Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (CinemArt SK)

Necrotongue

Na úvod několik podstatných informací. Jiří Mádl mi sice sedí jako režisér, ale Mádla-herce příliš nemusím. Nemám příliš v lásce filmy s dětmi (zvlášť s těmi čerstvými). I přes tyto nemalé výhrady mě snímek nikterak neodpuzoval, i když je pravdou, že jsem se za celou dobu nedostal k tomu, abych se pořádně zasmál. Podařilo se mu u mě vyvolat jen občasné pousmání, ale i tak to celkem šlapalo, dokud nedošlo na finální poryv náhlé romantiky. Závěr byl zpracován po vzoru amerických romantických komedií, a to mi fakt nevyhovuje. Cítil jsem se dnes dost blahosklonně a uvažoval jsem o třech hvězdičkách, ale za ten konec stačí dva kousky. ()

Morholt

Takové průměrné nic proti ničemu. Na povedené fórky připadá stejné množství těch nepovedených, herecky to místy jde a místy skřípe a ani tématicky to nijak neokouzlí, protože chlapů nezvládajících rodičkovskou funkci by se člověk nedopočítal. Alespoň že ta terezka zraje jak víno. Stráveného času nelituji, ale odpoledne už o tom nebudu vědět. 50% ()

Lucasion

Vítejte v pekle. A přesně takhle si já nějak přestavuji, že by vypadal můj život, kdybych měl dítě. Pračka, spánek, bordel na zemi, ohřívání mléka... To je fakt přesný. Upřímně jsem čekal od Deníčku mnohem víc. Kliše se to nevyhne, to mi nijak nevadí, naopak jsem na konci Mádlovi fandil. Ten kluk zraje dobře herecky. Jeho přehrávání se mi líbí. Ramba je okouzlující jako vždy. Deníček má několik velmi dobrých momentů, ale v celkové délce téměř dvou hodin to ztrácí. Nevím, kde přesně udělali soudruzi chybu. Ale myslím, že to mohlo být mnohem lepší, přesto filmový počin velmi cením. (65 %) ()

ScarPoul

Ono je to taká povinná jazda, ktorá má síce v sebe úsmevné momenty, ale v zásade ponúka presne to, čo sľubuje. Určite poteší množstvo scén, ktoré potvrdzujú peripetie, akými si prechádza každý rodič, možno preto trošku zamrzí, že sa film v niektorých momentoch ani nesnaží prekvapiť. Postavy, ktoré sú sympatické a ktoré by to vedeli utiahnuť na to má. Hoci Mádl toho svojho Fotra hrá, ako keby toto celé bola one man show. Ostatných trošku zatieňuje a iných ( ako svojho kamaráta) robí takmer zbytočnými. 3* dávam preto, lebo to naozaj neurazí. A lebo mám stále slabosť pre Rambu. ()

Tommassi3

"Čau mami, nevíš, jak se pouští pračka ??" ;) Honza dokazuje, že První akční hrdina nebyla žádná Haluza.. Nesmírně hravý a roztomile, nejen ve své adoraci, upřímný biják.. ()

Padme_Anakin

Rodinná komedie o neplánovaném těhotenství a kreativním řešení vzniklé situace.. Pro Terezku mám slabost a i v tomto snímku se mi líbila, k tomu jedním dechem dodávám, že se mi zamlouval pár Pavla Tomicová a Ondřej Malý, v rolích rodičů byli báječní.. Závěr byl sice předvídatelný, přesto mi udělal radost, velice mě těší, že v dnešní bláznivé a uspěchané době tvůrci dali prostor klasické a normální rodině - máma, táta, dítě.. ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Bylo to...úsměvné, ale vlastně mě to zklamalo, čekal jsem víc. Osobitý humor Dominika Landsmana z filmu absolutně nebyl cítit a dívat se celou dobu na Jirku Mádla taky nic moc. 65% ()

Praxis

V rámci toporných rádoby vtipných komedií, které Česko každý rok vychrlí, je tohle celkem fajnový počin stavějící na skvělé chemii Ramby (ach moje láska) s Mádlem. Prostě feel good komedie, s místy přestřelenými situacemi. 60% ()

Wysch

Ale tak proč vlastně ne, Mádl s Voříškovou jsou celkem sehraný, kámoše jim žeru, a i když jsem samozřejmě věděl, do čeho jdu, celkem jsem si ten oběd u toho i vychutnal. ()

Pierre

Knižní   předloha je teda poznat a asi bude vtipnější. Ostatně, film by mohl více přitlačit na pilu a není obsahově nějak nabitý,   ale dá se to pohodově společně sledovat (je to v podstatě rodinná komedie), má to tempo, dobře to vypadá a Mádlovi tahle komediální poloha sluší a zvládá ji suverénně se skvělou mimkou. Ještě  teda začínám mít slabost  pro skvěle se doplňující manželské duo  Tomicova-Malý. Jedna recenze měla titulek: Konečně slušný český mainstream. A to můžu v podstatě  podepsat.  Hlavní duo jinak mělo i zajímavý byt.:D ♪Plakalo bejby, plakalo vám. ()

movieband

Hodně příjemný a vtipný film. V hodně věcech se člověk vidí, u jiných se zas mlátí smíchy, u jiných ho zahřeje. Chemie mezi panem Mádlem a paní Ramba je hodně věrohodná. Kdyby člověk nevěděl, z jejich rozhovorů, že jsou přátelé, to rodičovství by jim člověk věřil. Příjemná oddechovka. Cameo autora moderního fotra pobavilo. P.S. S hodnocením moc nesouhlasim. Konečně trochu jiná komedie. Mezi všema romanťárnama z vesnice nebo města je tohle příjemná změna. ()

TominoLa

Moc příjemné překvapení na to jak hrozný to má trailer. Nic jsem neočekával a jediným důvodem byl Jiří Mádl a Terezka Ramba. A  nakonec jsem se skvělě bavil. Trošku jsem byl zděšený u scény na koni, která mi vadila už v traileru. Zbytečně. :) Kritik si určitě něco k nakopmutí najde, ale běžný divák, který se chce v kině hlavně pobavit bude spokojený. 7/10 ()

Brennos

Hodnocení tohohle filmu asi hodně ovlivňuje i to, v jaké životní fázi se divák nachází. Osobní zkušenost režiséra i scenáristy je zde hmatatelná (není to zdaleka jen předlohou). Přes některá drobná škobrtnutí jde každopádně o hravou, svěží a autentickou komedii, dobře obsazenou i zahranou. ()

kajas

Landsmana znám podle jména a jeho příspěvky na sociálních sítích ani jeho knihy nečtu, film mě ale zaujal obsazením. Mádl s Terezkou mají mezi sebou dobrou chemii, jejich peripetie bych ale možná pochopila spíš, kdybych byla sama rodič. Půlku filmu jsem regulérně prozívala, nebavila jsem se. ()

M.i.k.e

knížky jsem nečetl a z blogu jsem kdysi dávno zaznamenal pár úryvků,ale minimálně dle mojí ženy bylo oboje dost vtipné.Film měl tak v ruce pro začátek dobré karty a je docela smutné,že je absolutně nezvládl zahrát.Humor tu nefunguje a místo vtipných situací nám Deníček jen dokola opakuje,že mít dítě je peklo a snaží se nám ukázat muže jako někoho kdo je ve starání se o něj úplná lama.Což je situace,která není na filmovém poli nijak nová a objevná.Nepomáhá tomu ani Mádlův Dominik,který je tu docela kretén a díky tomu vám ho nebude líto,Navíc je to takový kretén,že se mu nebudete ani (škodolibě) smát a to už je co říct...40% ()

honajz2

Tak jsem si myslel, že by to v rámci současných českých komedií mohlo být aspoň trochu něco jiného, navíc jsem od někoho kdo na tom byl v kině slyšel, že je to prý dost dobré, tak jsem to chtěl aspoň zkusit. A výsledek opět katastrofa, alespoň z mého pohledu. Je to ukrutně nudné, naprosto nezajímavě natočené (ačkoli nějaká snaha v tom je, ale nepovedená), za celou dobu jsem se ani jednou nepousmál a aby toho nebylo málo, tématu "moderního fotra" se to věnuje jen nějakých 25 minut, pak se z toho stane další obyčejná česká romantická komedie a tohle téma tam pak začne být upozaděné. A do toho v hlavní roli naprosto prkenní Mádl s Rambou. Navíc je to celé naprosto chudičké a bez nápadů, jako by to skutečně bylo točené tak moc rutinně jak se to tváří a Haluzovi a štábu bylo fuk, co z toho vyleze - lidi na to do kina přeci půjdou, že? Těch 101 minut jsem si tady ale vyloženě protrpěl. 1* ()

rakovnik

Moderní film pro každého otce, matku, babi i dědu. Autor má skutečně dobrý postřeh a vtipně glosuje vztah mezi rodičem a dítětem, rodiči i prarodiči. Kdo zažil alespoň něco z výchovy prcka, dokáže se ve filmu najít. Dojemné, humorné, milé, prostě jako ze života. Dojem zkazil pouze otravný okatý PP. ()

bourec

Protože českej film má problém zaujmout řadovýho diváka, kterej se chce zejména nekomplikovaně bavit, je Deníček docela dost povedená taškařice. Trochu varianta z podobnejch zámořskejch komedií, ale obsazení je fajn, a film dopadnul přesně jak má. Slušný. 60%. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)