Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

frankiiee

K tomuto filmu som sa dostal až teraz a určite neľutujem, veľmi zaujímavý snímok, ktorý patrí medzi tie , ktoré sa človeku po pár dňoch nezačnu rozplývať. Viac krát som sa aj z chuti zasmial a čo je hlavné Jennifer bola tak moc sexy, že menej ako štyri hviezdy dať nemôžem. ()

beeleg

Zvlášní, divné, charismatické. Až po čase jsem si uvědomil, že U-Turn má neopakovatelnou atmosféru. I přes to horko v Arizoně mi občas mrazilo. Proč? To se dá těžko vysvětlit. ()

Kozlowski8

Okamžikem, kdy se Bobbymu v zapadákově uprostřed Arizonské pouště porouchá auto, se roztáčí kolotoč absurdních situací a nekonečných peripetií a všechny hrají proti Bobbymu...Oliver Stone ve svém, ne úplně typickém snímku, zůročil letité zkušenosti a řemeslnou vyspělost, když ze spíše průměrného scénáře dokázal vytvořit skvělou podívanou, v níž nešetří černým humorem, nadsázkou a absurditami a v níž hraje prim, kromě jeho famózní režie i výborná kamera, hudba a herci. Pennův Bobby je správnej magor a magoři jsou vlastně i všichni okolo něj, počínaje k nepoznání vyfešákovaným Billym Bobem Thorntonem v roli "opraváře aut", přes drsňáka Nicka Nolteho, krásnou a svůdnou J. Lo, až po roztomile neurotického Joaquina Phoenixe (taky fešák) a Claire Danes v úloze hloupoučké Jenny. Atmosféra městečka se všemi těmito super postavičkami mne vážně vtáhla. 85%. ()

djtotal

Miestami dosť zaujímavá komická dráma, ale ku knocu vás už začne nudiť, a koniec stale neprichádza. Tie zábery z Arizonskej púšte sú však fajn. ()

QuarkCZ

Vhodné pro ty, kteří mají rádi drsné filmy. Ne ani tak po stránce vizuální, ale emoční. Co se uvnitř městečka děje je prostě drsné :) ()

vlaczech

musím pochválit zejména kameru (fakt psí kusy), sean penn je výborný a snad mu ani nejni co vyčíst...jennifer se vlní jak má...a navíc extrémně srandovní TNT v podání joaquina phoenix...no akorát ten scénař takový chudší... ()

Phillippus

What happened to your hand? Accident. Nádherná sonda do sveta "vesnického blbákova" uplatniteľná nielen v Arizone, ale prakticky všade. Po tomto filme si dávam sakra pozor na hubu aj v kopaničiarskych potravinách. Herecké výkony neskutočné, Sean Penn to zahral tak, že som si ho dlho inde nevedel ani len predstaviť. Pre mňa jeden z top filmov. ()

Chlo0opek

Zpočátku se tento film rozjíždí celkem pomalu, nezáživně, ale čím déle je Sean (mimochodem, jako stvořený pro tuto roli a zahrál ji bravurně) v městečku Superior, tím víc mu fandíte, aby se už konečně z něj dostal a přitom ho litujete, jakou ten člověk má prostě smůlu. Místy mi film připomínal scény Tarantinovského stylu-každopádně režisérem je Oliver Stone a odvedl dobrou práci! Jo a nesmím zapomenout na povedený závěr - prostě mňamka! ()

zurivymlok

Měl snad být scénář mnohými zde kritizovaný to, na čem měl tento film stát? Já myslím, že nikoliv. Scénář byl naprosto vyhovující - vlastně byl dobrý - nestrhával na sebe pozornost a nechal vyniknout herce a excelovat režiséra. Tento film je přesně tím čím měl být - výbornou a netradiční podívanou. ()

PavHer

Hodně zajímavý snímek, plný zvratů, tak jak to mám rád. Penn v roli hlavního hrdiny (tak trochu smolaře) se ocitne ve městečku plném zvrácených lidí, a trable, spolu se sexy tělem J Lo na sebe nenechají dlouho čekat.. ()

CradleSKS

Vynikajici scenar, kdy clovek nikdy netusi co se v dalsich minutach muze stat a jaka prekvapeni Seana Penna na jeho ceste cekaji..hlavne v mestecku Superior, kde musi Sean nedobrovolne pobyt kvuli problemu s autem se objevi spousta pozoruhodnych postavicek, ktere skryvaji sva tajemstvi...nezbyva nic jineho Seanu Pennovi nez zkusit to tam prezit nez zase bude auto ready:) ()

naytsirk

U-turn je skvělý film. Teď mě nenapadá, zda existuje nějaký jiný, kde by nefigurovala jediná kladná postava… Boží mlýny melou, ať si říká kdo chce co chce... ()

vlcina

Celkově se mi film líbil, především mne zaujal jistý humor a samozřejmě obsazení a práce s kamerou, co se týče scénáře – ten mne zklamal. Ovšem vše vynahrazuje režie a úchvatný Sean Penn. Děj se mi zpočátku příliš nelíbil, až k polovině filmu to začalo být zábavné a skvělé filmové zakončení tomu dalo šťávu. ()

Jartian

jak je možný že se mi líbí film o maníkovi kterej s prasklou hadicí zkejsne nekde v pustine. scenar jak z ulice a presto hodne solidni film. kdyz nad herci stoji nekdo jako stone, nejde to posrat a kdyz se k tomu pusti mix songu podvedenim ennia, nastupuje prava vidlacka atmosfera ()

Spike86

Námět filmu není špatný a určitě by byl příslibem velmi dobrého výsledku, ale scénář prostě není moc kvalitní, je tam spousta podivných momentů. Je to velká škoda, protože zrežírováno je to umě, je zde dost zajímavých záběrů a dobrá práce s kamerou. Navíc ještě Morriconeho dobrý hudební doprovod a kvalitní obsazení v čele se Seanem Pennem. Dohromady to všechno dokázalo vytvořit zvláštní atmosféru s tíživou situací a plíživým tlačením hlavního hrdiny do věci, kterou vlastně nechce udělat, ale je nucen podivnými náhodami. Vždycky to ale chvíli od chvíle bylo sráženo již zmíněnými scénáristickými podivnostmi. 73% ()