Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

LUIGISde

Všetko o filme nasvedčovalo tomu že sa mi bude páčiť. Mám rád filmy s vojenskou tématikou a samozrejme aj vetnamskú vojnu, kvli filmom a počítačovým hrám. Herci sú skvelí, to sa musí nechať, prekvapilo ma, že sa tam okrem Berengera, Sheena a Dafoe na okamih objavil aj Johny Depp. Dej je však dlhý, zápletka nudná a finále nevýrazné. Celkovo to vo mne nezanechalo žiadnu stopu ani emóciu. Jednen z filmov, ktorý stačí vidieť raz. neviem ako sa vyškriabal až na 88%. ()

kopy123

NEJLEPŠÍ DOPOSUD NATOČENÝ VÁLEČNÝ FILM, O CHLUP PŘED APOKALYPSOU. DOKONALÉ VYZOBRAZENÍ VÁLKY VE VIETNAMU V CELÉ SVÉ SUROVOSTI, VÁLKA JAKO NEJHORŠÍ PEKLO NA ZEMI. ()

Lavrinenko

Tento americký snímek režiséra O. Stonea vás zavede do vietnamské jungle, kde se snaží několik vojáků přežít peklo této války. Příběh souboje dvou seržantů(Barnes - Tom Berenger a Eliase - Wiliem Dafoe) o duši vojína Taylora(Charlie Sheen) nám ukazuje celou pravdu o traumatu jedné generace. Vynikající kamera a hudba vás přenesou do této hrůzy války a nechají na vás, na kterou stranu se přikloníte. Tento film řadím do skupiny filmů, jako je Apokalypsa a Lovec jelenů, které jsou to nejlepší co bylo natočeno k tématu vietnamské války. ()

Dzurr

Nejsem žádný fanoušek válečných filmů, ale po zhlédnutí tohoto snímku jsem se dobrou půlhodinu nezmohl na nic jiného, než jen s pocitem úzkosti tupě zírat do zdi.Perfektní režie, brilantní herecké výkony všech zúčastněných herců, úžasná práce kamery, famózní výprava a dokonalá hudba...nelze hodnotit jinak, než 5 *! ()

tonysawer

V devadesátkách, kdy jsem to viděl poprvé, bych tomu dal 5 z 5. Dneska na to asi koukám jinou optikou a to nikoli kvůli efektům apod., jen mi ty postavy přijdou do jediné jednotvárné a Sheena ani nezmiňuju, jeho vývoj se odehrává pouze v jeho hlavě celou dobu a v rámci psaní dopisů babičce. 2 věci jsou na filmu ale skvělé dodnes: Dafoe a hudba. ()

horskejvlk

To je nejlepší film o Válce ve Vietnamu jaký kdy byl natočen. Je tam vše, marnost, ideály, krutost, naivita, zbabělost prostě vše co byl především Vietnam. ()

CreepyJoe odpad!

Marxistická agitka od marxisty jménem Oliver Stone, který se dodnes zastává Putina a miluje Sovětský svaz. Prostě klasická levicová propagana o zlých američanech, podle komoušů a levičáků měli asi bránit rozpínavým komunistům, nastavováním druhé tvářre, jako správní křesťané a počkat si, až se pro ně uvolní místo v sibiřském gulagu. Bohužel film je psí lejno, protože od začátku do konce, lze cítit tu manipulaci s fakty, že účel světí prostředek a člověk se pak těžko může do toho ponořit. O proti válečné apokalypse, je tohle trapná šaškárna. ()

Janomila

Toto je jeden z mojich top vojnových filmov. Mr. Stone vytvoril jeden z najlepších filmov s témou vojny vo Vietname. Skvelo vystaval príbeh márnosti, nenávisti, šialenstva, frustrácie a zároveň aj ľudskej povahy a duše. Skvelé herecké výkony, bojové scény, gradovanie deja. Človek vidí nezmyselnosť vojny a film ho núti zamýšľať sa nad hodnotou mieru. ()

marokankaa

Inovativní protiválečný film o válečné mašinérii. Pro válečné filmy nový styl natáčení (dlouhé ne moc stříhané záběry a kamera pohybující se v boji s herci – např. 1917, nebo Na západní frontě klid 2022) dává příběhu skvělou atmosféru. Dafoe a Berenger obsazeni proti jejich herecké škatulce podávají životní výkon, stejně jako většina ostatních. Příprava na tento film byla velmi náročná – herci strávili 14 dní na vojenském výcviku v nebezpečné Filipínské džungli. Podle veteránů vykresleno velmi realisticky – reálnost já soudit nemůžu. Trošku mě mrzí výběr hudby, Barberovo Adagio pro struny je velmi známá skladba a kdykoliv ve filmu zazněla, trošku mě to vytrhlo – mám s ní hold jiné konotace. Jinak písničky typické pro Vietnam cením (Tracks of my tears, White Rabbit,…). ,,I love the stars here – you know, there’s nothing wrong or right in them. They’re just there.“ ,,Hey O’Neill, take a break – you don’t have to be a prick everyday of your life, you know..“ ()

iskander1210

Jeden z najlepsich, ak nie najlepsi film o vietnamsko-americkej vojne. Vynikajuca hudba, skvele herecke vykony a verne ukazane ludske hodnoty a vlastnosti so zaujimavymi uvahami o zivote.... ()

Olicsfdias

Oliver Stone dost dobře zpracoval téma války ve Vietnamu a vůbec téma toho jak je válka decimující. Tento snímek tak poskytuje nahlédnutí do jedné z nejbrutálnějších válek nejen novodobé historie. Stone vám tak ukáže pekelnou pravdu války a toho,  jak řekl i Charlie Sheen v závěrečné scéně, že amíci bojovali hlavně mezi sebou. Vůbec komentáře právě Chrise, postavy Charlieho Sheena, jsou pro mě jedna z těch nejvíce povedených věcí na tomto filmu. Těch povedených věcí je tam tedy o dost víc, ale právě dopisy babičce nebo závěrečný monolog Chrise byl pro mě tím největším zážitkem. ()