Rozhodne sa v nedeľu

• Slovensko Víťazi a porazení (viac)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

asfalt

Plné hodnotenie, hoci trochu nadhodnotené, ale v rámci žánru je to jednoznačne to najlepšie čo som videl. Al Pacino ako vždy skvelý, fantastická kamera a výborný soundtrack dodávajú tomuto filmu ďalší rozmer. Skvelé. ()

Pasifae

Aby film o americkém fotbalu nebyl dvouapůlhodinovým lítáním za šišatým nesmyslem, ale sondou do duší lidí kolem něj a neztratilo to po celou dobu tempo, emoce a zaujetí, to už chce hodně kumštu. Olivere, vykašli se na to svoje politizování posledních let, tohle ti jde mnohem líp. ()

Jeand´Boa

A pak že sport je jen upocená záležitost bez většího základu - kdeže, je to odvětví, ve kterém se dá najít mnoho moudra...O.S. předvádí, že co vznikne pod jeho rukama, je vždy velkolepé...těžko říci, zda to v americkém fotbale skutešně takto chodí (myšleno zákulisí), ale pakliže ano, výběr prostředí, do kterého šoupnout spoustu bodů k zamyšlení, nemohl být originálnější...a že je nutno připočíst k tomu výtečné herectví, není asi potřeba říkat... ()

Paulusek

surový pohled do zákulísí amerického fotbalu, s hvězdným obsazením a výbornou réžii. Al Pacino jako trener Damato je naprosto úžasný. a ještě hvězdu na víc bych dal za krokodyla ve sprše ()

truby

Čím více se tenhle film blížil ke konci, tím více jsem chtěl aby nikdy neskončil a velkou zásluhu měl na tom jako vždy skvělý Al Pacino. ()

Mr.FreeZer

Parádní snímek. Každého sportovního ,,fanouška" musí potěšit tento film, ať už fandí nebo nefandí danému sportu. Výborný trenér Al Pacino a banda fotbalistů, kteří si ten americký fotbal opravdu ,,užívají". Jinak skvělé záběry, kamera prostě všechno. ()

Nail

Je vidět, že Oliver Stone umí točit. Tohle napínavé drama z prostředí amerického fotbalu (i když ho moc nemám jako sport rád) mě nenechávalo v klidu. Hodně akcí ze hřiště, trošku do zákulisí businessu kolem fotbalu a málo hluchých míst. Na to, že to mělo dvě a půl hodiny příjemné pokoukání. ()

darkreider

Mnoho a mnoho fotbalu, to je hlavný prínos, človek sa počas filmu aj naučí plus mínus pravidlá a slang. Výborne volená hudba, by som neveril, že fat boy slim sa bude dokonale hodiť na rozohrávku. Režijné prestrih pri dialógoch na nič nehovoriace zábery Miami a jachty a podobne mi teda moc neinklinovali. Rovnako som nebol odvarený z bujarých narkopárty, ale dajme tomu, že zákulisie môže byť aj také. Inak som zjavne spokojný, keďže som videl dva a pol hodinový film o športe, ktorý mi nič nehovorí a vôbec sa nenudil. ()

Kingjiri

Stoneovi se povedlo z každý herecký hvězdy (Al Pacino, Dennis Quaid, Cameron Diaz) nebo tehdy ještě vycházející hvězdičky (Jamie Foxx) vymačkat všechno, co se dá, stejně jako se o to snaží každej poctivej sportovec, kterej chce uspět. Spíš než o klasickej biják jde o našlapanej hranej dokument o sportu pro každýho diváka. Bez dlouhýho vysvětlování je divák hozenej do rozehranýho zápasu v rozjetý sezóně a zákulisí (šatna, management) americkýho fotbalu. Pak si pár postav projde určitou krizí a nakonci stojí před celym týmem životně důležitej zápas. Nic moc originálního, ale filmařina je příjemně zběsilá (střih, filtry, soundtrack) a atmosféra povedená - skoro má až člověk pocit, že je součástí týmu Sharks. Na jednu projekci velice zajímavá záležitost, a to bez ohledu na to, jestli vůbec něco o americkym fotbalu víte, tři silnější hvězdy. ()

tranquill

Pro ortodoxní příznivce amerického fotbalu, tedy ne pro mne. Al Pacino tradičně výborný, ale přeplácané střihy i hudba ve stylu reklam, které film výrazně zobrazuje, můj dojem strhaly. ()

Stíba

Stoneova režie je tradičně řeměslně perfektní, stejně jako výkon Al Pacina a skvělá je ve své roli i Cameron Diaz. K plnému hodnocení mi tu však stejně něco chybí a možná kdyby DC verze nepřidávala jen slabých 6 minut a odvážila se přidat ještě půl hodinu, kterou bych tu klidně snesl, mohla se na ní rozehrát detailnější zákulisní partie. Závěrem bych ještě nechtěl opomenout hudební podkreslení, které výborně dokreslovalo atmosféru. ()

Torgal

Čo toto vlastne malo byť? Športová dráma? Na tú mi chýbalo poriadne dramatické rozuzlenie. Sonda do prehnitého zákulisia športu? Primálo špiny a podrazov. Neuveriteľný skutočný príbeh? Všetko bolo vymyslené, nič z toho sa v skutočnosti nestalo. Áno, zábery zo zápasov mali šťavu (ale museli sme v nich naozaj stráviť tak veľa času?), soundtrack bol vymazlený, no nejak som sa do filmu nedokázal zaháčkovať. Al Pacino a kupodivu aj Cameron Diaz boli veľmi výrazný, ale vo výsledku je to len ďalší športový film bez originálneho posolstva. 6/10 ()

Razzor_82

"Jediná vteřina stačí aby vám navždy ujel vlak!" Stoneovo sportovně politické drama. Filmy o sportu mám rád. Dočkal jsem se vtáhnutí do hry a bližší pohled do dění kolem amerického fotbalu. Al Pacino jede svoji další one man show. Role charizmatického trenéra mu perfektně sedla. Skvěle prokreslení jednotlivých postav. Úžasně živá kamera při záběrech ze hřiště. Pochvalu zaslouží i výborná hudba. 8/10 ()

MeaCulpa

Oliver Stone opět zasahuje do černého. Exkurze do světa amerického fotbalu nenudí ani při takřka tří hodinové stopáži. Herecké obsazení je vynikající a dokonce i LL Cool J hraje!!!! Jamie Foxx už tehdy ukázal, že je v něm velký talent a Pacino opět dostal vděčnou roli přímo na tělo. Člen mé top5 a nejlepší sportovní film všech dob. ()

jda23

Posledny film s nalepkou erko v kruzku - Oliver Stone. Dufam, ze sa dozijem brand new snimku od tohto dnes uz zmeneneho rezisera, ktory uz dnes sedi na kazdej inej stolicke, len nie na tej filmarskej. ()

Trias

Nervózní, hlučný film, který možná vystihuje dynamiku amerického fotbalu, ale mně působí nervózu. Výkony Al Pacina zanikají v hlomozu hudby všech stylů, drsné prostředí je až místy kýčovité. Rozhodně se nechystám tenhle film vidět znova. ()

Arequipa

Nejen z komentářů ostatních lze snadno dovodit, že americký fotbal se v ČR/SR netěší žádné velké oblibě a většina z nás ani nezná jeho pravidla. Přesto u nás film celkově uspěl - osobitá Stonova režie, který se s tím nemazlí a předkládá nám ne zrovna lichotivý pohled do zákulisí amerického fotbalu, skvěle sestříhané reálně vypadající zápasy (snad jen to vytržené oko byl trošku úlet), pasující hudba a výkony především Jamese Woodse (ač nedostal moc prostoru), Al Pacina a Jamie Foxxe. Jejich rozmluva v residenci uprostřed filmu se symbolickými prostřihy na zatahující se oblohu patří k nejlepším částem filmu. Zvažoval jsem i o 5*, ale tu jednu musím strhnout za dva Tonyho typicky americké proslovy. Jinak ale příjemné překvapení. ()

Acrobat

Uzasny Stonenov rukopis tu spaja primeranu formu s fantastickym obsahom a skvelymi oddanymi hercami vydat so seba maximum. Pacino tomu kraluje. Nahlad do sveta americkeho futbalu je dokumentarne Hollywoodsky, ale je spraveny tou spravnou reziserskou rukou. Pri zaverecnom touchdowne som mal ako divak ozajstnu slabost (My weakness by Moby). ()