Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

Atilla

Neskutečná bejkárna, nedá se absolutně k ničemu přirovnat, někam zařadit. Pobaví i naštve, nenudí...Prostě originál, proto za 5. ()

Profík

Je to sice působivé a z hlediska technické filmařiny určitě výborné, ale tak nějak mi tam něco chybí. Určitě bych radši viděl film podle původního scénáře Quentina Tarantina, neboť scénář je asi nejslabší složkou díla. 60%. ()

damapo

Celé to je natočené divným způsobem ... něco jako telenovela a obraz pořád divně mění barvu i úhel záběru. To je blbina. Ale začátek docela zajímavý, asi tak 25 minut, pak už blbost, kterou jsem musel předčasně ukončit. ()

Ferguson

Na filmu je nejhorší ta nesourodá kombinace Tarantinova nadhledu, který musel být přítomen, aby vůbec mohl vzniknout tento námět a Stoneovi naléhavosti a angažovanosti, která se k takovému námětu nehodí. Ve filmu je hodně dobrých vizuálních nápadů (sitcom, styl televizních zpráv atd.) a závěrečný útěk z vězení je opravdu zběsilý. V celkovém pohledu je zpracování hysterické a jde na dřeň. ()

janejudyjune

Jelikož nejsem slabá povaha, tedy až tak, abych tento film označila za nechutný, či šokující, můžu říct jen - celkem nuda. Možná, že nějakému milovníkovi krve přijde námět zamilovaných zabijáků roztomilý, nebo se najde nějaký masochista, kterému se to bude zdát vtipné...Já osobně doufala, že to vtipné bude...nebylo. ()

virus5161

No nevim, na ten humbuk kolem tohohle filmu...Prumer. Kdyz posoudim zanr, spis horsi, i kdyz u takovyho filmu se o zanru asi moc mluvit neda. Nebo muzou ocarovy reziseri tocit splattery? ()

DavidAAAA

Naprosto famózní dílo. Mickey a Mallory jsou boží, zamilovaní a úplně šílení. Je to nádherně, kýčovitě natočený, jeden z mála filmů, kde naprosto fandím a držím palce těm zlejm. Je to krvavý maso, ale docela stravitelný, protože má příběh, má hloubku, má myšlenku. Myslím, že tohle se lidem buď líbí nebo je to znechutí, nic mezi tím. Jo,a bylo mi líto toho štíra na začátku... ()

goodridge

Malo to potenciál to áno. Ale ten zrýchlený video klipový strih mi moc nesadol. Nehovorím, že bol zlý ale nezapôsobil na mňa asi tak ako mal. Celé to bolo také utrhnuté z reťaze. Potešily veľké mená Harrelson, Lewis, Sizemore ale pre mňa excelentný výkon podali Tommy Lee Jones a Downey Jr. ktorého nemám moc v láske ale ako herec je vynikajúci. ()

Ganka

První co mi proběhlo hlavou bylo: "Tuhle ošklivou blbku jsem už v něčem podobném viděla!" A téhle myšlenky jsem se nezbavila povětšinu filmu. Podobná blbina byla i Kalifornie (1993), ale tam byl aspoň Brad Pitt a David Duchovny. Tady si musím vystačit se slizounem Harrelsonem. Docela nuda. ()

lajka.sabaka

Jedinej pořádnej film od Tarantina! Jenom eště pořád ne dost radikální, v tom odtržení diváků od rozkoše moh bejt Stone ještě důslednější. ()

andy60

Je z toho na hony cítit, že Stone s Tarantinem chtěli natočit něco naprosto originálního, odlišného, něco, co tady ještě nebylo. Svým způsobem se jim to i povedlo, ale otázka je, jestli je to zábavné. Musím říct, že jenom na půl. Skvělý je třeba ten sitkom na začátku, skvělá je i Juliette Lewis, ale co mě vyloženě štvalo - ty rychlé střihy, flashbacky, všechny ty měnící se barvy..., ani dialogy - Tarantinova nejsilnější stránka, tady nejsou takové, jaké bych od něho očekával. ()

GOTFAN

Ze začátku jsem v tom viděl jen film o dvou psychouších co rádi vraždí, ale jak film běžel dál a dál, stal se z toho celkem dost dobrý film natočený velmi originálně. Skrývalo to jistou myšlenku ač se to z počátku vůbec tak nezdálo. Přiznám se, že jsem nakonec těma dvěma fandil taky jako ty hordy lidí ve filmu. Dobré herecké obsazení a zajímavý příběh dvou vrahů. Jsem nadšen, že jsem na něco takového narazil. Zde se lidskost ukázala v plné kráse. ()

kesinaa

Mám ráda Woodyho Harrelsona i Roberta Downeyho juniora, a tak jsem se na tento na internetu hodně oslavovaný film podívala. Byla jsem hořce zklamaná. Námět byl dobrý, ale hrozně mě bolely oči z za mě katastrofálního zpracování - střídání černobílých, barevných a "divně" barevných záběrů mě mátlo a ačkoliv mi pointa došla, tohle tedy za mě nee ... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore