Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa quokam k tomuto seriálu (9)

Stíny v mlze (2022)

Celkove hodnoceni: No, Prvni odděleni ani Pitaval to zrovna nebylo, ale lepsi prumer nasich tuzemskych kriminalek z poslednich let urcite. Nabizi se srovnani s Mistem zlocinu Ostrava a jo, v souboji celkove vychazi vitezne. Jako v nekterych detajlech je lepsi Misto Zlocinu, hlavne Kozub porazi zdejsiho mladeho a Kriz zdejsiho stareho. Taktez role synacka a jeho kumpanu byla desive zahrana - a jeste desiveji sepsana. Spalkova je zamenitelna s Beretovou, stejne typy stejne znamky. Vyoralek vsak porazi Majera s Dobrym. Taktez se pripojuji ke chvalam male Andely, jeji vykon dosahuje parametrum legendarniho Holeho s tim, ze zatimco Holy hral hlavne komedialni role, zde to byla role dramaticka, tudiz pro detskeho herce o chloupek narocnejsi. Vedlejsi linky se neunosne natahovali. Priprava 11 dilu na finale ve 12 je proste moc, coz vedlo napriklad k tomu, ze nekdy pusobil i tak charismaticky  Hanus jako karikatura. Spise se melo jit sest na sest se dvema vrcholama. Na druhou stranu se Stiny vyhly vykyvu v kvalitach jednotlivych epizod, k naprostemu pruseru, jako se to podarilo Mistu zlocinu v dile venovanem Krizovi, nedoslo. Tvurci si drzeli stabilni latku, ktera dokonce mela v case mirne vzestupnou tendenci, tak by to melo  byt.  7.5/10. ()

Série 1 (2022) (S01)

Muj maly, bezcenny, divacky oscar za dila shlednuta premierove v roce 2023: udeluji panu Martinu Havelkovi (v tiche vzpomince) cenu za nejlepsi muzsky herecky vykon v dramaticke epizodni roli, pani Vande Hybnerove cenu za nejlepsi zensky herecky vykon v dramaticke epizodni roli a slecne Andele Tiche za nejlepsi detsky herecky vykon ()

Klec (2022) (S01E01)

No, začneme na třech hvezdickach a 5/10. Ocenit lze neokoukane tvare ustredni dvojice i ruznych epizodnich hercu. Na pocatku jsme si aplikovali uvodni davku kyce: "V Brně dělal na velkých případech... Proč se nechal přeložit sem? Osobní důvody - víc nevím."  Taktez Cerny se dostal do fightu nejak jednoduse. Zlodusi na to, ze vedeli, ze po nich jdou poldove (Telecky a ta slecinka si snad nenechavali navstevy policajtu pro sebe), presto si novacka nijak moc neproverovali, byt tech kecu okolo bylo povicero, a hned na prvni dobrou ho hodili do klece. To byli tak zoufali, ze jim jeden boxer odpadl? Proc toho chlapka odhodili blizko te stare drevene klece, snad aby upozornili na společníka? Mimochodem, exterier posilovny s vycvikovistem nelezi v Ostrave, ale v Havířově u zimaku, byt se to filmari snazili ruznymi uhly kamery zafejtit. Ale i ten rondl sel poznat. ()

Hlasy (2022) (S01E02)

Toho uvodniho narkomana odflakli, nejak na to, aby na neho poslali zasahovku, vlastne nic nemeli, byt rozumim tomu, ze scenarista potreboval prostor v dilu na skutecneho vraha. Kozub byl opet presnej, narozdil od toho Jiricka mladsiho, ten posledni vyslech se mi zdal mimo. A mimo to: Chlapik slysi hlasy a jeho psychiatricka, ktera s nim ocividne dlouhodobe pracuje, o tom nevi? To se mi nezda nejak duveryhodne. Mimochodem, uz starej Columbo ucil, jak poznat cigaretu, ze ktere se kouřilo a ze ktere ne, cigarutu, co tak opatrne sbirali ze zeme, ocividne nikdo nekouřil. 5/10. ()

Tanečnice (2022) (S01E03)

Hm, organizovana skupina vi, ze se vysetruje vrazda. Bilemu koni dali telefoni cislo jako znameni, ktere ma pouzit, kdyz to zacne smrdet - tomu bilemu koni, na ktereho mohou policiste prijit jenom tehdy, kdyz odhali jisty sklad. Takze oni vi, ze se vysetruje vrazda a vi, ze policie zna jisty sklad. Co udela organizovana skupina? Osobne jsem cekal. ze odstrani bileho kone a obetuji sklad, zvlast, kdyz ocividne neni jediny. A ne, oni hezky dobrovolne vrazi hlavu do opratky. Jak ta obet v pristim dile. Tereza Sv mne tentokrate v epizodni roli nepresvedcila, v 1. oddeleni na podobnem pristoru odvedla rozhodne vyraznejsi vykon, mozna zde jakozto recepcni nemela az tolik co hrat.  Charisma Hanuse je obrovske, da se ale natahovat na cely 12ti dilny serial? No, snad tvurci budou mit rozum. 5/10. ()

Prank (2022) (S01E04)

Plnokrevni dil. Jen ty vedlejsi linky jsou prilis natahovane. My proste vime, ze Plesl je zamilovan do Lapkove a ze Hanus chysta unos, my to proste uz davno vime! Mozna spise nez vedlejsi linky by to chtelo plnopravne dily, bo opakovanej vtip a tempo ala Ulice tomu skodi.7.5/10. ()

Dubina (2022) (S01E05)

Az na ty straslive ponmaly vedlejsi linky. Level z predchoziho dilu zachovan. 7.5/10. ()

243 (2022) (S01E09)

Serial si drzi stabilni uroven - v dobrem i ve zlem... 7.5/10. ()

Strach (2022) (S01E12)

Finale dobry, az na odflaknutou prestrelku. S naznaky kupceni unesene dcery do zahranici si tvurci nechali trumfy v rukavu, jenom doufam, ze tak zkusene kriminalisty napadne projit volani z mobilu, co po sobe  zanechal mrtvej. Vidim to na obsah prvniho dilu druhe serie. Samotny konec by jiste potesil samotneho velkeho Schrodingera. 8.5/10. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky