Poslední dopis od milence

• Kanada The Last Letter From Your Lover (viac)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

Nikcza

Musím uznat, že mi chvíli trvalo, než jsem se do filmu řádně ponořila. Začátek byl dosti pomalý, ale pak si mě děj získal. Je to celkem předvídatelné, ale ve výsledku to vlastně ani nevadí. Nakonec jsem usoudila, že jde vlastně o hezký a odpočinkový film, který se nemá za co stydět. ()

Veber

2,5 * Těšila jsem se, Jojo mě nadchla knihou Než jsem tě poznala (i jejím závěrem) a ani film nebyl špatný. Ale tohle bylo, bohužel zklamání (knihu možná zkusím, abych mohla porovnat). Tak do poloviny je to naprosto klišoidní a bez emocí (jen románek vdané paničky). Za polovinou se konečně něco děje a emoce jsou hlubší. Ale první půlka byla velké zklamání, vztahy jen ploché (jak se k hrdince chová manžel skoro nevíme, protože se tam vyskytuje dost sporadicky), současná linka ve stylu, dlouho tě přehlížím a pak SPOILER bum, máš narozky? Tak to hurá do baru a ještě se s tebou vyspím - tak to mi prostě nesedlo... ()

allegria

Za mě skvěle zpracované téma, perfektní střih, milostné scény vytvořené s vkusem. Mně osobně se líbí i dvojí dějová linie, jediné co mě trošičku rušilo - móda oblečení i hudby z 1965 se maličko minula s realitou, ale to je nepodstatný detail. ()

Heywood

Taková ta variace na Romeo a Julia zasazená do šedesátek a objevovaná o třicet let později. Poučení by tu bylo: Nikdy nechoď pozdě, jinak je po lásce.  Felicity Jones se mi líbila ve filmu Holka s prknem, tady vypadala jako veverka, která si myslí, že muži jsou opice na jednu noc... hm. Konecem to sice začala zachraňovat, ale bylo to během filmu nepříjemné dívat se na takovou feministku. Opačně románek se táhl a táhl a táhl a táhl .. málem jsem usnul a nejhorší bylo, že pár mi nebyl sympatický a jejich osud mě byl šuma fuk. Prostě jsem té naservírované lásce neuvěřil. Shailene Woodley má za rok 2023 mnohem více lepších filmů a mě se líbili i Roboti. Tady mě neoslovila. Dobová hudba OK, kamera OK, deštivý Londýn podmanivý, život v něm jako v detektivkách Dicka Francise (dnes tento Londýn neexistuje), to vše body pro film, ale u mě jen 55% a na jedno kouknutí stačí. ()

Janie.

V průběhu filmu jsem měla spoustu výtek, zejména ke všem těm odlišnostem od knihy (například Ellie je tady ve filmu úplně kompletně jiná postava, Laurence je v knize mnohem větší antagonista, spousta dějových linek se ve filmu vůbec neobjevila apod.), ale to bylo nejspíše tím, že jsem film shlédla opravdu těsně po přečtení knihy a měla ji tudíž ve velmi živé paměti. Bohužel, ve filmu bylo také vše zobrazené jen tak z rychlíku, nepovedlo se mi soucítit s žádnou postavou, jelikož jejich motivace v tak krátké době na plátně zkrátka nejdou tak dobře popsat jako se to Jojo Moyes povedlo v knize. Nicméně film má jednu velmi silnou stránku, a tou je závěr. Líbil se mi snad ještě mnohem více než závěr v té knize a scéna z parku protínaná záběry z alternativního konce na nádraží je vyloženě překrásná. Za to dávám o hvězdičku více, než jsem měla původně v úmyslu. ()

Lesazrk

Dlho som nevedela či dať 4 alebo 5 hviezdičiek, no dvojica novinárka + divný archivár boli dosť predvídateľní, čo je jediná škoda tohto filmu. ()

Mufinek_16

Tak z tohoto filmu jsem velmi zklamaná. Obávala jsem se, že číst jako první knížku není úplně nejlepší nápad, jelikož pak budu mít velká očekávání. Nakonec jsem ale ráda, že jsem tak udělala, protože po zhlédnutí filmu bych si knížku rozhodně nepřečetla. Ve filmu chybí důležité momenty, postavy jsou pozměněné, navíc mezi herci to vůbec nefunguje a atmosféra je nulová. Po vydařeném snímku Než jsem tě poznala jsem očekávala rozhodně víc. ()

mia.com

Samozrejme, ze knizka byla zajimavejsi a napinavejsi, ale myslim, ze film se taky povedl. Proste dojemna romance s vice casovymi linkami a to ja mam rada. ()

Rozarka18

Nie je to najhoršie, ale ako to už býva, kniha opäť víťazí na plnej čiare. Herecky dobre zvládnuté, no výber hercov nekorešponduje s popisom postáv, čo mi vadilo najmä u Boota. Podstatné veci ignorovali a celkovo je film menej dojímavý. Komu sa to páčilo, fakt doporučujem knihu. Budete nadšení zo záverečného momentu prekvapenia  (zainteresovaní vedia), ktorý bol vynechaný, čo má vlastné mrzí úplne najviac. ()

VideneFilmy

Sladká romantika, ale tentokrát to vyšlo. Na začiatku si človek hovorí, že pôjde o typický romantický film, ale niečo je predsa iné - samotné spracovanie. Keď si odmyslíme niektoré divné kostýmy, čaká nás vyše sto minút dobrodružstva, pri ktorom máme vďaka stvárneniu pocit, že sme ho prežili sami. Hoci nás na začiatku môžu miasť tri časové línie, nakoniec do seba pekne zapadnú. Nenásilná kamera príjemne dotvára atmosféru, nesmelé zoznamovanie medzi Ellie (Felicy Jones) a Rorym (Nabhaan Rizwan) funguje, gradácia ide plynulo, záver dojíma a z hercov dominuje nenápadný Callum Turner ako Boot spolu so starou Jennifer (Diana Kent). Hoci nedostaneme najzručnejšie filmárske dielo, funguje. ()

derylla

Velmi předvídatelný děj, kdy jsem navíc hercům nevěřila ani nos mezi očima. A to zbožňuji červenou knihovnu. Bohužel tyto romantické braky mají mnohdy silnější náboj, vtip i dramatickou linku lepší, než bylo toto. Ze tří jmenovaných nemá tento film vlastně ani jedno. Ztráta času a zklamání. Dvě hvězdy proč? Jedna, že jsem to nakonec zvládla do konce, druhá, že mně dojímá cokoliv, co se týká starých lidí. ()

McGuffin

Novinářkou a archivářem v archivu nalezený Poslední dopis od milence, The Last Letter from Your Love, odstartuje dva láskyplné příběhy. Novinářky a archiváře a autora dopisů a jejich adresátky. První dva jsou si příjmově na roveň, takže jim to v reálném čase snadno brzy klapne. Druzí dva ne, on je novinář a ona manželka bohatého podnikatele, jehož interview novinář na francouzské Riviéře shání. Na lásku to na nějaký čas vydá, ale na dlouhodobý vztah, to už ne. Proto dopisy. Které je spolu s novinářkou po dlouhém reálném a normálním filmovém čase nakonec přesto spojí. Jak v knize pravila Jojo Moyes a ve scénáři podle ní Esta Spalding a Nick Payne. P.S. To je zpráva o dvojpříběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Sejkorka

No nevím. Příběh určitě zajímavý, ale takový překombinovaný. Těch náhod tam se docela dost. Včetně toho, že se po sobě od roku 1969 usilovně nepídili a nechali to 50 let uležet. Shailene Woodley (Jennifer) je i producentkou filmu. Mě upoutala spíše ve vynikajícím snímku "Hvězdy nám nepřály", Felicity Jones zústává docela nevýraznou, i když její postava má určité prvky černého humoru. ()

senoritar

Opravdu nechápu, co by si někteří zdejší komentující ještě představovali. Přece není možné neustále sledovat jen psychologická dramata, po kterých nebudu moci usnout. Toto byl tak krásně zpracovaný romantický příběh, jaký jsem už dlouho neviděla. Herci byli sympatičtí a uvěřitelní. Nejvíc mě zaujal Callum Turner, jehož výkon se mi opravdu velmi líbil a s Shailene Woodley mezi sebou měli tak uvěřitelnou a obrovskou chemii, že bych se nedivila, kdyby z TV vystřelily blesky. ()

cenitel

Dal bych 4 hvězdy, ale nemůžu pořád mi tam chybí určité prvky originality. Ale jsou to 3 silné hvězdy. Zasloužených 70%. Jak já hlavní herečku mám rád, asi díky Divergenci. Krásný romantický příběh. Ale dopisy pro Julii vznikl přeci jen dříve :) Opět souvisí s minulostí. Myšlenka filmu super. Ke konci jsem měl slzu v oku, když se člověk do toho žije. Zvlášť když clovek prožívá něco podobného v dnešní době. Ale tak trochu jinak. Nepíšeme si dopisy a víme o sobě. Další fajn jednorazovka na večer pro milenecký pár. Jako fanoušek filmů, musím shlédnout vše bez rozdílu žánru. Herecké obsazení za mě 1. ()