Jon Lansdale kreslil comicsy, ale nyní musí začít jinak, protože při automobilové nehodě přišel o pravou ruku. Není to zdaleka poslední těžká zkouška, kterou mu život připravil. Každý, kdo nějakým způsobem Lansdalovi ublíží, tragicky zahyne. Lansdalova ruka totiž nezůstala mrtvá, naopak děsí Lansdala nevysvětlitelnými vraždami až k šílenství. (Warner Home Video CZ)

GOREGASM

Na první pohled brakový námět ožívá do nečekaně intenzivních rozměrů především Stoenovou talentem překypující režií a schizofrenně gradujícím Canem. Stone dokáže navzdory pobíhající ruce stupňovat hutnou atmosféru nejen díky padnoucí Hornerové hudbě, až k samotnému konci, v němž už Michael Caine exhibuje a úplný závěr mě svou bezchybně provedenou koncovkou donutil jít o hvězdu výš. The Hand potvrzuje, že i podobně úsměvný námět, lze přetavit do dramatické podívané. 80% ()

Han22

První známější horor z roku 1981, hlavně díky režisérovi Stonovi, u které jde v podstatě o první větší film. A ač jde o skvělého režiséra, který mě většinou filmů nadchl, Ruka je zkrátka takový rozjezd. Spíš než horor jde o lehce nezávislé drama o chlápkovi, který přijde při nehodě o ruku a začíná se mu hroutit osobní i pracovní život. Hororem se to stává až na konci a to jen zlehka. Michael Caine je skvělý a ani na samotný film se nekouká špatně, ale na druhou stranu to ani nic extra převratného. ()

corpsy

Bolo by zaujímavé sledovať, ako by sa vyvíjala kariéra Olivera Stona, keby sa jeho režijná prvotina stala hitom. Točil by Stone dodnes psychothrillery a horory? Jedno je isté, že pán režisér mal v kinematografii iné poslanie a jeho cesta sa radikálne odklonila od tej, naznačenej RUKOU. Priemer žánru, pri ktorom sa nedá jednoznačne povedať, či de o katastrofu, alebo podarený snímok. ()

D.Moore

Skvělý film (Co všichni máte?). Řekl bych, že Ruka je pro Olivera Stona tím, čím je pro Stevena Spielberga Duel, případně Něco zlého - výborným snímkem, který se však od jeho pozdější tvorby odlišuje tak, že možná nesedne každému. Mně se nicméně líbil, a to především zásluhou režiséra a scénáristy v jednom, který uvařil velmi hustou atmosféru a přišel s poměrně neotřelými nápady, jako jsou přechody z barevného do černobílého obrazu, dále díky práci Jamese Hornera, pro něhož Ruka také znamenala jednu z prvních zakázek... No a samozřejmě díky herci v hlavní roli, že. Chválit výkon Michaela Caina je v mém případě nošení dřevěných komentářů do lesa místní databáze, nicméně neodpustím si napsat, že... Ne, všechna slova jsou tentokrát zbytečná. Pět čistých hvězd.__P.S. Nikdy nebudu vystrkovat ruku z jedoucího auta. ()

*CARNIFEX*

Od Olivera by som veru takúto čudesnosť neočakával. Z mojej strany (siahnuť po tomto filme) to bol zrejme rovnaký experiment, ako pre neho samotného. Motív "veci" z rodiny Adamsovcov komediálne podaní nie je. Má to nádych vážnosti, serióznosti, a asi aj z týchto dôvodov pôsobí "Ruka" pomerne absurdne. Ťažko povedať, čo chcel týmto vlastne básnik povedať, no tento počin od Stona s nejakou veľkou dávkou ochoty odporučiť nedokážem. Za mňa je to totiž klasický "half"/ snímok. Polka bude spokojná a polka bude pičovať, a tak tých 50% je absolútne objektívnych. Medzi 2-tri. Ja sa prikloním k trom. Je to netradičné, vyslovene amatérsky to nepôsobí, pričom si cením tú odvahu, pôsobiť vážne a seriózne napriek tomu, že ide o takú kokotinu. ()