Detektiv Kenichi Takabe vyšetřuje brutální vraždu prostitutky. Pachatel si není schopen vzpomenout, že vraždu spáchal. Za poslední měsíc je to už třetí vražda se stejnými znaky. Do obětí je vyřezán znak X a pachatelé si na nic nevzpomínají. Ve stejné době se na pláži objevuje muž, který trpí ztrátou paměti. Naštěstí narazí na učitele, který ho pozve k sobě domů. Další den jede detektiv vyšetřovat vraždu do učitelova domu. Zločin vykazuje stejné znaky jako předchozí případy. (-Rastaman-)

kaylin

Kiyoshi Kurosawa mě zaujal už svým snímkem „Kairo“, který byl natočený v podobně depresivním duchu. „Cure“ má ale lepší, zajímavější příběh a skutečně je skvělý ve své gradaci, která je temnější a temnější, na diváka dopadá stále větší tíha, aby pak došlo k finále, které s ním teprve zahoupe. Kdyby se japonským filmům v Evropě více dalo, konečně bychom snad pochopili, že není proč se jich bát, ale spíš bychom si uvědomili, proč je obdivovat. ()

topi

Zajímavej psychologickej thriller, ve kterým hlavní úlohu hraje " messmerismus". Pomalejší tempo mě trošku vadilo, ale i tak jsem párkrát nechápavě zíral... ()

Martin741

Vyborny japonsky horor s budovanou atmosferou. Zakladna premisa je trochu blba, ale dobre, je to len film - sak to je i 8 mm. Takmer genialne dielo, rezisersky vycibrene, u ktoreho mi nevadilo ani to, ze film nie je pre kazdeho. Skor len pre hororovych labuznikov. Detektiv Kochi Yakusho /Babel 2006/ v roli Kenichi Takabeho bol na urovni, vysetrovanie tiez. hned ma chytilo a nepustilo cely film. Dialogy - tak kvalitne dialogy som uz dlho nepocul : 88 % ()

Gavin87 odpad!

U tohoto filmu jsem minimálně třikrát usnul... sálodlouhé nesmyslné dialogy, pomalé tempo, které se vleče jako opera Richarda Wagnera, nudné herecké výkony. I noční záznam z jednání PS PČR je proti tomuto filmového počinu akční podívaná s napínavým příběhem a logickou dějovou linkou. ()

Cedr

Atmosférická nálož, kde všechny stránky filmu od scénáře přes výkony až k mistrovské technické stránce excelují natolik, že jeden dokonalý prvek zastiňuje ten druhý. Kompozice a sestříhání některých záběrů hraničí z genialitou a pár scén se do paměti vryje natrvalo. Cure se navíc v hlavě rozleží i díky prezentaci svého příběhu, kde jak tomu u Kurosawy bývá zvykem ,scénář je vše, jen ne polopatický. S Kairem je to remíza o režisérův nejlepší snímek. ()

ecceHOMMO

Musím priznať, že záverečné vyvrcholenie ma nechalo vo vode tápať, a ja som sa stratil v oceáne...Ale inak to bolo veľmi dobré čo sa týka atmosféry a budovania príbehu... ()

VanTom

Zajímalo mne, jak vyšetřování neobvyklých, zdánlivě nesouvisejících vražd dopadne, ale když se v cca polovině na pachatele ukázalo a hypotéza potvrdila, snímek úplně zastavil a už dále negradoval. Atmosféra zůstala poměrně hustá, přimíchání mysticizmu (magie?) a propadání bludům však vedlo k nejasnému konci, který toho mnoho nevysvětlil (především proč se vlastně zabíjelo). ()

Reanimated

Neuvěřitelně mrazivý film. Nejlíp to ilustruje fakt, že jsem zde byl nadmíru znepokojen i tak banální věcí, jakou je záběr na plamen zapalovače. Tomuto geniálnímu thrilleru, v němž excelují dva hlavní herci, chybělo jen málo, aby se zařadil po bok takovým kouskům, jako je Fincherův opus Sedm. ()

Muel

| Daiei Film | Extrémne silná vec, ktorá ma zasiahla hlboko do môjho vnútra. Kurosawa sa na nič nehrá, prezentuje látku veľmi citlivo a s úctou, postupným odkrývaním zápletky diváká mätie a necháva ho v ničivom tranze ľudskej psychiky. A na mňa to fungovalo na 180%. Horor sa strieda s psychologickým trilerom, tiché scény striedajú tie hororové a celé to na konci v nádhernej harmónii zaklapne a ja s otvorenými ústami čumím na záverečné titulky. Témami a spracovaním fascinujúci film. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 | ()

warrenur

Som rad, ze som sa konecne dostal k tomuto vynikajucemu temnemu psycho-trileru. Ako tu uz spomenulo mnoho pisatelov, najsilnejsimi strankami su taziva atmosfera a celkom slusne psycho. O tie sa stara vyborna kamera a slusne dialogy. Mal som trochu obavu, kvoli davnejsiemu datumu vzniku, ale musim povedat, ze tento kusok nestrati na originalite a hlavne spomenutej atmosfere asi ani po desatrociach. Jednoznacne odporucam. Zatial jasne stvorhviezdie. ()

Helldo

No dá to práci a to čím dál tím větší... ale když už se poštěstí, tak pořád lze náhodně vyhrabat nějaký majstštyk. A tentokrát to byl Cure... nevšední, typicky japonský, ale zároveň zcela unikátní "remake" Fincherovy sedmičky, navíc s mysteriózním rozměrem navrch. Plný počet! ()

kkarx

Jeden z nejlepších japonských filmů, které jsem viděl. Zkoumá se hlavně (pod)vědomí a temné myšlenky, které jsou někde hluboko uvnitř a na povrch jen lehce prosvítají. Jaký impuls musí člověk dostat, aby je uskutečnil? Pokud máte rádi detektivky v kombinaci s hororem a nevadí vám trošku surealistická atmosféra, tak do toho. ()

-henry-

Výbornej režijní kousek: když začnete s detektivem odhalovat princip fungování vraha, zpětně vám scény krásně zapadnou, potvrdíte si, co jste v nich jen instinktivně tušili, ale nevěděli proč a případně vám dojde, jaké režijní klíče v jednotlivých scénách Kurosawa použil. ()