Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Vlkona

Chvíľu mi trvalo kým som to pochopila, ale už tomu chápem a realistom to asi nič nebude hovoriť. Celý film je len psychológia, myšlienkové pochody idealistky a vyrovnávanie sa zo stresom. Všetko je v jej hlave. Treba si uvedomiť veľmi podstatnú vec, že Evelyn celý film reálne sedí za stolom a stráca sa vo svojich myšlienkach od začiatku do konca a nič čo sa medzitým dialo nemá s realitou nič spoločné, len sedí a rozmýšľa, keď si toto uvedomíte, tak pochopíte prečo je všetko také rozhádzané - je to prirodzený obranný mechanizmus pred syndrómom vyhorenia, keď má človek toho plné zuby, tak akokeby ''odletí'' do svojej hlavy... Evelyn sa momentálne vyrovnáva so strachom že jej zabavia práčovňu, vyrovnáva sa s dcérinou pubertou a jej excesmi, vyrovnáva sa s tým že ju otec odvrhol a vyrovnáva sa s tým, že s jej manželom to už neklape ako za mlada... Tento film má u mňa plne zelenú kartu, pretože vysvetľuje správanie človeka keď sa musí postaviť problému a čelí strachom, traume, úzkostiam, katastrofickým scenárom... Príklad: rozmýšľa nad tým, že jej otec chcel syna, preto v jej hlave sa prehral scenár ako vyzeralo jej narodenie ''Bohužiaľ je to dievčatko'', alebo rozmýšľa nad tým, čo by sa stalo ak by oslepla a musel by sa o ňu otec starať. Čo ak by si nezobrala svojho muža, mala by sa lepšie? - to je dôvod prečo všetky postavy v jej hlave sa správajú extrémne, komicky a hystericky. Považuje svojho muža za slabocha a posralka, popritom si ho idealizuje ako veľkého bojovníka. Lenže po príliš veľkom strese a katastrofických scenároch pred daňovou úradníčkou sa jej myslenie úplne odtrhlo od reality. Ten čierny donut predstavuje jadro problému - je to ten papier s veľkým kruhom na začiatku filmu, ktorý nevie zadokladovať, snaží sa vyriešiť ten problém nielen fyzicky, hlavne psychicky - nakoniec sa ukáže, že ten problém nebol tak extrémne vážny ako si ho fabulovala za stolom, úradnička sa zachovala profesionálne, pochválila ich a dodala čo je potrebné zlepšiť - nie je to ta zlá ježibaba pred ktorou mala bobky. ()

pearl

Vo svojej podstate komorná rodinná dráma s témou generačnej traumy, vzťahov a zmyslu života zabalená do šialenej sci-fi výpravy. Úžasná práca zachytiť silnú myšlienku, bez prehnaného patetizmu, do akčného trháku, ktorý sa cez všetky svoje vrstvy a komplexnosť nestráca v príbehu. Tomu napomáhajú skvelý scenár, herecké výkony a práca kamery. Tak tu máme jeden z najlepších filmov všetkých čias, odohrávajúci sa z väčšej časti v kancelárskej budove daňového úradu, ktorý cez všetky svoje paralelné vesmíry dokáže vyvolať silné emócie. 10/10 “The only thing I do know is that we have to be kind. Please. Be kind, especially when we don’t know what’s going on.” ()

Bantarian odpad!

Na Sci-Fi to nemělo žádný vědecký základy, na Drama to nemělo ani špetku napětí a na Komedii ... to snad ani nemyslí vážně. Ani jednou jsem se nepousmál. Za to jsem byl většinu filmu naprosto znechucen, až jsem musel odvracet zrak. Takže jako horor plný naprosto odpudivých věcí by to možná na jednu hvězdu dalo. Každopádně se nedivím, že to většina lidí nedokouká. Herci velmi nesympatičtí a to prakticky všichni učinkující. Na to, že mám asiaty rád, se zde obsazení opravdu nepovedlo. Myšlenka s multivesmírem je dnes prakticky v každém druhém filmu. Humbuk kolem tohoto filmu je podobný jaku u Barbie, obrovská reklama velmi podprůměrnému filmu. ()

prokop04

Po dlouhé době co jsem objevil sci-fi, které mi opět trošku změnilo vnímaní našeho světa. Skvěle a hravě popsaný vesmír/multiverse v mnoha střizích za sebou - božsky propracované střihy. Naprostý úlet ale pořádek zároveň. Rozhodně počítejte s tím, že si to budete muset pustit ještě jednou. teprve v polovině děje jsem přišel na zákonitosti toho transportu mezi světy.... Nekončící jízda, která váš mozek nenechá bez spěchu. Moc hezky je tam vyobrazené rodinné pouto a láska, která je po většinu příběhu skryta, ale vždy v tom chaosu dokáže místy zahřát a zklidnit. Skryté motivy tam najdete až při druhém shlédnutí. Vynikající kostýmy a vizuální efekty, které nejsou křiklavé, jako např. v Marvelovkách. Zbožňuju Jamie Lee Curtis, za mě odvedla lepší, jak Oscarovou práci. ()

poganteria

Je to film, ktorý rozhodne prekvapí a filmovému milovníkovi žánru "mind záležitosti" by nemal ujsť. Je odlišný. Klobúk dolu za to ako pán režisér túto jazdu uhral. Nestráca na tempe, napriek tomu sa človek nestráca a nakoniec sa z toho vykľuje nie záchrana vesmíru, ale rodinná vzťahová dráma a divák si uvedomí že naši blízky a vzťahy s nimi sú zmyslom života a bolo by fajn keby sme si všetci uvedomili čo máme a prestali druhých prudiť a tlačiť do nich svoje predstavy a vyčítať im to, že sme nespokojní. Spôsob prechádzania medzi realitami je založený na nápade, ktorý dal priestor pre veľa možností. Rozhodne v tomto filme nájdeme kopu kreativity a mna osobne potešilo obsadenie Jamie Lee Curtis. Tá žena je pre mna stelesnením charizmy a tu ju vidieť ako nepríjemnú starú pupkatú úradníčku čo po Vás ide ako piraňa, no brrrr. ()

TOMjohanik

Omlouvám se, ale ne. Rozumím cílům,  kterých se tvůrci snažili dosáhnout (s částečným úspěchem) ale bohužel tak rozštěpeně, že se celkový umělecký dojem po nadměrném množství scenaristicickych zásahů naprosto hroutí.  V tomto halucinogennim a na sílu neortodoxním díle se pracuje ve velmi polarizovanych rovinách s desítkami motivů, rodinnou dynamikou počínaje, a mývali pod cepicemi konče. Řemeslně (strih,  casting, efekty) to funguje jako "well oiled machine" a přes to všechno si přijdu jako svedek jednoho z nejhorších filmů co jsem v posledních měsících viděl.  Humor na úrovni 3. třídy ZŠ je proste přešlap a přesto jak se evidentně všichni herci nachází v životní formě se to celé hroutí pod paradoxní nekreativitou štábu. Nápady dojdou po hodině a ve snaze vytvořit něco výjimečného sklouzavame ke křeči,  nudě, trapným filmarskym rozhodnutim a co je nejhorší k nulovemu přesahu. Oscara bych pochopil za technické kategorie,  skousnul bych i herecké ceny, ale scenar a režie na mě působí jako výsměch mnohem ucelenejsi konkurenci. ()

Kylikian

Mám rád sci-fi a umelecké filmy, ktoré nie každému dávajú zmysel, ale túto sračku som nebol schopný dopozerať. Svet je fakt vo veľkej riti, keď takéto filmy dostávajú Oskara. Radšej si pustite niečo od Davida Lyncha. ()

Dominik44

Já jsem velmi pro umění, ale tohle asi nechápu. Špatné to vyloženě není, ale v podstatě celý film jsem si říkal "wtf?". Konec se k průběhu filmu podle mě moc nehodí. Herečky ve filmu podaly dost dobré výkony. ()

FildasCZ odpad!

Absolutně nevím o co šlo, ale vtipné to opravdu nebylo. Byl to výplach mozku a nevím zda cz dabing byl horší, ale ani, jako kulisa to nepomohlo a musel jsem to vypnout Díky bohu, ze jsem na to nesel do kina. Ten hype místních je až neskutečný,..Raději projdu krovim plné koprih a trnů než tohle. ()

blbina odpad!

A sakra, stárnu? Ani prd! Větší slátaninu trapnosti  jsem opravdu neviděl! A víc komentovat nebudu, protože to ani nejde aniž bych použil vulgarismy. ()

Mr.HahaHihi

Film, který jsem myslel že budu milovat a ono hovno. Normální začátek o dysfunkční rodině mě bavil, pak se začli dít šílenosti a začalo mě to postupně ztrácet, občas fajn fór, občas cringe pocit, celkově mě prostřední část spíš pomalu ničila, pak mě vysvobodila stará, která mi volá že musíme začít řešit věci ohlédne svatby...a ke dokoukani jsem se dostal až po týdnu a konec o dysfunkční rodině to nakonec jakž takž zachránil, až jsem byl překvapen jak to na mě emočně fungovalo.PS.Onehdá jsem si na to vzpomněl a šla z toho na mě fyzická slabost, takže nakonec snižuji na dvě. ()

MovieTom

Přesně takhle měl vypadat druhý Doctor Strange. Multiverse je tu využité na maximum se spousty šílenými scény a jeho postupné poodhalování přetékalo napětím. Akční sekvence a jejich choreografie plná nápadů je skvělá a snad nejlepší za celý letošní rok. Ale především se jedná o film, který pojednává o jedné nefunkční rodině. O rozbitých vazbách jejich členů a o nápravě mezi nimi. Nechybí tomu plno emocí, ale nejkrásnější a nejdojemnější byl až samotný konec ve kterém postavy konečně nalezli ty správná slova a vzájemně pochopili jeden druhého. Neskutečně památný a plnohodnotný zážitek. 9/10 ()

metfor

Jak si Kwanýsek se Scheinertkou dělali dort, a taky prdel z prdele. Že by se hledal smysl života? Grafová databáze distribuovaná v ansámblu vesmírů, ovládaná přes mobil. Přihlašovací heslo jakákoliv krávovina, která nikdy nikoho zatím nenapadla, odentrovat zeleným čudlíkem na uchu.  Do online sázení, jak se bude dále vyvíjet tento film bych se rozhodně nepouštěl. ()

Pauele

... a malo to skončit v kine :o) ... kto videl vie. Pravdepodobne je nesmierne ťažké ustrážiť "hrnčeku vař". Varilo sa, varilo až bol hrniec malý. Psychadelická jazda ako sa patrí. ()

Dzejran

Jde o zajímavou filmovou extravaganci, která je plná všeho, co se kolem děje. Naprostý klenot a doják o rodinných vztazích, který jsem si zamilovala, a na který stojí za to podívat se opakovaně. Jeho pozitivem je, že se nedá k ničemu připodobnit a vyžaduje od diváka nejen fantazii, ale i pořádnou dávku intelektu. Jinak řečeno, pro "tupce" tento film není. Ve filmu jsou skvělé "fórky", je studnicí kreativity.  Asijská veteránka Michelle Yeoh se své role zhostila brilantně, totéž platí o legendární a výtečné Jamie Lee Curtis ve vedlejší roli.  Ostatní herci také skvělí. Co se týče hudby, ani ta nepokulhává.  Soundtrack je originální a zajímavě protkaný všemi možnými odvětvími hudby od klasické opery přes jazz po takové ty španělské písničky, Všechno, všude, najednou je jiné, a proto tak originální. ()

brand28

Za podívání to rozhodně stojí o tom žádná ale lepší u toho nepřemýšlet. Pro mě opravdu bizár s perfektně vyšperkovaným vizuálem. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou