Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

Suzie05

Ten měl teda fajn den... No když se daří, tak se daří a tady se mu teda opravdu "daří". Takové filmy člověka zahřejou u srdíčka, je paráda vidět, že se všechno se*e i někomu jinému. ()

Pegas1632

Bobby (Sean Penn) je prostě smolař. Jediné co teď chce, je zaplatit dluh ruské mafii. Vše se ale zkomplikuje, když se mu po cestě do Las Vegas porouchá auto, a udělá osudnou chybu když zajede do nejbližšího městečka. Smůla se mu lepí stále na paty, a jeho novým přáním je dostat se odtud pryč. Nemá auto, nemá peníze, nemá si od koho půjčit, několik lidí mu de po krku ... a tak se rozhodne přijmout zajímavou finanční nabídku za vraždu jedné dívky ... hvězdné obsazení, kvalitní kamera i střih a hlavně velká dávka černého humoru, na což je režisér Oliver Stone expert. ()

Falcor

No jo, když má někdo pech, tak má někdo pech. A kolem navíc samej vesnickej balík. To snad ani nemůže dopadnout dobře. Ale když je to tak dobře natočený a ani herecký výkon J.Lopez tady mimořádně nevypadá tak křečovitě, tak proč se výborně nepobavit cizím neštěstím? ()

Haluzz

Stone se dvě hodiny dobírá ke zjištění, že všichni vidláci jsou pomstichtivý svině, že všichní spí se všema, ale i když se forma( přepálení citlivosti kamery, rychlé střihy, Morriconeho soundtrack-nesoundtrack ... ) k jižanskýmu zapadákovu hodí, celý film to vypadá, že režisér neví přesně jak s ní pracovat a film se tak rozpadá do jednoho dlouhého cvičení, ale pak začne zbytečně a dlouho moudrovat a zajímavost je ta tam. ()

SlecnaSmilly

Zapalte si cigaretu (i pokud nekouříte), nalijte si bourbon (i pokud nepijete) a pusťte si tuhle oslavu marnosti. Jestli si myslíte, že jste měli dneska špatný den – v kantýně jste místo oběda dostali šlichtu, došel toner v tiskárně nebo vám praskla žárovka v lampičce, pak vězte, že i když se to nezdá, tak může být hůř. Joo, tady Bobby Cooper zažívá fakt horší časy, musí totiž splatit svůj dluh (ve třetím termínu, tedy již bez dvou prstů). Na trase odnikud nikam prasknul mu chladič v jeho kabrioletu a jedinej automechanik v tejhle zpropadenej Arizoně je fakt divnej týpek. Chudák Bobby, i kdyby si chtěl šňupnout kokain od svého léty prověřeného dealera, tak by zjistil, že tentokrát se mu dostalo jen gramu polohrubé mouky, a jak známo, v poušti bábovku neupečete. V krutém vedru, při kterém chcípají i velbloudi na dehydrataci, bloumá náš hrdina městem, až narazí na ženu žen krásnou Grace. Střih. Bobby pomáhá lepé děvě pověsit záclony a dostává se i do lepších pozic, když se dost nešťastně vrací domů její manžel a nevlastní otec v jednom. Teď by měl tady svůdce dostat do zubů, ale kupodivu mu McKenna v ústraní nabídne několik tisíc dolarů za vraždu své manželky. No, to by snad pomohlo při splácení pohledávek, ale zde přijde základní kámen příběhu o smůle, Grace přichází s daleko vyšší nabídkou za zabití McKenny, odteď je jasné, že největší Bobbyho výhrou bude z tohohle všivákova vypadnout. Já mám tedy pro vás, bratři a sestry, úplně zdarma radu, nejezděte do Arizony, mohlo by to bejt to poslední, co v životě uděláte. ()

curunir

,,KEBY SOM BOLA VTÁK LETELA BY SOM NA FLORIDU, DO DISNEYLANDU..." __ Najvyššie hodnotenia neudeľujem často a zakaždým premýšľam, či ho je daný film naozaj hodný. Stoneov ,,U-Turn" nie je po stránke príbehu ničím mimoriadnym a svojou zápletkou mi pripomínal najmä noirovú klasiku ,,Poistka smrti", avšak má mimoriadne strhujúce tempo, obsahuje množstvo réžijnej finesy (ktorá pre Stone paradoxne znamenala nomináciu na Zlatú malinu) a všetko graduje do mimoriadne efektného finále s príjemne otvoreným záverom, ktorý si pri sústavnej Pennovej smole dokážeme domyslieť. Že Stonov rukopis tu nie je natoľko čitateľný je jasné najmä z toho, že film neobsahuje žiaden politický podtext a svojim uchopením sa najväčšmi približuje skorej nakrúteným ,,Takým normálnym zabijom." Pri pohľade na Jennifer Lopez som vôbec nevnímal jej predošlú (i neskoršiu) hereckú reputáciu a zasmial som sa, keď Liv Tyler hrala de facto komparz. Napokon už iba dodám, že Morricone do svojho soundtracku namiešal hádam všetko z jeho predchádzajúcej tvorby (niekde započuť odkazy na ,,Dve muly pre sestru Sáru", inde zase ,,Nepodplatiteľných") a urobil to dobre. (7582. hodnotenie, 405. komentár k filmu) ()

Andersis

Po nudném začátku sem se solidně bavil. Smůla střídá smůlu. Tortona sem nepoznal at sem se na něho díval sebevíc. Nolte vypadal jak prochlastaný medvěd. Lopez se mi tu absoulně nelíbila, Penn je největší pozitivum. Voight svoji miniroličku slepce zahrál s velkou chutí. Poenix v roli věčně nasraného a agresivního týpka byl svělá vsuvka. Boothe byl až překvapivě příjemný, nepříjemný. ()

EastWicka

Sean má fakt potíže a nechtěná exkurze do Burákova dostává až halucinogenní nádech. Nádherně natočená atmosférická jednohubka s nádechem černočerného humoru. ()

Krissty

Popravdě řečeno jsem si nebyla jistá, jestli se mi film bude líbit.. Ale zaujal a to je hlavní :) Sice není dokonalý a občas mě nudil, ale za scény s B. B. Thorntonem a Joaquinem Phoenixem si ty 4* rozhodně zaslouží! Billy jako špinavý a (doslova) hnusný opravář se skvělými hláškami, nápady.. A se super smíchem :D Joaquin si střihl roli místního přihlouplého frajírka a (možná to zní divně, když to takhle řeknu) sedlo mu to.. Scény s ním (ač jich nebylo moc) patřily jednoznačně k těm nejlepším! A do toho hudba Johnnyho Cashe.. :) Co se týče Jennifer Lopez, nikdy si mě nedokázala získat a moc ji nemusím.. A o to víc jí sedla role té největší svině (ano, je to hnusné, ale je to tak :D), jakou jsem kdy ve filmu viděla.. Nick Nolte byl také skvělý! Takový zlý slizoun, byl postě super.. A musím říct, že ani Sean Penn nebyl k zabhození.. :) No celé obsazení se podle mě vydařilo (ještě bych mohla zmínit Claire Danes, ta byla taky dokonalá :D), ale ten závěr tomu ještě trochu ubral.. I když závěrečná pointa s Billym byla také skvělá.. Trochu smíšenější pocity.. Ale celkově byl film moc dobrý :) ()

agentmiky

Vizuální podmanivá podívaná s vtisklým rukopisem Stonea, docela napínavými zvraty a těmi nejlepšími herci v Hollywoodu. Již to vás navnadilo, nemám pravdu ? Když usedne na pozici režiséra Stone, tak věřte, že v tomto ohledu film mít chyby nebude. Je to záruka kvalita, všechny filmy pod jeho taktovkou se mohou pochlubit skvostnou režií. U-turn vás zaujme již v prvních okamžicích, ať už to je díky úžasné hudbě Morriconeho, nebo díky vizuálnímu provedení, které je sice neobvyklé, ale očím lahodící. Rychlé střihy a originální kamera filmu prospívají, díky nim si tento snímek budete dlouho pamatovat. Sean Penn předvedl mistrovský výkon, jeho postava byla zábavná, ale dívat se jeho celodenní smůlu bylo žalostně smutné. Některé zvraty jsem nečekal, ale pár z nich mi přišlo už trochu vynucených, což není dobře. Film se hlavně může pochlubit výbornými vedlejšími rolemi (Thornton v roli nesmlouvavého mechanika nezapomenutelný, stejně jako ďábelsky prohnaný Nick Nolte), kde pár hereckých es podalo úctihodný výkon, ačkoliv na plátně nestrávili moc dlouhou dobu. Závěrečná scéna ve skalách byla vygradovaná do posledního kousku, opravdu jsem si souboj Penn-Lopezová vychutnával plnými doušky. Kdo chce navštívit Arizonu, tak by si tento film asi pouštět neměl, protože by svůj záměr asi změnil. Za mě dávám 83 % ()

Kubick

Když smůlu, tak už pořádnou! Přeci nebudeme troškařit. A když už někde "ztroskotat", tak proč ne tam, kde je všechno postavené naruby, kde vám zkříží vypočítavý a "hravý" opravář a kde místo lišek dává dobrou noc veterán z války. K tomu všemu se vám do cesty postaví "kočička", před kterou neodoláte... Tím pádem máte zaručeno, že slovo nuda vám bude cizí, že slova plánovat a věřit zde taky nehrají roli.. Tu největší zde hrají jen peníze a pak Sean Penn a J.Lo.... ()

Rosana

No hustej mazec! Škoda, že jsem film nechytla od začátku, ale supervýkon Seana Penna (i když nadabovaný nejvíc sexy hlasem Trojanovým) a ty masakry, co jsem fakt nečekala, to mě vážně drželo s otevřenou pusou přilepenou na obrazovce. Hodně jsem Seanovi fandila, ženský jsou děsný potvory. Skvělý! ()

MartinezZ

Nic zajímavého, nic objevného, nic nového. Nuda, klišé, "cool" kamera. Devadesátkový thriller, dneska stěží produkt na Direct to DVD. ~ 1,5* ()

zlabus

Den blbec v nejšílenějším městě pod sluncem. Skvěle zrežírovaná a zahraná variace na film-noir, které v dokonalosti brání občasně decentní přestylizovanost, ale i tak je to věc, která rozhodně stojí za pozornost a mám za to, že každy fanoušek noiru si tohle musí užít. 80% P.S.: Díky tomuhle filmu jsem konečně pochopil ten rozruch kolem JLo, která tady mimochodem i solidně hraje a celkově dává své postavě všechno, co má správná femme fatalle mítí. ()

Praxis

Den blbec v brakovém podání, který vytahuje nad průměr skvělá hudba od Moriconeho, výborná kamera a především pak Penn, který si vybral smůlu největší. V tomto filmu se vlastně neuděje nic jiného, než je přehlídka někdy až parodických smolných momentů ve městě plného zvláštních existencí, ze kterého není úniku. Lopez je sexy, a Stone zabodoval. 75% ()

GodComplex

Pekne vypjata souhra okolnosti a fatalnich happeningu v jednom vyprahlem poustnim mestecku v Arizone. Oliver Stone odpociva od svych "zasadnich" a politicky angazovanych kousku, ale o to vic experimentuje a hraje si. Uz po nekolikate na indianskem uzemi, dokonce s pouzitim stejnych zvuku jako napr. v Natural Born Killers. Za pribeh bych dal 3*, nicmene hraje k tomu Ennio Morricone a dalsi hvezdu pridavam hlavne za Jennifer Lopez, ktera je zde opravdu hodne sexy. "Is everybody fucking everybody in this crazy God damn town?" 7/10 ()

Vojcl

Dokonale úchylně-bláznivá stoneovka postavená zejména na dobrém scénáři a perfektních hercích a to jak v hlavních rolích (Penn, Nolte, překvapivě i Jennifer Lopez) tak i v těch vedlejších (Phoenix, Voight, Billy Bob Thorntona jsem skoro nepoznal:-) I přes rozsáhlou stopáž a fakt, že se to celé odehrává v jednom zapadákově film ani na chvíli nenudí a překypuje dostatkem humoru i místy docela drsnými scénami, ale asi nejvíc mě dostalo to finální rozuzlení. Asi to nebude snímek pro každého, ale já pod 5 prostě jít nemůžu... ()