadom na tému aj milo odľahčenú atmosféru. 70 % ()

Tomas_PO

Letná romantika zasadená do úchvatného Toskánska, plná záberov na nádherné exteriéry, ale aj interiéry. Obsahovo však klasické klišé v podobe obohraného príbehu predaja zabudnutého a rozpadávajúceho sa panstva, ku ktorému si však majitelia opätovne vybudujú vzťah. Liam Neeson mi tu nepasoval, no to je asi osobné, lebo on mi nepasuje snáď nikde. A to stvárnil identickú postavu vzťahového skrachovanca, na ktorú sme zvyknutí z kultovej Love Actually. Z dvojice Neeson - Richardson tak vyhráva jednoznačne druhý menovaný. ()

`barocco

Liam v romantickej komedii. So vsektymi kladmi a zapormi zanru. Obcas "lacine", obcas dojimajuce uprimne. Tato romanticka komedia nie je urcite lacna a urcite nie na zahodnie. Kulinok tomu chyba aby sla nad metu priemernosti. To vsak urcite neznamena ze je na odstrel a ze sa ju neoplati pozriet. Pozriet urcite ano. Prijemne tri a pol hviezdicky. ()